Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

    Аз съм с постоянен адрес в Русе.
    Купувам си кола от Пловдив, с регистрационен номер РВ ....
    Искам да я регистрирам в КАТ на мое име, без да й променям регистрационния номер. Възможно ли е? В кой КАТ трябва да се направи регистрацията - Русе или Пловдив?
    Петър Събев

  • #2
    От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

    По адрес на собственика. Новия, т.е. в Русе.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

      Неможе да остане номера,регистрира се в КАТ Русе с русенски номер.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

        Същия регистрационен номер може да се запази само ако новия собственик е от същия регион, от който е и стария. Както в случая с дадения пример РВ МПС-то е регистрирано в Пловдив.Ако новия собственик е от същия регион може да запази и номера.Пререгистрацията се извършва без дори автомобила да ходи в КАТ и да минава на канал за проверка на рамата и двигателя. Издава се нов талон като се сменят само имената на собственика.
        Ако новия собственик е от друга област - Русе, тогава регистрацията се извършва в Русе, /по адрес на новия собственик/, с нов регистрационен номер и проверка на МПС-то на канал.
        Срока за пререгистрация в КАТ е двуседмичен от датата на прехвърляне на собствеността/т.е. от датата на заверка на договора за покупко-продажба при нотариус/.
        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

        Коментар


        • #5
          От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

          А какво става, ако си купя кола от другия край на страната, от автокъща? Тоест нерегистрирана...транзитни номера-изтекли или липсват? При регистрация с местни номера, има ли значение къде ще минавам на ГТП?
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

            Можеш да си изкараш нови временни номера - транзитни демек. Да си закараш колата до вкъщи и пак да си я регистрираш в местният ти КАТ. Или пък с нечия платформа да си докараш колата. ГТП при първа регистрация в страната ти го дават от КАТ.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

              Понеже информацията за транзитните номера ми е горе долу нова (от 2 седмици).

              Значи кола купена от Италия ... идва във Враца. Колата я получава гаджето ... която е от Пловдив.
              Колата не е ходила още в КАТ!!!
              Пишем един договор от Италианския собственик към новата собственичка .... тук е момента от КАТ да се замислят ако купиш кола от Автокъща какво правиш ?
              Правим застраховка Гражданска Отговорност (ние направихме за 1 година, щото ни трябваше и зелена карта за същата кола, защото ще се кара само в чужбина) за колкото време си искате
              Отиваме в КАТ с документите на колата
              Там се плаща такса от около 50лв (+-2-3лв) , при което ти дават транзитните номера с валидност от 1 месец
              Купихме винетка ... и след обяд бяхме в Пловдив
              На следващия ден в КАТ Пловдив .... Дават се чуждите документи на колата , застраховката ГО на гишетата.
              Транзитните номера се връщат пак на гишетата заедно с временния Български талон който е издаден от КАТ Враца
              Номера на рамата се провери ... дойде момента за номера на двигателя (каква дивотия) ... дадоха ми отверка да търкам ... търкам търкам ... викнах тоя дето ми я даде , той да потърка малко като е толкова отворен ... и той търка ... още 3ма търкаха .... номера са показа Сравниха го ...
              Пак чакане по гишетата ....
              Плащане на банката ... около 70лв.
              Идва един от някаква фирма , буши ти задния капак на автомобила (или бронята) ... слага скапан нит , на който вътрешната част предизвиква ръжда на капака и потегляш доволен , че си Българин
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

                1. На въпроса, който поставих в началото на темата - автомобилът се регистрира в КАТ по постоянен адрес на собственика. Ако собственикът си смени постоянния адрес, би следвало да си смени и номера на автомобила (поне по закон). Ако собствениците са няколко и от различни населени места, може да регистрирате возилото на всеки един от тях, но талона и цялата документация са си на негово име.
                2. Самата регистрация направихме в столичния КАТ. Никакви проблеми като цяло, освен 3 лв., напразно дадени за платен паркинг, докато разбера къде точно се прави регистрацията. Отне точно два часа и половина от влизането с пловдивски номера до излизането със софийски номер по избор (СА 7773 ..).
                3. Процедурата е проста:
                3.1. Отивате много рано сутрин (задължително). Хубаво е да сте двама души - един пази ред на едното място, другият мести колата и т. н.
                3.2. Влизате от Драган Цанков в отбивкате, свивате първата вляво (покрай една бяла кабинка) и паркирате на т. нар. "синджири" пред пунктовете за технически преглед.
                3.3. Вляво има една бяла кабинка, откъдето си взимате заявление. Ако искате номер по избор, трябва да отбележите в заявлението.
                3.4. Отивате на касата (сградата отдясно) и си плащате заявление.
                3.5. С всички документи на гишето (на същото място) получавате други документи.
                3.6. С тези документи нареждате автомобила и минавате технически преглед. Много-много не се заглеждат, най-вече търсят съответствие на номера на рама и двигател.
                3.7. Когато минете и от там, получавате бележка от прегледа. През това време другият човек може да плати номера (освен ако не е по избор).
                3.8. Чакате да ви демонтират старите табели. Хубаво е да мерните човека, дето ги демонтира и да го привикате. Взимате си ги и тях и отивате в сградата вдясно след пунктовете за преглед)
                3.9. Ако имате номер по избор (ако не, прескочете тази точка), след прегледа отивате и се редите на гише 51. Чакате да ви извикат (става по реда на заявлението/прегледа). Междувременно, има монитор, на който са изписани номерата за деня. Дават се следните:
                ААВВ, АВВА, АВАВ - струва 30 лв. (това са номера тип CA 7788 AB, CA 7887 AB, CA 7878 AB)
                АААВ, ААВА, АВАА, АВАА, ABCD - струва 50 лв. (това са номера тип CA 7778 AB, CA 7787 AB, CA 1234 AB) - в моя ден последователност не беше изкарана
                Номерата се разграбват много бързо, затова е важно да сте там навреме.
                Може да си поръчате и други номера, но става с молба до началника на КАТ, не е ясно дали ще са свободни и т. н. За това нямам информация.
                С молба стават и следните номера:
                AAAA - 1000 лв. (номер тип CA 1111 CA)
                (надпис) - 7000 лв. (номер тип CA TAHATA - разбрах, че трябвало да започва с кода на населеното място, не знам дали не трябвало и да завършва с цифра)
                3.10. Дори и с обикновена табела, трябва да добавите и другите такси - около 75 лв. С всичко това се нареждате на гишета 51 (за номер по избор), 52 и 53 (за обикновени номера) и си подавате документите.
                3.11. След като ви дадат талона и новите табели, отивате в халето, за да ви ги монтират. Не знам дали го правят за всички, но аз изрично помолих да ми занитят и предната табела, защото ги крадат и после с тях зареждат бензин и бягат.
                3.12. Излизате си по живо, по здраво и карате леко и безаварийно.
                4. Останах много приятно впечатлен от доброто отношение на служителите в КАТ-София.
                Петър Събев

                Коментар


                • #9
                  От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

                  Нали питаше за Русе бе човек, а с'я СА !?
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Нали питаше за Русе бе човек, а с'я СА !?
                    Да бе, как с русенска регистрация си регистрира колата в София?!! Интересно ми е?! Че и аз съм между два стола!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Да бе, как с русенска регистрация си регистрира колата в София?!! Интересно ми е?! Че и аз съм между два стола!
                      Купих си жилище и станах софиянец :-)
                      Петър Събев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

                        Явно с това добро обслужване в КАТ София все повече новософиянци ще има
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

                          Ще има.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

                            Стара тема ама ще я използвам..... Подхвърлят по медиите, че регистрацията на мпс, ще става по пореден номер на регистриране, а не по област и постоянен адрес на собственика. Така е в доста страни, за Англия го знам със сигурност. Защото наистина е идиотизъм при промяна на постоянен адрес, да търчиш в съответния кат и да правиш на практика повторна регистрация, което е пари, време и нерви....
                            Та някой знае ли нещо конкретно по въпроса, но без ЕЖРК. Благодаря
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • #15
                              От: Регистрация на МПС от един регион и собственик от друг регион в КАТ

                              Още се обсъжда, но има големи шансове да се приеме до края на годината. Толкова знам. Има доста неща за изпипване в подобна система. Това, което трябва да отпадне, е минаването през канали при всяка последваща пререгистрация. Но естествено, МВР ще са против, защото там е тлъста хранилка...
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X