Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

    27-годишният NAUI инструктор Иван Железаров прекара 50 часа в морето край Китен, подобрявайки световния рекорд за най-дълго спускане в солена вода.Рекордът е посветен на Националната Асоциация на подводните инструктори (NAUI), която празнува своя 50-годишен юбилей тази година.
    Предишният рекорд е на Уил Гудман от Великобритания, който е направил спускане от 48 часа 9 минути и 17 секунди.
    Стартът на опита за световен рекорд бе даден на 27 август, в 13.45 ч., когато Иван Железаров се потопи на 8 метра дълбочина в морето край Китен.
    През първото денонощие край него под водата непрекъснато е имало по един осигуряващ водолаз, а по-късно - двама в компанията на лекар.
    Въпреки трудностите, ентусиастът успя да издържи. Иван се върна на повърхността в 16.00 ч., след като успешно преседя 50 часа под вода.
    Водолазът е в добро здравословно състояние и след полагаща се почивка, ще бъде отново във форма за нови постижения.
    Иван не е имал досег с повърхността за целия му престой под вода, а въздушния му запас е подменян от екип от 9 души. На ротационен принцип всеки от тях е стоял под водата заедно с него и го е снабдявал с пълни бутилки с въздух на всеки 90 минути.
    27-годишният инструктор бе оборудван със сух костюм и се е хранил само с течна храна. Спускането е изпълнено с водолазни апарати с отворен цикъл на действие.
    По време на опита за световен рекорд Иван бе на дълбочина от 7-8 метра на специално изградена подводна станция.


    по материали на Diving BG
    Последно редактирано от Веско; 21-02-11, 12:47. Причина: корекция на времената
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

    Евалата на момчето - това е голямо постижение по това време на годината!
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

    Коментар


    • #3
      От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

      Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
      Евалата на момчето - това е голямо постижение по това време на годината!
      Рекорда бе поставен лятото
      Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
      0879076007 Жельо

      Коментар


      • #4
        От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

        Бях един от екипа му който го осигуряваше под вода,и да ви кажа изобщо не му беше леко,проблемите със спането,дехирдатирането,храненето с гадни медицински храни ,студа ,който към края беше непоносим.Просто го гледаш как се тресе от студ ,но стиска зъби....та и колкото да е топла водата ,тя отнема температурата от тялото 700 пъти по бързо от въздуха

        Коментар


        • #5
          От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

          Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
          Бях един от екипа му който го осигуряваше под вода...
          Колега, би ли дал малко подобности, Адванс ПАДИ съм от скоро и ми е любопитно от -8 до 0 за колко време изплува след този престой, ходил ли е на барокамера след това и изобщо как организма му се справя след този престой, колко човека го осигурявахте и през колко време се сменяхте... не изкам да звуча изтъркано, но това е малко свръхчовешко, извинявай за плоските въпроси, но когато това се случваше, аз бях във "вихъра" на сезона.

          ППНа колко метра дълбочина спряха хронометъра
          Око за око и светът ще ослепее

          Коментар


          • #6
            От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

            Осигуряващия екип под вода бяхме 9 човека и се сменяхме през 2 часа.първия ден по един ,а втория по двама човека.Изплуването стана за три часа ,като дишаше нитрокс около 2 часа и после 60 минути кислород.тялото му ,както и съзнанието бяха адекватни с много малко изключения,и за много кратък период в моментите когато му се доспиваше зверски.изпи много вода ,а храната /течна/беше направо гадна,но се налагаше да е приема.Повечето храна си беше глюкоза 5% разтвор

            Коментар


            • #7
              От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

              По темата - http://www.vbox7.com/play:96e34339
              Поздрави на пловдивската група!!!

              Коментар


              • #8
                От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

                По време на престоя му под вода някой ми каза, че ако искаме можем да се спускаме долу при него за да го подкрепяме и да го забавляваме, но не проверих дали е така

                Коментар


                • #9
                  От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

                  Първоначално публикуван от СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim) Преглед на мнение
                  По време на престоя му под вода някой ми каза, че ако искаме можем да се спускаме долу при него за да го подкрепяме и да го забавляваме, но не проверих дали е така
                  Направо що не врътнахте партия белот,като чета темата то това направо е било някакъв подводен митинг.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

                    Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                    Направо що не врътнахте партия белот,като чета темата то това направо е било някакъв подводен митинг.
                    Разнообразявал е часовете с шах, като част от изследване на психологическата му устойчивост в подобна среда! Уникално събитие само по себе си!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

                      имаше възможност негови близки и приятели да се топнат около него ,но чак стълпотворение не е имало,няколко часа преди да излезе позволихме на 3-4 ма човека да идат при него,а другите които ходиха бяха екипа на нова телевизия

                      Коментар


                      • #12
                        От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

                        Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                        Осигуряващия екип под вода бяхме 9 човека и се сменяхме през 2 часа.първия ден по един ,а втория по двама човека.Изплуването стана за три часа ,като дишаше нитрокс около 2 часа и после 60 минути кислород.тялото му ,както и съзнанието бяха адекватни с много малко изключения,и за много кратък период в моментите когато му се доспиваше зверски.изпи много вода ,а храната /течна/беше направо гадна,но се налагаше да е приема.Повечето храна си беше глюкоза 5% разтвор
                        Знам, че и Шопов беше в екипа, но не съм разговарял с него по въпроса. Та, от кой метър смени газа на 100% кислород и на какви цикли го дишаше? Какъв процент Nitrox? По какъв алгоритъм изчислихте насищането за тази дълбочина и това време? Какъв беше резервния вариант ако изпадне в безсъзнание?
                        Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

                          Браво ! Голяма воля се изисква за това ....
                          Дарин 0897042636
                          ВАЗ 2105

                          Коментар


                          • #14
                            От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

                            БРРАВОО!!!Поне един рекорд да запишем... Че вече са малко..
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Наш водолаз подобри световния рекорд по престой под вода

                              Първоначално публикуван от nekromant Преглед на мнение
                              Знам, че и Шопов беше в екипа, но не съм разговарял с него по въпроса. Та, от кой метър смени газа на 100% кислород и на какви цикли го дишаше? Какъв процент Nitrox? По какъв алгоритъм изчислихте насищането за тази дълбочина и това време? Какъв беше резервния вариант ако изпадне в безсъзнание?
                              Д-р Шопов беше в екипа но само по телефона.Имаше и друг доктор,а на другите ти въпроси не бих отговорил ,че като се знаем ще почнеш един спор,една полемика,а не ми се занимава))моите уважения ,но точно с теб не мога да споря защото съм все грешен))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X