Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пловдивският Газ 69

    Днес си дойдох за месец в България, и веднага започнах подготовките. Газката се оборудва с някой нещица, за които ще пиша следвашите дни. Имам един конкретен въпрос. Получих от колегата TONI1977 тръбната система или рамената както явно се наричат. Поставих я всичко е точно, но явно чистачките които съм "взел" дадоха ми като ми казаха че са оригиналните явно нещо не пасват. Може ли някой да ми обясни или да снима къде се захваща рамото за чистачката, че май това което имам не става, или аз бъркам някъде
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • #32
      От: Пловдивският Газ 69

      Дай снимки на чистачките. Рамото/държача/ за чистачката на ГАЗ 69 трябва да има щифт за щангите/другите рамена/ които ти изпратих.

      Коментар


      • #33
        От: Пловдивският Газ 69

        Ето снимките:
        http://img713.imageshack.us/i/06042011328.jpg/
        http://img864.imageshack.us/i/06042011329.jpg/
        http://img13.imageshack.us/i/06042011330.jpg/
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #34
          От: Пловдивският Газ 69

          Това са оригиналните рамена за чистачките на ГАЗ 69. Чистачките който си купил сигурно са от УАЗ и затова не стават.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #35
            От: Пловдивският Газ 69

            Не съм се заглеждал много по чистачките на ГАЗ 69, но ми се струва, че тези са от ЗиЛ 157. Като ми дадоха другите рамена мисля, че имаше и чистачка на която се захваща рамото. До 2-3 дни ще се постарая да проверя. Ако има ще снимам.

            Коментар


            • #36
              От: Пловдивският Газ 69

              Ето малко снимки на рамо за чистачка на ГАЗ 69: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4031291.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5266657 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4031286.jpg
Прегледи:1
Размер:188.1 КБ
ID:5266659 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4031284.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5266661 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4031287.jpg
Прегледи:1
Размер:181.0 КБ
ID:5266663
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                От: Пловдивският Газ 69

                Мерси колега за снимките, в крайна сметка се оказа, че чистачките които са ми продали всъщност са за зил 157, рамената които получих от теб са ок. Не исках да търся повече и реших да мидифицирам това с което разполагам сега. Ето това се получи, утре ще тествам, единственият проблем е че няма да може да се вдигат, но за сега няма да се и налага при първа възможност като намеря оригинални чистачки ще ги подменя

                http://img849.imageshack.us/i/07042011367.jpg/
                http://img815.imageshack.us/i/07042011369.jpg/
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • #38
                  От: Пловдивският Газ 69

                  Малко да посъживя темата. За последните няколко дена направих слените неща по джипа:
                  1. Бях писал, че на бензин колата прекъсваше и не работеше добре. Реших да сваля карбуратора, разглобя и измия, с надеждата да се оправят нещата. Свалих го разглобих го основно и накиснах всички части в курисилин. После стартелно ги забърсах и почистих. Направо сейно го взех от завода стана даже и печата от ОТК-то се показа ето няколко снимки:






                  Събрах всичко, запалих и ... музика за ушите. Колата вървеше много по добре нямаше ги предишното 2ра-3та и се усеща малеене, като че не може да го храни добре. Колко боклуци имаше само вътре . Остана само да пробвам да го центровам, зашото за 10мин на място изпи 1-1.5л бензин .

                  2. Друго което направих беше да освежа отвътре пода на купето. Имах останала боя ето резултата:




                  2.1 Капака също беше в много неугледно състояние, и той мина процедурата по освежаване.




                  3. Вече си имам и чистачки


                  Следва продължение....
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пловдивският Газ 69

                    Привет. С какво си мазал капака под боята?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пловдивският Газ 69

                      Обикновен грунд за метал, получи се добре. Не е като шприц кита но за подкапака става
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пловдивският Газ 69

                        Колега ако все още искаш да сменяш жабките и не намираш има един магазин в София,като варвиш по бул.К.Величков подминаваш бул.Сливница и веднага в дясно улицата мисля беше ул.Пловдив Та там видях преди време,че имаха жабки.Ако те интересува може да се поразровя и за телефон.Иначе поздрави за мерака браво!
                        877104344

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пловдивският Газ 69

                          В Кюстендил в магазин ми предлагаха жабкови амортесьори по около 60лв./по спомен/.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пловдивският Газ 69

                            В Пазарджик знам, че има на 45лв/бр., но ще ги сменям друг път , засега само информация събирам

                            Поздрави
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пловдивският Газ 69

                              Забелязахме, че перката нещо много се клатеше и тракаше от известно време, 1во помислих че се е разхлабил болта на главинката. Опитах да го натегна, но нямаше ефект. Диагнозата е или разбита водна помпа или главина. Изненадващо колата никога не е загрявала? Свалих радятора и перката и какво да видя главината която сто на оста на водната помпа беше заминала. Веднага беше заменена с нова ето няколко снимки на новата и старата главина:


                              Сами виждате какво е станало. Лагерите на оста бяха здрави чудно как? Сложих новата главинка, събрах другите чаралаци по радятора и запалихме. Сега джигателят буквално не се чува !!! на кръстовищата даже давам газ да чуя да не е изгаснала , предполагам и ще охлажда още по добре. Радяторът беше огледан за течове и бояядисан, понеже беше пукан шреди няколко години и лепен.

                              Това е от мен за днес ще има и още...
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пловдивският Газ 69

                                Здравейте, искам да сложа подложки между ресора и моста. Ако може да споделите от какъв материал, размери, дебелина на подложките ако някой има. И какво се печели и губи от тази процедура, измества ли се центъра на тежестта или не е фатално?
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X