Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оранжерия за некомерсиална цел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Оранжерия за некомерсиална цел

    Аз си я направих вече с дървен материал Ще пусна снимки тези дни само да ги изкарам от телефона. Само 15 кв.м, но толкова място има. Вече има цвят, сях Рила, Санторино и Калина, както и Гергана/краставици/. Направих и странични прозорци. Първа година ми е. Все още се уча, надявам се следващата да е по успешна след натрупан опит. С две думи около 350 лв. инвестиция, ще видите от снимките дали си струва.
    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

    Коментар


    • #17
      От: Оранжерия за некомерсиална цел

      Ето и нашата оранжерия с растенията вътре
      Прикачени файлове
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #18
        От: Оранжерия за некомерсиална цел

        До колкото знам не се предлагат в Бг. и за това се надявам да не бъде прието като реклама и да бъде изтрито.
        http://www.juwel.com/en/gartenbauste...nbausteine.php

        Пускам го за да взаимствате идей и да си ги побългарите. Има интересни и ниско бюджетни решения, но от всичко видяно до тук в темата ми се струва, че ако човек няма подръчни материали е най-добре да се възползва от варианта на Жулиета.
        Обърнете внимаение и на компостерите, нещо което все още не е широко разпространено у нас, но е много полезно.
        Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

        Коментар


        • #19
          От: Оранжерия за некомерсиална цел

          Аз също съм мераклия на такава конструкция ,но мисля да я правя с плексиглас ,какво ще кажете ?

          Коментар


          • #20
            От: Оранжерия за некомерсиална цел

            Плексигласа, ако няма поне фолио за UV-защита, изгаря много бързо от слънцето, остарява и помътнява.
            Иначе, важи. По-добре поликарбонат. Той си има защита.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Оранжерия за некомерсиална цел

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150179.jpg
Прегледи:1
Размер:280.0 КБ
ID:5282146Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150177.jpg
Прегледи:1
Размер:226.8 КБ
ID:5282145
              Ето малко днешни снимки от нашата оранжерия:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1150178.jpg
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5282144
              Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
              Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

              Коментар


              • #22
                От: Оранжерия за некомерсиална цел

                Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
                Нашата оранжерия е около 18 м2.
                Материала е лексан има и метална конструкция. Обаждаш се на фирмата и те ти я доставят в къщи. В пари излезе около 1200лв. Много сме доволни, стабилна е, има врата и прозорец.
                Ето и една снимка от зимата.
                Ние сме сели магданоз вътре, лук, чесън, салатки, домати, спанак, краставици.
                Цяла зима си бера зелен лук и магданоз. Ако те интересува ще ти пратя телефон на фирмата на ЛС.

                [ATTACH=CONFIG]333589[/ATTACH]
                Здравей Жулиета аз съм от скоро в този форум интересуваме фирмата от която си поръчала тази оранжерия телефон ако имат Благодаря

                Коментар


                • #23
                  От: Оранжерия за некомерсиална цел

                  Здравей!

                  Имаш ЛС, не ти пиша инфото в пост тук в темата, защото не е разрешена реклама на фирми, които не са ТП на Оффмедия.
                  Надявам се, да съм ти помогнала, оранжерията и в момента е пълна с пресен лук, салатки, спанак, магданоз, без никакво допълнително отопление.
                  Издържа безпроблемно да снегове, ледове, и на бури
                  Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                  Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                  Коментар


                  • #24
                    От: Оранжерия за некомерсиална цел

                    Здравей , ако може няколко снимки от вътре в момента и да кажеш колко ти е средна денонощната температура през зимата.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #25
                      От: Оранжерия за некомерсиална цел

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Здравей , ако може няколко снимки от вътре в момента и да кажеш колко ти е средна денонощната температура през зимата.
                      Здравей!
                      Преди минута направих снимки отвън и отвътре, но с температурата ще ми трябва време, не съм я мерила, ще сложа утре термометър и ще следя, ще пиша до седмица.
                      Ето и снимките:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180007.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5442639Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180008.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5442640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180009.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5442641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180010.jpg
Прегледи:1
Размер:153.4 КБ
ID:5442642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180011.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5442643
                      Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                      Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                      Коментар


                      • #26
                        От: Оранжерия за некомерсиална цел

                        Жули изглежда отлично, просто още се мисля защото при нас температурите са малко по различни.
                        Другото което ми е интересно колко време даваш покой на почвата между сеитбите.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • #27
                          От: Оранжерия за некомерсиална цел

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Жули изглежда отлично, просто още се мисля защото при нас температурите са малко по различни.
                          Другото което ми е интересно колко време даваш покой на почвата между сеитбите.
                          Ти откъде знаеш при мен, какви са температурите?
                          Оранжерията е на 875 м. надморска височина, на 5 метра е от бързо течаща река, обикновено при нас е с 5 -7 градуса по-студено отколкото в София. Тази сутрин в 9,00 беше -11 навън. Това ти го пиша като ориентир, на нашата улица леда не се топи от първи сняг до края на април.
                          Не сме мислили да даваме почивка на почвата, все още.
                          И нещо малко извън темата за Олранжерията, имаме място във Виноградец, до Пазарджик, там е много по-топло, но лука тук и там от едно семе е с разлика от земята до небето, тук лука става крехък, топи се в устата, а във Виноградец става много по-едър, но и много по-жилав, тук при нас и домататите стават в пъти по-вкусни, и ягодите. Отглеждаме ги по един и същ начин, да, наистина, почвата като състав е различна, но семената ни и разсада са едни, да, тук вали много по-често, особено лятото и годишните температури са по-ниски.
                          Един познат беше ми казал /тогава мислех, че се шегува/, че от Симеоновските домати по-вкусни не е ял. Това лято раздавах домати на познати и отзивите бяха същите, причината незнам, би трябвало специалист да каже.
                          Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                          Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                          Коментар


                          • #28
                            От: Оранжерия за некомерсиална цел

                            Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
                            Ти откъде знаеш при мен, какви са температурите?
                            Оранжерията е на 875 м. надморска височина, на 5 метра е от бързо течаща река, обикновено при нас е с 5 -7 градуса по-студено отколкото в София. Тази сутрин в 9,00 беше -11 навън. Това ти го пиша като ориентир, на нашата улица леда не се топи от първи сняг до края на април.
                            Не сме мислили да даваме почивка на почвата, все още.
                            И нещо малко извън темата за Олранжерията, имаме място във Виноградец, до Пазарджик, там е много по-топло, но лука тук и там от едно семе е с разлика от земята до небето, тук лука става крехък, топи се в устата, а във Виноградец става много по-едър, но и много по-жилав, тук при нас и домататите стават в пъти по-вкусни, и ягодите. Отглеждаме ги по един и същ начин, да, наистина, почвата като състав е различна, но семената ни и разсада са едни, да, тук вали много по-често, особено лятото и годишните температури са по-ниски.
                            Един познат беше ми казал /тогава мислех, че се шегува/, че от Симеоновските домати по-вкусни не е ял. Това лято раздавах домати на познати и отзивите бяха същите, причината незнам, би трябвало специалист да каже.
                            Жули наистина не знам какви са температурите при тебе. При мен по това време беше с 2 - 3 градуса по студено, а през лятото температурата стига до 40.
                            На нашата оранжерия и даваме почивка през зимата, разхвърляме пресен тор и растителни отпадъци и обръщаме почвата, така стои цяла зима да март месец.
                            За вкуса на реколтата съм абсолютно съгласен с тебе голямо значение има състава на почвата и водата.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: Оранжерия за некомерсиална цел

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Жули наистина не знам какви са температурите при тебе. При мен по това време беше с 2 - 3 градуса по студено, а през лятото температурата стига до 40.
                              На нашата оранжерия и даваме почивка през зимата, разхвърляме пресен тор и растителни отпадъци и обръщаме почвата, така стои цяла зима да март месец.
                              За вкуса на реколтата съм абсолютно съгласен с тебе голямо значение има състава на почвата и водата.
                              При нас лятото, броени дни температурата достига над 30, обикновено наобяд е най-много 26-28 градуса, миналото лято само 3-4 дни надхвърли 29, и незнам в този случай /при 40 градуса/ какво би се случило с насажденията в оранжерията, но виж на студ са свикнали, издържат, доказано.
                              Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                              Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                              Коментар


                              • #30
                                От: Оранжерия за некомерсиална цел

                                Жули снощи говорих с един приятел на баща ми (агроном растениовъд) той твърди, че между две сеитби трябва да се даде почивка на почвата един сезон.
                                Хубаво е да се внесат подобрители под формата на торове и растителни отпадъци които при обработката да се вкопаят, така освен химичните характеристики на почвите се подобряват и механичните. При оставяне на почвата да измръзне се отърваваме от коренно размножаващи се плевели и плесени които се развиват при гниенето но тора и отпадъците.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X