Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: газ

    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
    Като минеш на междинно положение не прекъсваш притока на бензин до помпата а след нея.Клапана затваря но в помпата остава бензин тя остава да работи.
    Теорията добре. Това виждал ли си го? А какво става когато бензинът в помпата се загрее до 90 градуса, виждал ли си? Разширява се, нали? Клапаните не го пускат наопаки. Той какво прави? Точно така, опъва платната и се процежда бавно назад през клапаните, докато налягането спадне и се образуват парни мехури. Резултатът - хем суха, хем надута помпа. Благодаря, предпочитам само суха.

    Коментар


    • #32
      От: газ

      Като се изпари бензина от помпата не идва ли друг от резервоара.

      Коментар


      • #33
        От: газ

        не. Защото парите няма къде да отидат.

        Коментар


        • #34
          От: газ

          Значи ако съм те разбрал правилно ако измина примерно 500 километра спра и веднага разглобя помпата вътре ще няма бензин.

          Коментар


          • #35
            От: газ

            Бензин ще има , но ще е в гЪзообразно състояние.
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #36
              От: газ

              През лятото и 10 километра на газ ти стигат.

              А за да е гадно, при някои автомобили без обратен горивопровод проблемът възниква и както си караш на бензин, а също и при спиране на загрят двигател. Оттам и традицията да се кара в горещо време с мокър парцал на помпата. Бензиновите пари са много по-еластични от течния бензин и помпата доста трудно ги прекарва.

              Коментар


              • #37
                От: газ

                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                Бензин ще има , но ще е в гЪзообразно състояние.
                Не съм чувал за такова състояние на горивото.Били бил така добър да ми го разясниш?

                Коментар


                • #38
                  От: газ

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  През лятото и 10 километра на газ ти стигат.

                  А за да е гадно, при някои автомобили без обратен горивопровод проблемът възниква и както си караш на бензин, а също и при спиране на загрят двигател. Оттам и традицията да се кара в горещо време с мокър парцал на помпата. Бензиновите пари са много по-еластични от течния бензин и помпата доста трудно ги прекарва.
                  Бензиновата помпа на модела ВАЗ е поставена на доста проветриво място и не прави такива проблеми.С мокър парцал се караха на времето по старички модели автомобили например ЗИЛ.Щом помпата остава суха защо клапана се поставя след нея?

                  Коментар


                  • #39
                    От: газ

                    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                    Бензиновата помпа на модела ВАЗ е поставена на доста проветриво място и не прави такива проблеми.С мокър парцал се караха на времето по старички модели автомобили например ЗИЛ.Щом помпата остава суха защо клапана се поставя след нея?
                    Защото, ако е преди помпата, когато си в движение, е много трудно да превключиш от газ, на бензин, защото помпата не е качила и трябва да подкачаш бензина, докато качи. А като е след нея, когато се движиш, тя си го нагнетява и като цъкнеш, копчето, направо е качила, до карбуратора, не случайно клапана е на питата на радятора.. Аз мислех да го преместя пред нея, но след като размишлявах, защо бе аджеба газаджията го е сложил на питата на радятора а не преди нея....И стигнах до логичния извод..
                    Аз карам на газ, постоянно от 2 години Нивата, когато превключа ма бензин винаги си работи без проблем, а не съм сменял платната на бензиновата помпа
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #40
                      От: газ

                      Пишете за проблеми, където не бива да ги има заради газта. Проблемите са в некадърно монтирани газови уредби от измислени майстори.
                      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                      Коментар


                      • #41
                        От: газ

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Защото, ако е преди помпата, когато си в движение, е много трудно да превключиш от газ, на бензин, защото помпата не е качила и трябва да подкачаш бензина, докато качи. А като е след нея, когато се движиш, тя си го нагнетява и като цъкнеш, копчето, направо е качила, до карбуратора, не случайно клапана е на питата на радятора.. Аз мислех да го преместя пред нея, но след като размишлявах, защо бе аджеба газаджията го е сложил на питата на радятора а не преди нея....И стигнах до логичния извод..
                        Аз карам на газ, постоянно от 2 години Нивата, когато превключа ма бензин винаги си работи без проблем, а не съм сменял платната на бензиновата помпа
                        Е нали помпата като караш на газ оставала СУХА как ще качи веднага.Прочети горните постове.

                        Коментар


                        • #42
                          От: газ

                          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                          Е нали помпата като караш на газ оставала СУХА как ще качи веднага.Прочети горните постове.
                          Ааа, не знам, но като цъкна копчето, веднага ми превключва на бензин и си заработва без проблем....Пък суха ли става, мокра ли става, не знам....
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #43
                            От: газ

                            Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                            Пишете за проблеми, където не бива да ги има заради газта. Проблемите са в некадърно монтирани газови уредби от измислени майстори.
                            Точно така колега най-големия недостатък на газовите уредби е некадърен монтаж и "велики гЪзЪджий" достатъчно некадърни за да бъдат истински монтьори.
                            Land Rover Discovery II 3,9 V8
                            Лада Нива 21214 1,7i

                            Коментар


                            • #44
                              От: газ

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Ааа, не знам, но като цъкна копчето, веднага ми превключва на бензин и си заработва без проблем....Пък суха ли става, мокра ли става, не знам....
                              Ами според теб кога ще качи по бързо като е празна или когато в нея има бензин.Е това се чудя?

                              Коментар


                              • #45
                                За да започнат истинските проблеми, трябва и да е горещо. Тогава бензиновите пари са най-еластични и нямат помпене - т.е. напомпват се, но с много въртене.

                                Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                                Пишете за проблеми, където не бива да ги има заради газта. Проблемите са в некадърно монтирани газови уредби от измислени майстори.
                                Хайде да обясниш този проблем с кипването на помпата, как се решава? Освен с трипътен клапан, разбира се? Както споменах вече, има го и без газова уредба.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X