Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за бретон шпаньол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за бретон шпаньол

    Здравейте, от много време искам да имам куче, това е породата. Накратко - решено е да е бретон, ще се гледа в апартамент. Ще ходя на лов с него. Но

    1. Не съм намерил. Не е задължително да е с родосровно дърво. 100тина лв. предполагам

    2. Предпочитам да е женско, поради разкази, който съм чел/чувал били по-послушни. Първо куче ще ми е. Кое има повече + мъжко или женско? Ако може да ми дадете повече доводи за едното или другото.

  • #2
    От: Въпроси за бретон шпаньол

    Колега предлагам ти първо да напишеш от къде си. Евентуално някой колега да ти помогне, да ти покаже ако има такова куче и т.н.
    Женските са малко по послушни, а мъжките по-принцип са големи темерути . Женските са много чувствителни, ако и се скараш или случайно удариш може да ти се сърди около 2-3 дена.
    За какъв вид лов ще го ползваш, предполагам за пъдпъдъци.
    Щом това ще ти е първо куче, не е лошо да прочетеш малко инфо за това какво се прави. Има много литература от типа "Взех си куче, а сега накъде" или нещо от тоя род.
    Във всеки по-голям ветеринарен кабинет ще ти дадат също доста информация за това какви са честите болежки на кучето, адаптиране към средата, и т.н.
    Надявам се да съм бил полезен в избора ти на ловно куче в случая Бретон.

    п.п В апартамента като член на семейството ли ще го гледаш или на балкона.
    Последно редактирано от _Константин_; 24-02-11, 11:53. Причина: редакция
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за бретон шпаньол

      Имам бретонка в къщи. Роди ми се в ръцете и от тогава вече пета година сме неразделни. Живее вътре в апартамента, спи в леглото ни. Ако някой от семейството спи до обяд и тя ще спи с него.
      Но на лов е дзвер та дзвер. В добрия случай разбира се. Умира за пъдпъдъци, а яребиците направо я побъркват. Опашлето и е 7-8 см /така си се роди/ става като вентилатор ако надуши миризма на яребици. Влиза във вода с голямо желание.
      Мога да пиша още много, но сега излизам. Ако имаш конкретни въпроси питай.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за бретон шпаньол

        Със сигурност няма да е на терасата, а при нас вътре.
        Пъдпъдъци и гургулици и разходки))) Ако имате информация за някое раждане в сркоро време, в слух съм.

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за бретон шпаньол

          Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
          Със сигурност няма да е на терасата, а при нас вътре.
          Пъдпъдъци и гургулици и разходки))) Ако имате информация за някое раждане в сркоро време, в слух съм.
          Разходи се до някой ветеринарен кабинет или клиника, много често там хора оставят обяви че продават различни породи кучета, както и ти можеш да оставиш твоите координати там. В случай че нещо появи ще помагаме.
          Зимното котило е по добре за лов тъкмо около старта на сезона ще е около 6-7 месечно идеално за подготовка на кучетата.
          Щом ще го гледаш у вас, а не на балкона е добре.
          Ще стане малко лигава и т.н. ще спи с теб на леглото и ще е привързана в което няма нищо лошо. Само ще трябва да я миеш след всяка дневна разходко и да я къпеш по често.
          Щом не си имал куче досега да знаеш че все едно имаш малко дете у вас, понякога грижите са по големи.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за бретон шпаньол

            Да, да наистина си прав.

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за бретон шпаньол

              Имам бретонка с родословие. Гледам я на двора от двумесечна, вече година и нещо. Все още е изключително палава, не обича да седи дълго на едно място. Обаче стъпи ли на полето е звяр ненадминат, ходи да се бие с другите кучета да им взима пъдпъдъците :-)
              Обучението и мина като на шега, изключително лесно и бързо свикна, но пък то си и е в кръвта от 400 години.
              Заплождане съм предвидил следващата пролет, ако останат кученца за продаване, така или иначе ще ги обявя тук във форума.
              124 -> 164
              T4

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за бретон шпаньол

                Всичките ми ловни кучета са бретони, вече 20 години. Ловът им е вроден, но ако се обучават правилно още от малки е по-добре. Женските са по-прецизни за лов на птици, а някои мъжки ловуват и на прасета. Много "корави" и непретенциозни кучета. Не одобрявам отглеждането им в жилища.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Вики.jpg
Прегледи:2
Размер:139.1 КБ
ID:5254756 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Вики-09-1.jpg
Прегледи:1
Размер:208.0 КБ
ID:5254755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Вики-09-2.jpg
Прегледи:1
Размер:212.0 КБ
ID:5254757
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за бретон шпаньол

                  Мъжко - женско е може би най-големия ти въпрос. Мъжкото куче е по-твърдо, по-своенравно, по-"темерут", като дойде сезона на женските подивява. Има не един разказ за преследване на разгонени пумяри из цяла София. Освен това при мъжките има много по-големи разлики в работата - едни са си родени " професори " и общо взето няма какво да ги учиш,а други колкото и да им набиваш в главата не стават и не стават....
                  Женското куче е друга работа - по-меко, по-послушно, по-"социално". Като работа женските кучета са много по-изравнени. Обикновено 2 сестри работят идентично,рядко се ражда някое изключително добро/лошо.
                  Щом ще го гледаш вътре имай в предвид разгонванията - 20 дни си е голяма мърлявщина, не може една разходка да завъртите без да ви подгони глудница мъжкари.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за бретон шпаньол

                    Здравейте, зачетох се темата. Нека, ако няко продава такова кученце да ми пише на лични. Благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за бретон шпаньол

                      Здравейте.Дойде време да я заплодя. Четох тук, че между 9-12 ден от разгонването е най-добре. Въпроса ми е ако отида в града,където е мъжкият на 10-ят ден, дали ще стане работата? Е, поне ще пробваме

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за бретон шпаньол

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Всичките ми ловни кучета са бретони, вече 20 години. Ловът им е вроден, но ако се обучават правилно още от малки е по-добре. Женските са по-прецизни за лов на птици, а някои мъжки ловуват и на прасета. Много "корави" и непретенциозни кучета. Не одобрявам отглеждането им в жилища.
                        [ATTACH=CONFIG]304056[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]304055[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]304057[/ATTACH]
                        Почти пълно копие на нашия Макси е този! Първия ни бретон беше напълно черен, бивше апартаментно куче подарено ни от софиянци, така и не стана ловец но много го биеше хормона, подарявахме го насам натам по селата ама си се прибираше и си изживя живота при нас. Макси е втори бретон в семейството, подари ни го един грък, който го беше купувал за лов но не беше ловувал с него. До миналия сезон го гледах с предубеждение заради предшественника му, но миналия сезон Макси внезапно "отпуши" и стана удоволствие да се ловува с него за пилци. Тоя ще ми е трети сезон с Макси и май ще ставам фен на породата!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за бретон шпаньол

                          Здравейте, взех си вчера едно бретон-шпаньолче, женско, на 3 месеца. Намерението ми е да го гледам на двора, но - се притеснявам дали няма да му е много студено, понеже досега е било в апартамент. Тази сутрин цялото трепереше - какво мислите, дали ще се климатизира?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за бретон шпаньол

                            Колиба му направи и му сложи някоя дебела фанела(от ръкав режеш 4 дупки и готово)
                            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                            Dacia Duster 4WD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за бретон шпаньол

                              Първоначално публикуван от _Константин_ Преглед на мнение
                              Колиба му направи и му сложи някоя дебела фанела(от ръкав режеш 4 дупки и готово)
                              Колиба има, а за фанелата и аз си мислех, но какво става ако завали дъжд и се намокри, не става ли по-зле?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X