Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
    Тук е грешката. Посочените градуси не са за тестени изделия. Коректното е 220 С.
    Принципно се пекат в диапазона 180-220 С.
    Абсолютно. грешка при писане, програмата съм я сложил като примерна да се види коя е най близо. При моята машина е програмата за френски хляб , ( нямам възможност да избирам/променям температури)

    Коментар


    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Следвах рецептата, стриктно
      В момента не мога да кажа какъв е обема на формата .
      Да направих 1 голяма козунак
      Според приятелка, фурната ми е била силна.
      Явно това е проблема .
      Другата седмица , мисля да пробвам отново
      Още веднъж благодаря. Ще чакам с интерес резултата от следващия ти опит.
      Иначе, под стриктно предполагам разбираш, грамажите че си спавал. Защото в рецептата си пише, че правя две козуначета. Ако държиш да е един огромен, ще трябва да намалиш градусите и да печеш по-дълго. Може би в загрята до 150 градуса, която да намлиш на 130. Само предполагам, аз обикновено пека две от тази доза продукти. Ако имаш вентилатор - пусни го, нямам личен опит, но казват така се избягват гимнастиките с превключване на горни и долни реотани.
      Също, обема на формите не случайно е посочен. Нали по това познаваш колко да втасваш. В малка форма, още като го сложиш, ще ти изглежда вече втасал

      По отношение на другите коментари, да споделя, че козунак се пече на по-ниска температура от хляб. Също, температурата на печене и времетраенето зависят от обема на печивото. Големите неща се пекат на по-ниска температура и по-дълго време, а малките на висока за кратко. Аз лично на 220 градуса примерно пека за 5-10 минути 100-150 грамови кифлички. С голям козунак на 220 градуса ефекта ще е подобен, като на снимките по-горе.

      Коментар


      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

        Първоначално публикуван от denyo Преглед на мнение
        Още веднъж благодаря. Ще чакам с интерес резултата от следващия ти опит.
        Иначе, под стриктно предполагам разбираш, грамажите че си спавал. Защото в рецептата си пише, че правя две козуначета. Ако държиш да е един огромен, ще трябва да намалиш градусите и да печеш по-дълго. Може би в загрята до 150 градуса, която да намлиш на 130. Само предполагам, аз обикновено пека две от тази доза продукти. Ако имаш вентилатор - пусни го, нямам личен опит, но казват така се избягват гимнастиките с превключване на горни и долни реотани.
        Също, обема на формите не случайно е посочен. Нали по това познаваш колко да втасваш. В малка форма, още като го сложиш, ще ти изглежда вече втасал

        По отношение на другите коментари, да споделя, че козунак се пече на по-ниска температура от хляб. Също, температурата на печене и времетраенето зависят от обема на печивото. Големите неща се пекат на по-ниска температура и по-дълго време, а малките на висока за кратко. Аз лично на 220 градуса примерно пека за 5-10 минути 100-150 грамови кифлички. С голям козунак на 220 градуса ефекта ще е подобен, като на снимките по-горе.
        Да . спазвах грамажите, но исках да имам един, голям , кръгъл козунак

        Фурната ми е почти наборче , така че нямам вентилатор , ще пробвам на по-ниска температура и повече време ,за печене

        Естествено , ще докладвам
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

          А бе пичове, дайте малко акъл. Ползвал съм хлебопекарна преди години и имам супер спомен. Изгоря и я изхвърлих и сега около 7,8 години по-късно се сдобих отново с такава. Обаче... трагедия. Хляба става като паве. Не се надига достатъчно, спада, вътре е глетав... а бе мн. зле. Някакви идеи? Ето какво правя...



          Спазван технологията стриктно. Маята е инстантна, някаква френска, но и с на йоткер пробвах и .. мтц.. Уредчето ли е прецакано или нещо съставките са ми куци?


          Коментар


          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

            Нещо бъркаш мерки и теглилки! Много ти е водата според мен, погледни първата страница на темата.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

              Четох преди да пиша. Ще пробвам с пресяване на брашното, след това с прясна мая...
              За водата.. ми не знам сипвам колкото пише. С колко да намаля?


              Коментар


              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                На мен ми се струва, че грешката е вярна - т. е. попаднал си на наистина черно брашно. Та всичко си е точно и с водата, и с маята, и пр. - просто сложи бяло брашно, или поне повече бяло брашно.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Четох преди да пиша. Ще пробвам с пресяване на брашното, след това с прясна мая...
                    За водата.. ми не знам сипвам колкото пише. С колко да намаля?
                    Брашното на София мел...бяло брашно.Това на снимката никога няма да можеш да го накараш да бухне.

                    280 мл.вода е доста,аз слагам между 180 и 220 мл. Гледам тестото да почне да отделя конци ,после като се омеси след 2-3 минути,тестото трябва да стои като твърда топка.

                    Маята на доктор йоткер е Ок,но на следващия ден,хляба почва да киселей...Ползвам жива унгарска мая от Кауфланд,кафяви кубчета.От една трета,до 1/2 макс.
                    Сложи и сок от лимон,няколко капки.Действа като катализатор на маята,но само ако месиш веднага,не с отложен старт.

                    Вместо вода,сложи примерно 150 мл.прясно мляко,две лъжици пълни кисело мляко.Аромата става един път.Най пухкав става само с вода.


                    В момента правим инсталации в един завод за шоколади...

                    В тези бъркалки,могат да направят хляб за две казарми.Не съм пробвал към тестото да добавя шоколад,незнам и козунака с локум и шоколад как става така че шоколада вътре стои на топчета а не се разтваря.
                    Последно редактирано от Roninn; 09-10-18, 22:49.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                      Еми бяло брашно ползвам. На софия мел, това което е екстра. Ще пробвам да намаля водата. Единственото нестандартно, което слагам е солта, вместо бяла, слагам от хималайската, че вкъщи такава ядем. Дали може пък да е от нея... ?

                      Коментар


                      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                        Пробвай не с "екстра", а с тип 500.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                          Няма защо да е от солта.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                            Смени брашното. Преди няма и месец попаднах на измислена партида от Софиямел и се натоварих с три пакета по 2 кг. Смених го с бяло от Топазмел и нещата се оправиха. Предполагам, че ползваш от френската мая SAF INSTANT в пакетчета от 11 гр. Маята е много хубава и едва ли проблема е от нея. Пускам една табличка по която може сам да си съставиш рецепта и неуспехите са почти изключени. За основа (100%) се приема количеството брашно в грамове и другите продукти се определят според него:

                            БРАШНО - 100%
                            ТЕЧНОСТ - 55-60%
                            ЗАХАР - 1-2%
                            СОЛ - 1-1.5%
                            МАЗНИНА - 1-2%
                            СУХА МАЯ - 1-1.5% Френската инстантна мая, не повече от 3гр. за половин кило брашно и то смес на бяло и пълнозърнесто.
                            ЖИВА МАЯ - 3-4.5%

                            Ето и примерна рецепта по горната таблица:

                            Брашно - 500гр.
                            Вода - 300 до 320 грама защото може да попаднеш на много сухо брашно. Разбира се по рошавата топка,която се оформя.
                            Захар - 10гр.
                            Сол - 7гр.
                            Мазнина 10гр.
                            Мая френска инстантна - 3гр.
                            Програмата е основната за бял хляб, обикновено първа. Грамаж - 700-800гр. според машината. Коричката по желание.

                            П.П. По желание, за да не се рони много хляба, може да добавиш и една супена лъжица ябълков оцет или лимонов сок.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                              Един трик който използвам когато работя с инстантна мая.
                              В чашка сипвам от вече Премерената Вода, малко брашно и щипка захар. Добавям маята и изчаквам 10 мин (докато меря другите интегритети) да стартира (шупне),

                              Друг трик , как се прави Чабата. ако пеечеш всеки ден ( през ден) селски хляб. След последното месене, взимаш 1/3 от тестото и го прибираш в хладилника.
                              На другия ден взимаш отново 1/3 от тестото и го разменяш с това от предишния ден. Ефекта в хляба се появяват онези големи шупли като в чабатата.

                              Коментар


                              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                А бе пичове, дайте малко акъл. Ползвал съм хлебопекарна преди години и имам супер спомен. Изгоря и я изхвърлих и сега около 7,8 години по-късно се сдобих отново с такава. Обаче... трагедия. Хляба става като паве. Не се надига достатъчно, спада, вътре е глетав... а бе мн. зле. Някакви идеи? Ето какво правя...



                                Спазван технологията стриктно. Маята е инстантна, някаква френска, но и с на йоткер пробвах и .. мтц.. Уредчето ли е прецакано или нещо съставките са ми куци?
                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Смени брашното. Преди няма и месец попаднах на измислена партида от Софиямел и се натоварих с три пакета по 2 кг. Смених го с бяло от Топазмел и нещата се оправиха. Предполагам, че ползваш от френската мая SAF INSTANT в пакетчета от 11 гр. Маята е много хубава и едва ли проблема е от нея. Пускам една табличка по която може сам да си съставиш рецепта и неуспехите са почти изключени. За основа (100%) се приема количеството брашно в грамове и другите продукти се определят според него:

                                БРАШНО - 100%
                                ТЕЧНОСТ - 55-60%
                                ЗАХАР - 1-2%
                                СОЛ - 1-1.5%
                                МАЗНИНА - 1-2%
                                СУХА МАЯ - 1-1.5% Френската инстантна мая, не повече от 3гр. за половин кило брашно и то смес на бяло и пълнозърнесто.
                                ЖИВА МАЯ - 3-4.5%

                                Ето и примерна рецепта по горната таблица:

                                Брашно - 500гр.
                                Вода - 300 до 320 грама защото може да попаднеш на много сухо брашно. Разбира се по рошавата топка,която се оформя.
                                Захар - 10гр.
                                Сол - 7гр.
                                Мазнина 10гр.
                                Мая френска инстантна - 3гр.
                                Програмата е основната за бял хляб, обикновено първа. Грамаж - 700-800гр. според машината. Коричката по желание.

                                П.П. По желание, за да не се рони много хляба, може да добавиш и една супена лъжица ябълков оцет или лимонов сок.
                                Коле продължавам да твърдя, че водата е много за това количество брашно. Средно излиза 67 - 70% . Да намали водата и да следи измесването, ако се наложи да долее.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X