Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

    Около 400 коня на вала или на колелата.И за рали ли се ползваше или за драг.400 коня не са някаква уникална мощност,но то си зависи и как идват тия коне и с колко въртящ момент де.Радвам се че има кой да развива тунинга в България,че хората дето знаят какво правят на пръсти се броят.
    Евала за което.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      Около 400 коня на вала или на колелата.И за рали ли се ползваше или за драг.400 коня не са някаква уникална мощност,но то си зависи и как идват тия коне и с колко въртящ момент де.Радвам се че има кой да развива тунинга в България,че хората дето знаят какво правят на пръсти се броят.
      Евала за което.
      Машината беше за мерене на п...ки,или драг,както му викат(де са конете,един бог знае и дали ги има също е въпрос!?),чисто не мога да го схвана този спорт,а толкова хора са се луднали и сипват едни пари.Истината е във групов старт,ако ти върви машинката,ако ти стиска г..а,ако умееш да караш,не ти пречи пушека,калта,евентуално можеш да стъпиш на стълбичката,не ги разбирам тея хора със драг.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

        Уазовата ми самоблокираща касета изглежда по същия начин. Това ще носи ли "бой" ? Щото моята беше се разцепила от претоварване.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

          Не ги разбираш,защото предполагам в нашата действителност този спорт не съществува.Ние нямаме писта,нямаме истински драгстери,а просто силни стрийт автомобили с едно две куатро изключения по 1000 коня.
          Спорта е доста труден като цяло от към финансова гледна точка тъй като за сериозни резултати се иска не само подготвен автомобил,но и място на което да даде добри времена.На хлъзгави асфалти,бивши летища с бетонна настилка и т.н. няма как да стане.
          Има доста развитие в последните години,но пак сме далеееч зад всички поради липса на средства.
          Жалко но факт.Как и да е да не разваляме инак чудесната тема с отплесвания.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

            Когато започнем автокрос бъги проекта, (за който се каним отдавна) бих се обърнал към теб за ск. кутия, ако би било удобно. Имаме желание но в момента нямаме физическата възможност. Надявам се все пак тази година да го започнем.
            Моите адмирации.

            Коментар


            • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              Не ги разбираш,защото предполагам в нашата действителност този спорт не съществува.Ние нямаме писта,нямаме истински драгстери,а просто силни стрийт автомобили с едно две куатро изключения по 1000 коня.
              Спорта е доста труден като цяло от към финансова гледна точка тъй като за сериозни резултати се иска не само подготвен автомобил,но и място на което да даде добри времена.
              Мисълта ми беше друга,една кошница пари за да издухаш опонента на някакви си 401м,за мен няма тръпка,при положение,че има сериозни доработки по автомобила,със един рол-кейдж спокойно може да участва на рали,писта,високопланинско,а защо не и във рали-крос,това са къде къде по-атрактивни дисциплини,където можеш да покажеш какво може колата и водачът и,но това си е мое мнение.

              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
              Уазовата ми самоблокираща касета изглежда по същия начин. Това ще носи ли "бой" ? Щото моята беше се разцепила от претоварване.
              БТР-ов(уаз) имам монтиран на вартбурговата ск,този е подобен,идеята е същата,но вместо щифтове има шпонки.Миналият сезон го тествахме,върти колела 65см и си работи,след ревизия,нямаше забележки.Реално през 85-90% от времето на трасето е зацепен на 100%.

              Първоначално публикуван от stinoti Преглед на мнение
              Когато започнем автокрос бъги проекта, (за който се каним отдавна) бих се обърнал към теб за ск. кутия, ако би било удобно. Имаме желание но в момента нямаме физическата възможност.
              Финасовата възможност е на първа линия,останалото е желание за приключване на проекта.

              P.S.Септември 2014г на 27-28,организираме във Садово 6-ти кръг от регионалният шампионат по автокрос,който е последен за сезона,а нямаме месни представители,време има много,за започване и завършване на такава машина,тъй,че действайте!
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                Финасовата възможност е на първа линия,останалото е желание за приключване на проекта.

                P.S.Септември 2014г на 27-28,организираме във Садово 6-ти кръг от регионалният шампионат по автокрос,който е последен за сезона,а нямаме месни представители,време има много,за започване и завършване на такава машина,тъй,че действайте![/QUOTE]

                За сега гледаме да разрешим проблема с ремаркето че без платформа сме за никъде, дори да успеем да го направим преди състезание.
                Благодаря много за нахъсването

                Коментар


                • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                  Колега petroffbg възможно ли е да се монтира БТР-овата касета, в скоростната кутия на Ауди? Освен на БТР, къде другаде се поставя такава касета?

                  Коментар


                  • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                    Първоначално публикуван от unac Преглед на мнение
                    Възможно ли е да се монтира БТР-овата касета, в скоростната кутия на Ауди? Освен на БТР, къде другаде се поставя такава касета?
                    Влиза,но трябва да се махне външният корпус(шпера комплект е много по дълъг от местото на дифа във ск на ауди),във който е монтирана касетата,и аз не съм съгласен със тази интервенция.
                    На УАЗ,редукторното изпълнение.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                      До каква степен е подходяща кутията на Ауди за бъги и коя кутия препоръчваш, защото се двуумя между кутия на Ауди и кутия на Вартбург?

                      Коментар


                      • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                        Първоначално публикуван от unac Преглед на мнение
                        До каква степен е подходяща кутията на Ауди за бъги и коя кутия препоръчваш, защото се двуумя между кутия на Ауди и кутия на Вартбург?
                        Зависи от финасите със които разполагаш,но за предпочитане е вартбурговата,заигравка си е при монтажа на подходящ кожух към мотора който ще използваш,става със заваряване,но си струва усилията,има всичко измислено за нея,на голямо междуосово разстояние е и можеш да да си изработиш предавки по вкус,плюс може да се направи дог-рингс и да си джъткаш без съединител,БТР-ов шпер и заспива.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                          Да попитам и аз за шперовете че ми се иска да сложа на един заден мост . Става въпрос за един мой проект който започнах отскоро , и аз си правя бъги но съм още в началото и ми е за първи път така че съм доста бос в тези неща . Та въпроса , че се отнесох малко . Може ли да се сложи шпер на голф 4 , 4 моушън с халдекс съединител , за задния мост става въпрос ? Попадна ми един заден мост комплект и скоростна кутия с раздатка комплект от 4 моушън , и се хванах да правя нещо , макар че не мисля че е много подходящо за бъги . Но и то ще е по скоро за прекарване на свободното време а не за някъкъв сериозен офроуд , така че мисля че ще ми върши работа .
                          Май доста спам вкарах тук , съжалявам ако е така .

                          Коментар


                          • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                            Първоначално публикуван от киро м-72 Преглед на мнение
                            Да попитам и аз за шперовете че ми се иска да сложа на един заден мост.Може ли да се сложи шпер на голф 4 , 4 моушън
                            Ами не знам,трябва да го видя отвътре.По принцип би трябвало да има заводско изпълнение със пластинчат шпер,разрови се из форумите,може да излезе нещо.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                              Трудна работа...дифа е доста малък. Има готови торсен-китове на Пелокуин за около $1000...което обезмисля целата история. Напрао му удари една заварка.

                              Коментар


                              • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Ами не знам,трябва да го видя отвътре.По принцип би трябвало да има заводско изпълнение със пластинчат шпер,разрови се из форумите,може да излезе нещо.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:haldex-generation-1-ecu-mastervalve.jpg
Прегледи:1
Размер:11.1 КБ
ID:5576235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:haldex-audi-vw.jpg
Прегледи:1
Размер:16.2 КБ
ID:5576236
                                Ето това е въпросният диф , но не съм търсил обстойно , във Фолксваген форума гледах , но там определено не си падат по офроуда и няма нищо . А и наистина както каза колегата Andrei не си заслужава да се дават купчина пари за това удоволствие , така че май и аз клоня към твърдо зацепване тип заварка но отнякъде ми попадна едно по цивилизовано решение , ето снимка ;Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4878596l.jpg
Прегледи:1
Размер:41.4 КБ
ID:5576238не знам само как ще го понесат полуоските но пък няма да го карам по асвалт...
                                А иначе благородно ти завиждам за размаха с който правиш всичко , и за машините с който разполагаш . И аз съм стругар и доста години съм работил като такъв , и си мечтая за такова оборудване , но май няма да стане скоро . Затова продължавай все така .
                                Последно редактирано от киро м-72; 04-04-14, 20:59.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X