Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да направя ракията по-мека

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да направя ракията по-мека

    Мойта рецепта -прекарване на МатриЯла през филтър Brita!
    333 Just Half Evil

    Коментар


    • #17
      От: Как да направя ракията по-мека

      Май никой не приема на сериозно предложението ми по-горе...
      А иначе,споменавал съм и преди-пералня тип "Волкано".Гумена паричка с диаметър 5-6 сантиметра,с кабел.Работи на ултразвук.Дава невероятни резултати-проверено.

      Коментар


      • #18
        От: Как да направя ракията по-мека

        Колеги, и аз да кажа нещо.Когато варя ракийката
        1-на дъното на казана слагам един буркан мед без капак на 150л.казан.
        2-на 150л.се слага ''найлоново пликче'' ЛИПА по-време на варката.Вярвайте ефекта е огромен.
        3-При разреждането на „ОГНЕНАТА” течност,дестилираната вода замразявам след размразяването разреждам до определения градус.

        За глицерина и черницата съм напълно съгласен.
        Много от вас знаят и за содата за хляб, която се слага в казана за убиване на киселото и остротата.
        Мога да дам и една формула за намаляване на градуса.
        ПРИМЕР:
        Имате 20л.- 49˚ искате да стане - 42˚..
        20 по 49 = 980 алкохолни единици.
        980 делено 42 = 23.3333 л.
        23.3л – 20л = 3.300л вода.
        Дано съм бил полезен.Винаги пийвам охладена и с мезе.
        Здравето е щастие.Трудът е едно голямо възнаграждение.Децата са смисъла на живота.
        GSM-0878722322

        Коментар


        • #19
          От: Как да направя ракията по-мека

          Първоначално публикуван от bebo2973 Преглед на мнение
          Колеги, и аз да кажа нещо.Когато варя ракийката
          1-на дъното на казана слагам един буркан мед без капак на 150л.казан.
          2-на 150л.се слага ''найлоново пликче'' ЛИПА по-време на варката.Вярвайте ефекта е огромен.
          3-При разреждането на „ОГНЕНАТА” течност,дестилираната вода замразявам след размразяването разреждам до определения градус.

          За глицерина и черницата съм напълно съгласен.
          Много от вас знаят и за содата за хляб, която се слага в казана за убиване на киселото и остротата.
          Мога да дам и една формула за намаляване на градуса.
          ПРИМЕР:
          Имате 20л.- 49˚ искате да стане - 42˚..
          20 по 49 = 980 алкохолни единици.
          980 делено 42 = 23.3333 л.
          23.3л – 20л = 3.300л вода.
          Дано съм бил полезен.Винаги пийвам охладена и с мезе.

          Колега,много полезна информация,благодаря!
          Ще пробвам скоро и трите варианта и ще информирам.

          ПП За пликчето липа-и аз слагам чайове,само че от тези в хартиените пакетчета.Добавям и 2-3 литра прясно мляко в преварката-също добър ефект.

          Коментар


          • #20
            От: Как да направя ракията по-мека

            Най лесния и правилен начин,изварявате всичкия материал до като спре да пуска градус.Зареждате един казан с получения алкохол около 30 алк.гр. ако е необходимо доливате вода за да допълните казана и преварявате докато протече вода.Получения алкохол..около 55-58гр.разреждате с дестилирана вода до желания градус,поради липсата на метилов алкохол при преваряването и в резултат на понижаване на градуса с помоща на дестилирана вода се получава мек и с липса на метилов алкохол питие което може да се консумира още същата вечер.Без разните бабешки и алхимични интервенции.

            Коментар


            • #21
              От: Как да направя ракията по-мека

              Първоначално публикуван от xpu100 Преглед на мнение
              Най лесния и правилен начин,изварявате всичкия материал до като спре да пуска градус.Зареждате един казан с получения алкохол около 30 алк.гр. ако е необходимо доливате вода за да допълните казана и преварявате докато протече вода.Получения алкохол..около 55-58гр.разреждате с дестилирана вода до желания градус,поради липсата на метилов алкохол при преваряването и в резултат на понижаване на градуса с помоща на дестилирана вода се получава мек и с липса на метилов алкохол питие което може да се консумира още същата вечер.Без разните бабешки и алхимични интервенции.
              Колега, всичкото добре, ама едно не ми е ясно. Къде отива метила, като и той е алкохол и има градус естествено???
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #22
                От: Как да направя ракията по-мека

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                Колега, всичкото добре, ама едно не ми е ясно. Къде отива метила, като и той е алкохол и има градус естествено???
                Колегата е от Габрово.

                Коментар


                • #23
                  От: Как да направя ракията по-мека

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Колегата е от Габрово.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да направя ракията по-мека

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    Колега, всичкото добре, ама едно не ми е ясно. Къде отива метила, като и той е алкохол и има градус естествено???
                    Точно това е целта на това занятие... затова се нарича двоен дестилат.А иначе същия резултат се постига със специален казан с допълнителна надстройка над капака.Този метод който описах го знам от технолог работещ във винпром.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да направя ракията по-мека

                      Повторна (че и последващи) дестилация не може по никакъв начин да бъде способ за изолиране на метанол. Какво ти е говорил технолога, пък ти какво си разбрал е отделен въпрос.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да направя ракията по-мека

                        Аз лично винаги правя преварка и след това я разреждам до желания градус с дестилирана вода а резултата е мека и пивка ракия.Нали това беше и заглавието на темата,а това какво са ми казали и какво съм разбрал не претендирам да ставам технолог.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да направя ракията по-мека

                          Баси колко глупости са изписани в тази тема.
                          Метиловия алкохол не го ли изолираш още при първото варене на материала после е много трудно да се премахне.
                          А отделянето става най-лесно чрез стриктен контрол на температурата на врящия материал. И разбира се да не се допусне образуването му в значими количества в същия този материал.

                          За медове, млека, лук, сода не ми се говори. Единствено липата има някакво значение като ароматизатор.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да направя ракията по-мека

                            Забавлявайте се:
                            http://e-vestnik.bg/8502/d-r-vladisl...nata-domashna/

                            Аз мисля че от доамашната направена с мерак по-добо няма
                            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да направя ракията по-мека

                              перфектно колега , НЯМА ЛОША РАКИЯ ИМА СЛАБИ ПИЯЧИ
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да направя ракията по-мека

                                А ако и сипеш течен азот, веднага ще стане на ракиен сладолед.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X