Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Благодаря за рецептата !
    Хлябът излезе идеален дори си позволих да пробвам с малко пълнозърнесто брашно ( 480гр. бяло брашно +120гр. Пълнозърнесто и стана ! На програма 1 / 1000гр
    Ще пробвам също с ръжено брашно .
    Резултатът се вижда на снимката !



    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    1. Брашно 605 гр
    2. Олио две супени лъжици или 15гр
    3. 1 яйце домашно не знам колко ми излиза
    4. Четвърт кубче мая
    5. 7.5гр сол
    6. 7 гр захар
    7. Две супени лъжици кисело мляко домашно
    8. 230 мл вода

    Това е пробвано не еднократно рецептата работи перфектно машинката е мулинекс.
    По желоние може да добавиш чубрица или сминдух.

    Коментар


    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

      Колега снимките не са излезли.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

        Аз винаги си миксирам по 3-4 вида брашно, като бялото съм го свалил до 20-25%. Любимата ми добавка е сусаменото семе.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

          Някой има ли рецептите от Moulinex OW310130 на български ?

          Коментар


          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

            Имам това.09-LR Moulinex HBB-BG.pdfИначе и аз миксирам брашната,като слагам дори типово или царевично.
            0,1литра-demo/0.25литра-trial version/0.5литра-personal edition/0.7литра-professional edition/1.0литра-network edition/
            Оплачи се.[url]http://www.armenskipop.net/[/url]

            Коментар


            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

              Вдигам темата по повод наближаващия Великден. Безброй експерименти съм правил и предлагам изводите до които стигнах, ако случайно някой го интересува
              Козунак с накисване 2017 - ЦЪК





              не се сетих да го снимам от вътре

              Светъл празник на всички!

              Коментар


              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                Благодаря, тази година ще сме на палатка, но ще пробвам рецептата след това
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                  Ето и една рецепта за вкусен хляб:
                  500гр брашно
                  20гр пресна мая
                  230мл прясно мляко
                  1бр яйце + един жълтък за мазане
                  4ч.л. захар (или 2 захар -2 мед)
                  2ч.л. сол
                  1 ч.л. чесново брашно (по желание)
                  1 с.л. сусам белен
                  40гр масло + 30-40 гр. за мазане
                  20мл олио или зехтин
                  Брашното се пресява два пъти. Маята се разтваря в хладко мляко(100мл) и се добавя малко брашно да шупне.Яйцето се разбива леко и се добавя в него захарта и останалото хладко мляко и маслото (стопено) с олиото.
                  Маята се добавя в млякото и се изсипва в контейнера на хлебопекарната.Добавя се сместа от брашното сусама и чесновото брашно и се сипва отгоре солта. Пуска се на програма месене.По средата на месенето на почивката се поглежда тестото и ако е лепкаво се добавя малко брашно.Програмата е с втасване. когато тестото утрои обема си се вади и раздела на примерно 6-7 къса разстилат се с с точилка и се намазват с масълце .След което се завиват на охлювчета и се подреждат в намаслена тавичка.Фурната е включена предварително на 50гр. и тавата се слага в нея да втаса -около 45 50 мин. Намазват се с жълтък и по желание се поръсват с сусам. След втасването фурната се увеличава на 190 гр. и се пече около 30-35мин до готовност.Ако фурната ви нагрява бавно , то втасването става на топло извън нея ,а тя се подготвя на 190 гр. и е в готовност за печене.След изваждане хляба се поставя на скаричка и се завива за 5-10 мин с кърпа. Отвива се и се изчаква да поизстине .Да ви е сладко!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160101_163352-a.jpg
Прегледи:1
Размер:541.8 КБ
ID:5759014
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                    Здравейте, някой правил ли е сладко във машина? Питам, защото имаше мнение за блокиране на бъркалките от захарта.

                    Коментар


                    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                      Здравейте, някой правил ли е сладко във машина? Питам, защото имаше мнение за блокиране на бъркалките от захарта.
                      Правили сме сладко много пъти и с различни автомати. Бъркалките на всички блокират, запичат. Сладкото става много хубаво, но....не съветвам никой да прави сладко с автомат.
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                        Ето и една рецепта за вкусен хляб:
                        500гр брашно
                        20гр пресна мая
                        230мл прясно мляко
                        1бр яйце + един жълтък за мазане
                        4ч.л. захар (или 2 захар -2 мед)
                        2ч.л. сол
                        1 ч.л. чесново брашно (по желание)
                        1 с.л. сусам белен
                        40гр масло + 30-40 гр. за мазане
                        20мл олио или зехтин
                        Брашното се пресява два пъти. Маята се разтваря в хладко мляко(100мл) и се добавя малко брашно да шупне.Яйцето се разбива леко и се добавя в него захарта и останалото хладко мляко и маслото (стопено) с олиото.
                        Маята се добавя в млякото и се изсипва в контейнера на хлебопекарната.Добавя се сместа от брашното сусама и чесновото брашно и се сипва отгоре солта. Пуска се на програма месене.По средата на месенето на почивката се поглежда тестото и ако е лепкаво се добавя малко брашно.Програмата е с втасване. когато тестото утрои обема си се вади и раздела на примерно 6-7 къса разстилат се с с точилка и се намазват с масълце .След което се завиват на охлювчета и се подреждат в намаслена тавичка.Фурната е включена предварително на 50гр. и тавата се слага в нея да втаса -около 45 50 мин. Намазват се с жълтък и по желание се поръсват с сусам. След втасването фурната се увеличава на 190 гр. и се пече около 30-35мин до готовност.Ако фурната ви нагрява бавно , то втасването става на топло извън нея ,а тя се подготвя на 190 гр. и е в готовност за печене.След изваждане хляба се поставя на скаричка и се завива за 5-10 мин с кърпа. Отвива се и се изчаква да поизстине .Да ви е сладко!
                        [ATTACH=CONFIG]920465[/ATTACH]
                        Изпробвах я, много вкусен стана!

                        Коментар


                        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                          Съвет, какво да гледам, при избор на пекарна! Кои са най-важните критерии!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                            Съдът да е хоризонтално, не вертикално. Както си се пече хляб във фурна.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                              Почни от количеството хляб, което консумирате и евентуалния афинитет към месени работи като козунаци например. Ако сте много хора и ядете много хляб - голяма машина. В противен случай може и по-малка с една бъркалка. Просто, когато замесваш в голяма машина минималното количество, резултатът не винаги е перфектен. Между другото, най-добрата и най-скъпата машина на пазара в момента е Панасоник, пък е само с една бъркалка. Япончетата са толкова убедени в качествата ѝ, че даже не са сложили прозорче за проверка. Като казах прозорче - гледай прозорчето да е минимално по размери, защото иначе отгоре хлябът не се изпича като хората. Ако имаш въпроси, питай. Сменил съм няколко машини и горе-долу съм им хванал цаката.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                                Аз ползвам май Мулинекс със една бъркалка,обаче много съм доволен от нея,ако се скапе пак такава ще взема,правенето на хляб е проста работа от не прости хора.Казвам това защото има много тънкости,когато купих машината и пробвах два-три опита,се разочаровах и така стоя непотребна месеци, веднъж ми хрумна да пробвам пак и взе че се получи,и като ми дойде интусиазъм след всеки следващ хляб,търся перфектният,то със сусам,със маслини,със сирене,със слънчоглед,бадеми,стафиди,комбинации,зехтин , кисело мляко,прясно мляко ,процент от двете най добре...лимон ,всяко едно от изброените влияе по различен начин на втасването и маята,така че успех.

                                п.п Сещам се че дипломната ми работа беше управление на пруферни уредби за междинна ферментация на тестото по хлебозаводите.Та всеки който няма такава машина в къщи е пропуснал много от живота.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X