Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

    Желязо сякаш е най-добре. Медните може да отдават прекалено много топлина и ако има в близост кабели и други маркучи да омекват прекалено много и да се наложи екранизация. Подходяща желязна тръба + още някой лев за да се изпипат и боядисат качествено. Все пак автомобила някой ден ще се продава - върви обеснявай какво прави онова дето е в къщи под радиатора в много скъпа кола...
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #17
      От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

      Аналогичен проблем съществува и при Паджерските V-образни мотори. Там тръбата е желязна и след около 20г. и каране с вода изгнива. Аз си я направих от месингова тръба от парно на някакъв античен автомобил и мисля че няма да ми напомня за себе си повече.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

        20 г. си е напълно в нормата. Но за скъпа кола проблеми от тоя род са недопустими.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

          Лошото е, че се проявява дори при екземпляри на две-три години.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #20
            От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

            Там тези тръби не отдават топлина - главно, защото няма накъде. Доколкото разбирам са някъде в средата на V-то на двигателя - отвсякъде са обградени с двигател. Медта би предизвикала корозия на околните железни детайли в охладителната уредба, желязото корозира само, неръждавейката няма уплътняване. Вероятно, в промишлен план алуминият все пак е най-добрият заместител на провалената в задачата пластмаса.

            А самата пластмаса е хубаво нещо, лошото е, че на конкретния сорт пластмаса стареенето за години напред няма как да е практически проверено, защото самият сорт пластмаса едва ли е на много години. А металургия има от хилядолетия, затова в нея изненадите са по-рядко.

            В по-непретенциозните машини за такива цели се използва желязо. След като е известно с каква скорост корозира в хубав антифриз, просто му се дава запас от дебелина, а в изискванията се записва хубавият антифриз и точка. Карал си с вода и след 20 години все пак протекло - сам си си виновен. В скъпите коли (и компютри, и самобръсначки, и кофички за пясък) се изпробват новите технологии - което се докаже, се прави после масово. Което не - поне не са много екземплярите за ремонт.

            Коментар


            • #21
              От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

              Здравейте.
              Решено е и вече са купени тръби от неръждавейка.
              Сега остава да се докарат извивките и предполагам до четвъртък колата ще върви.
              Ще се опитам и да направя снимки.
              Мисля, че най-доброто решение е неръждаемо желязо със същите размери като дебелина на стените.
              Цената на тръбите е 250лв, като по-скъпата е дебелата тръба. Трите по-тънки не са чак толкова.

              Поздрави.

              ОФФ:
              Мисля да поръчам тези сонди:
              http://cgi.ebay.co.uk/0258007158-NEW...-/150546739240
              Звънях на Бош дистрибутори в София и ми казаха, че към Април ще ги има в Бош Германия на цена 387лв.
              То като ще чакам до Април, ще ги поръчам от този сайт.

              Коментар


              • #22
                От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                Днес и при мене се появи подобен проблем само се чудя дали става въпрос за същото нещо, кайена е фейса турбиниран. От известно време губеше по малко вода и днеска като го покарах по дълго изведнъж изтече водата, явно съвсем се е спукала тръбата. Ако някой знае, дали тръбите са същите при мотора след фейса, дето е 4.8 и дали са пластмасови или алуминиеви нека пише, че там няма бъркане и цялата история много сложна, не мога да видя въобще от къде тече.
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • #23
                  От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                  Може да е протекла водната помпа.Тя също е при тръбите,но в предния край на мотора.Изкарва антифриза за отрицателно време.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                    Ами пробвах се поне да видя от къде е, но е така наблъскано че нищо не се вижда, тече в задния край някъде. Качих го на канал, но пак не мога да разбера от къде е. А тръбичките на 4.8 цата същите ли са или вече са алуминиеви ?

                    Иначе засега варианта го виждам като пътна помощ и направо в сервиза да си го гледат, аз няма как да го отстраня пък и не ми се пипа нещо да прецакам.
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                      Не знам дали са алуминиеви или от по-старите.Но щом е в задния край,значи е от тях.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                        Ако тече отзад значи е от тях. Разглобява се и се гледа, няма друг вариант Съжалявам за случилото се на колегата, но това е недоразумение на Порше. Мисля че от 2008г ги правят тръбите от алумин.
                        След като се разглоби те съветвам за профилактика на стартера
                        Веднъж като се пипне проблема ще си караш ................ Вовеки Аз вече навъртях 40к километра без проблем.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Re: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                          Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                          Аз незнам дали бях писал, ама като изгорих клаксона и бяха му писали към 1500 лв ремонт. Изгорих го щото возих абитуриенти и свирих, но нищо фрапиращо. Та тези парите за нищо ги нямат.
                          Колега, и аз изгорих преден ляв клаксон на сватба миналата година и до сега карах само с десния Аз им викам, че ще се прецака клаксона ако продължавам да го "мъча" а те своето си знаят. Ами прегракна и не след дълго и спря да свири Преди 10-тина дена си купих два на БОШ за 15лв еееее...., ментета са, ама по звук не се различават от оргиналния Направо са си ОРГИНАЛДЪ за 15лв двата Сега пак ма заливат за возене, ама в цената ще им включвам и клаксони по 300лв нали трябва да се избиват кинти

                          Поздрави и съжалявам че поста не е по темата, но не се сдържах

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                            Странно...И аз абитуриенти,и аз ляв клаксон.Да ги правят по-усилени бре.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                              Аз ги редувам една година с джипа, една година с 997 цата, тая година ще е с колата. Иначе по темата, явно и нашите тръби са пластмасови, понеже кайена е 2007 от първите след фейса. Дано ги сменят с алуминиевите в сервиза.
                              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                              http://www.facebook.com/JeepBG
                              LZ1GGC

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                                Джипа е в сервиза, но доколкото разбрах от приемчика положението с 4.8 мотора е различно там нямало такива проблеми, а други. Някаква втулка около термостата сълзяла или някаква тръбичка дето излиза от колектора и се охлабвала с времето. Надявам се утре вдруги ден да е готов и ще пиша какво точно е било.
                                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                                http://www.facebook.com/JeepBG
                                LZ1GGC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X