Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обезвъздушаване на охл. система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • обезвъздушаване на охл. система

    От доста време ми капе по малко от радиатора, но като тръгна да доливам все е до горе или почти догоре... събира до 50мл... Как да проверя дали не е станала възд. възглавница?
    Не прегрява...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Че що ще я бараш като незагрява Предполагам че ако не е оставал разшерителния съд без вода няма да има въздух,е ако е била добре обезвъздушена
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от kamen_kalchev
      Че що ще я бараш като незагрява Предполагам че ако не е оставал разшерителния съд без вода няма да има въздух,е ако е била добре обезвъздушена

      А така.Ако ти загрява тогава вече може да я погледнеш.Но по добре не я базикай.
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #4
        Re: обезвъздушаване на охл. система

        Първоначално публикуван от LJ73
        От доста време ми капе по малко от радиатора, но като тръгна да доливам все е до горе или почти догоре... събира до 50мл... Как да проверя дали не е станала възд. възглавница?
        Не прегрява...
        От къде капе? Ако е от пласмасов детайл само някакво лепило ще помогне ако е от метален вземи си от алуминиевия прах дето го има и по бензиностанциите/няма грешка работи без проблеми/.Хората казват като капе бутнеш ли започва да тече.До сега две коли съм си спасявал така и още ги карат така години вече!!!

        Коментар


        • #5
          да ве от тва нещо така съм си патил,е понякога помага,ама и има и вреди от него
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #6
            sluchvalo se e tozi prepatat za spirane na techovete da zapushi radiatora na parnoto i grajdanina upotrebil go da ostane bes parno, no za sajalenie tova se razbira chak zimata

            izvinqavam se za latinicata, no pak sam v komandirovka
            drive alive

            Коментар


            • #7
              ами я ми кажете аз пък как да си спра на нивата парното голям зор бе хора в тая жега
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #8
                Ами пробвай това...

                Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                ами я ми кажете аз пък как да си спра на нивата парното голям зор бе хора в тая жега
                Аз като взех преди години баба жужа имах почти същия проблем. Половин зима мръзнах като куче вътре. Обаче ме светнаха. Лостчето за парното дето е на таблото е свързано с жило към кранчето на парното. То обаче се самооткача и това се превръща в проблем при доста стари лади. Няма пускане - няма спиране.Решението е просто. Пресягаш се под таблото и си врътваш кранчето на ръка Намира се отдолу-вдясно. Аз си го пускам зимата и го спирам чак на пролет Ако някога имам по свободно време ще си поиграя ама няма да е сега...Някои лададжии слагали врътка за водопроводен кран за по-удобно въртене Да не забравиш да го спреш при студена кола щото ще се опариш!!!

                Коментар


                • #9
                  Re: обезвъздушаване на охл. система

                  Първоначално публикуван от kojo
                  От къде капе? Ако е от пласмасов детайл само някакво лепило ще помогне ако е от метален вземи си от алуминиевия прах дето го има и по бензиностанциите/няма грешка работи без проблеми/.Хората казват като капе бутнеш ли започва да тече.До сега две коли съм си спасявал така и още ги карат така години вече!!!
                  капе от един маркуч... смених му скобата, но на другия ден пак прокапа... също от гарнитурата на термостата /навлажнява много леко/

                  тия "stop-leak" препарати са за аварийни случаи... намаляват капацитета на радиатора и не са за препоръчване...
                  то и с червен пипер става, ама не е работа...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Тоя маркуч дето капе смени го спешно щото ще те остави някъде много яко
                    аз така веднъж имах големи авантюри
                    докато се прибера из всички села дето минах се сприятелих с сума ти хора
                    поправих го с подръчни материали
                    парче стар пожарникарски маркуч много тел и много вода
                    щото с тоя стария маркуч не можа да стане чак много херметично
                    та имаше разход на вода по около 3л на 20 км

                    слава Богу че все пак се прибрах щото случката беше из странджата а тогава още и гсм ми нямаше а този район сигурно е най не заселения в страната

                    Коментар


                    • #11
                      Пожарникарските маркучи пропускат водата, и то по много. Това е част от тайната. Иначе няма как да ги пускаш през пожара, по въглените, и няма как да напредваш срещу огъня.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от mitkov
                        Тоя маркуч дето капе смени го спешно щото ще те остави някъде много яко
                        аз така веднъж имах големи авантюри
                        докато се прибера из всички села дето минах се сприятелих с сума ти хора
                        поправих го с подръчни материали
                        парче стар пожарникарски маркуч много тел и много вода
                        щото с тоя стария маркуч не можа да стане чак много херметично
                        та имаше разход на вода по около 3л на 20 км

                        слава Богу че все пак се прибрах щото случката беше из странджата а тогава още и гсм ми нямаше а този район сигурно е най не заселения в страната
                        маркуча външно е здрав, не е напукан или нещо такова... но е отдолу на изхода на радиатора... ако гръмне добре ще се изцеди
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Ха точно и на мене същия гръмна
                          от долната страна на радиатора към двигателя
                          той от вън изглежда здрав но отвътре може да е прогнил
                          най добре го свали и виж за кво става въпрос щото иначе той сам ще си слезе някъде и ще ти обясни

                          Коментар


                          • #14
                            прав е митков смени дорде е време данети се налага да се прибираш на буксир
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • #15
                              а по въпроса за мойто парно:крана го затворин с ръка,ама пак неще духа си топло и твае,абе все едно сам във сауна
                              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X