Обява

Свий
Няма добавени обяви.

mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

    добър ден колеги нов съм в тази област лубовта ми към колите е голяма сега съм решил да се захвана и с off road но се чудя кое от двете да си взема mitsubishi pajero 2.8 дизел или mitsubishi pajero 3.0 v6 притеснява ме това че дизела като нагълта вода става лошо но пък бензина харчи доста и се чудя кое от двете да си взема шнорхел задалжително ще има моля за съвет благодаря

  • #2
    От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

    Хайде следващия път да използваме точки, запетаи и главни букви.

    Коментар


    • #3
      От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

      И да си погледне спелуването колегата.
      Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

      Коментар


      • #4
        От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

        Дизела колега 2.8 е прекрасен мотор......................

        Коментар


        • #5
          От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

          И двата харчат много, писано е доста по темата. И двата мотора са много добри. Разлики има и в дифовете - на 3.0 бензин са по-слаби. Писано е - чети.

          Коментар


          • #6
            От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

            Първоначално публикуван от trekeer Преглед на мнение
            добър ден колеги нов съм в тази област лубовта ми към колите е голяма сега съм решил да се захвана и с off road но се чудя кое от двете да си взема mitsubishi pajero 2.8 дизел или mitsubishi pajero 3.0 v6 притеснява ме това че дизела като нагълта вода става лошо но пък бензина харчи доста и се чудя кое от двете да си взема шнорхел задалжително ще има моля за съвет благодаря
            Добре дошъл във форума. Имай предвид, че тук не се толерират неграмотното писане и задаването на банални въпроси, за които има изписани купища теми. Това се възприема като неуважение към останалите, които пишат и четат. Горе в дясно има едно поленце и до него бурон "търси" - ще се изненадаш колко много информация има писана по теми, които те интересуват

            От двата модела, които си писал по-добрия вариант е с двигател 2.8 турбо дизел. Предимствата му са по-голям въртящ момент, по-здрави дифове, по-нисък разход. Карам такъв от около 20 хиляди километра, предимно по черно. Засега впечатленията ми са добри. Но има други много по-важни фактори при избора. Все пак средностатистическите автомобили, които се внасят в БГ обикновено са на над 200 хил. километра. На първо място по важност е състоянието и комплектацията на конкретния автомобил. В момента поне предлагането е голямо.

            Добре е да се ориентираш дълга или къса база искаш. Шнорхела е добро подобрение, но не е сред най-важните.

            Щом си начинаещ, най-напред трябва да си изясниш какво разбираш под понятието "оф-роуд", след това ще е много по-лесно да ти се изясни концепцията за автомобила, който ще ти е необходим.

            Ако сега си взимам Паджеро, задължително бих си взел 3.5 v6 модела.
            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
            0898777327

            Коментар


            • #7
              От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

              Къса база за много off и малко road ,а 3.5 v6 го видях и аз иска да си взема такъв ,но ми се иска когато си взема джипчето да го карам доста често а с този двигател ще ми е малко трудно пък за правописа трудно намирам клавишите ще извинявате рядко съм на компа

              Коментар


              • #8
                От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

                Аз мисля, че по-добре е с 3,0 бензин, върви много, относно разхода - може и газ да сложиш, по евтина поддръжка и по възможност да е автомат, че Митсубиши са прочути със скоростните си кутии
                Samurai Gemax

                Коментар


                • #9
                  От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

                  Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                  Аз мисля, че по-добре е с 3,0 бензин, върви много, относно разхода - може и газ да сложиш, по евтина поддръжка и по възможност да е автомат, че Митсубиши са прочути със скоростните си кутии
                  +1 за 3.0 V6 с грамотно поставена газова уредба и автомат
                  Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

                    Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                    Аз мисля, че по-добре е с 3,0 бензин, върви много, относно разхода - може и газ да сложиш, по евтина поддръжка и по възможност да е автомат, че Митсубиши са прочути със скоростните си кутии
                    Първоначално публикуван от kabak Преглед на мнение
                    +1 за 3.0 V6 с грамотно поставена газова уредба и автомат
                    Колеги, няма да е зле и вие да прегледате изписаното в темите по въпроса.
                    Какво означава и в каква мерна единица се измерва "върви много"?
                    Какво им е на скоростните кутии?
                    Може да слагате и по някой аргумент към мненията и съветите си.

                    Имаме 150 к.с. на 3.0 бензиновия мотор срещу 125 к.с. на 2.8 дизела - да, 25 коня не са малко, но това е плюс за асфалта.
                    Въртящият момент при 3.0 бензиновия мотор е 234 Nm при 4000 оборота срещу 292 Nm при 2000 оборота в полза на дизела (за сравнение 3.5 v6 мотора е с 300 Nm). Отделно и подсилените диференциали. Това са по-важните неща за в гората.
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • #11
                      От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

                      Не знам много за въртящия момент, но имах Тoyota 4Runner 3,0 V6 и в сравнение с другите дизелови 2,4 и дори 3,0 мисля, че вървеше доста по-добре. А за 3,5 на Mitsubishi само хубави работи мога да кажа.
                      Samurai Gemax

                      Коментар


                      • #12
                        От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

                        Аз мисля ,че за Off road ръчната е по-добре от автоматичната .Имал съм 3 коли със автоматична и задно предаване и мисля ,че за гората автоматичната не е подходяща. Поправете ме ако греша.

                        Коментар


                        • #13
                          От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

                          Първоначално публикуван от trekeer Преглед на мнение
                          Аз мисля ,че за Off road ръчната е по-добре от автоматичната .Имал съм 3 коли със автоматична и задно предаване и мисля ,че за гората автоматичната не е подходяща. Поправете ме ако греша.
                          Грешиш.
                          ТЕЛ:0886301378

                          Коментар


                          • #14
                            От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

                            Aвтомата не превърта на баира,бързо минава от 3-та на 2-ра без да се губи и сек.
                            Относно мотора.............конете продават джипа а Н.М печелат състезанията

                            Коментар


                            • #15
                              От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

                              Ясно .Значи дизелов двигател ,защото има по-голям въртящ момент и автоматик да превключва бързо .Незнам ама нещо немога да се съглася за автомата! Все пак всичко зависи от шуфиора.С автомат всичко се улеснява според мен.Ще може ли още малко информация ,защото вече трябва да тръгвам да си търся джипче. И също ме интересува тоя дизелов двигател ,ако нагълта вода какво ще му се случи? Каква е вероятноста да я нагълта водата?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X