Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пловдивският Газ 69

    Екстра е джипката,похвално за труда и мерака!И аз като теб я посъживих и се почна...една любов от пръв поглед.Гледам да ползвам всяка свободна минута за доработки по джипа,но свободното време е оскъдно напоследък.Чакам следващата "серия" с интерес!
    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

    Коментар


    • #17
      От: Пловдивският Газ 69

      Поздравления за усърдието и за публикуваните снимки и описания !
      Остани със здраве и със здрава Газ-ка!

      Коментар


      • #18
        От: Пловдивският Газ 69

        Още веднъж благодаря за пожеланиятам

        След като машината беше събрана, реших да направя някой друго подобрение по окачването и ходовата част. Смених тампоните на ресорите, жабките бяха напълно заминали. Мислих да шпрегна ресорите, но прецених че не е наложащо ( не ми се седеше в депото ). Исках да сменя и жабките, но не намерих нови разпитах на няколко места дали ги ремонтират, но нямаше резултат. От смяната на тампоните колгата се вдигна с 3-4 см. Ако някой знае как мога от отремонтирам жабките, моля да сподели. Не искам да слагам телескопични За това лято живот и здраве ако имам възможност съм предвидил да подменя спирачната система, шпрегване на ресори и ремонт или нови жабки Ако някой може да сподели някакви идеи или предложения ще съм благодарен.
        Всичко беше ок, джипа си вървеше супер нямах никакви проблеми освен проблема с дъжда. Само с таван не беше работа, но не можех да намеря цял брезент. И така докато един ден не попаднах в един порой и станах мокра кокошка




        Пасажерът не беше доволен....



        След тази случка реших да се заема сериозно с брезента. Тъй като бях сменил шприглите и стандартните брезенти не ставаха, ясно беше че ще се прави къстъм. Обиколих всички тир брезентаджии в Пловдив никой не се наемаше казваха ела зимата, много работа малко пари... накрая намерих едно място за което ми каза колегата е100, за което съм му страшно благодарен. Човекът, при когото ме изпрати беше доста въодушевен при вида на джипа, и той ми каза същите неща като другите майстори, но каза да не се плаша а да идвам пак след 2 дена да я правим. Така и стана момчетата си свършиха работата доста добре за което им благодаря сърдечно, но ми казаха да не казвам кой и къде беше доста пипкава работа.... ето го и резултата:



        Това беше за това лято в общи линии.....за бъдещето има доста идеи ,но едно по едно .....остана най-приятната част от работата карането По-късно ще пусна няколко снимки на джипа от разходките





        Вече не се плаша от дъжда , само дето нямах чистачки, но всичко с времето си Междувременно се оборудвах и с резервоар под седалката:
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #19
          От: Пловдивският Газ 69

          Браво и от мен!
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #20
            От: Пловдивският Газ 69

            Както беше планувано се прибрах в България за коледа. Още на 2рия ден след прибирането ми започнах да чопля джипа... не ми дава мира... реших че мога да използвам времето за да оправя стъпенките за които не намерих време цяло лято. Викам си ще ги сваля лесна работа пък и има и WD40, напръсках ги аз оставих за около час и ги напънах болтовете 1 по 1. От 8 се скъсаха 5 , явно бе бяха развивани много отдавна. Свалих стъпенките изтъркани бяха до метал после грунд и чак тогава боя. Получи се добре за скронмите ми умения Ето го и резултатът:




            Наблюдавам че задните полуоски се разхлабват, и мисля да пробвам някакво законтряне. Някой ако може да сподели как ще съм бладодарен + да мина на болтове или да ползвам шпилките?
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • #21
              От: Пловдивският Газ 69

              Разпробиваш главите на болтовете странично с 3 мм. бургия и като ги стегнеш ги връзваш два по два с тел. Втори начин- под два съседни болта слагаш една ламаринка която стърчи отстрани по един см. като я подгъваш около главата на болта.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #22
                От: Пловдивският Газ 69

                Мерси колега значи ме съветваш да премина от шпилки на болтове. Какви болтове да търся каква якост ?
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • #23
                  От: Пловдивският Газ 69

                  Отиваш в моргата и сваляш болтове от главини на УАЗ ГАЗ . Ако няма тогава в магазина но ще търсиш усилени . На мойте главини ( задни УАЗ ) пробвах с какви ли не гарнитури и винаги изпускаха. Сега са само с червен силикон и няма проблеми вече година.В интерес на истината моите болтове не са пробивани. С по-дебели федер шайби засега не изпускат. Ако почнат често да се развиват пробиване и връзване.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пловдивският Газ 69

                    Мерси за отговора, и аз имам наблюдения че гарнитурите изпускат и затова и аз съм с червения силикон

                    Поздрави
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пловдивският Газ 69

                      На първия служебен УАЗ преди 23 г. задните главини бяха толкова разбити че нищо не можеше да спре развиването. От 10 мм. ги направихме 11 мм. с шпилки и пак изпускаха. След поредното счупване на диференциала ( опората на малкото лагерче беше счупена ) ми купиха нов мост. Много му се радвах до първото включване на предното на асвалт. Задния диференциал беше по-бърз от предния. Отплеснах се - исках да кажа че ако не става с тия методи решението е нови главини.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пловдивският Газ 69

                        Преди да преминеш на болтове и да ги законтриш провери затягането на лагерите на главината. Аз ти препоръчвам да сложиш такива болтове с якост 12,8: http://www.offroad-bulgaria.com/atta...5&d=1297367253 Само ги законтри 2х2.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пловдивският Газ 69

                          Браво!
                          Алармата е супер.
                          Със себе си съм имал повече проблеми,
                          отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                          Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пловдивският Газ 69

                            Имам един въпрос. На бензин на място работи добре, има и ниски и високи обороти, но като дам на скорост и подам по рязко газта почва да глъхне тръгва и от 1-2 и 2-3 прекъсва .... та въпроса ми е какво може да е карборатора е К22 центрован е на газ върви повече от добре. Бях на майстор игра си човека и каза е карба бил стар. Ако го сваля и го изчистя в вана с корисилин или някакъв друг разредител ще му навредя ли ? Някакви идеи какво може да му има ?
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пловдивският Газ 69

                              Относно болтовете. Във вюрт продават т.н. осигурител за резби. Има нормален-болтовете все пак се развиват с ключа и има високоякостен.-с ключ няма развиване. Едонствено се развиват съединенията при нагряване до 300 градуса. Та отиваш и си избираш кой ще ти върши работа.
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пловдивският Газ 69

                                За карбуратора имай предвид че той не играе на газ. Искам да кажа че от него се ползва само дроселовата клапа. А на бензин щом заглъхва при ускорение първо виж ускорителната помпа.
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X