Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage пожарогасител?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sportage пожарогасител?

    Има ли специално място за поражогасителя на Kia Sportage? Гледах в багажника за нещо такова но не видях. Има едно моясто където е крика, но там май няма да се побере?

  • #2
    От: Kia Sportage пожарогасител?

    аз в този "тайник" съм събрал крика,пожарогасителя,ключета,триъгълник и въже за теглене.....подредба му е майката
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sportage пожарогасител?

      Моя е под седалката закрепен с велкро захванато от мен.

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sportage пожарогасител?

        Слагаш го където ти е удобно, без да трака, но да е под ръка, че всичко се случва. А най - важно да е тихнически изправен и пълен!!!!!!.
        Последно редактирано от plamenpetrov; 18-02-11, 14:51.

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sportage пожарогасител?

          И по-добре да не е в тайника под багажа!!! Поне трима съм гасил, дето си го прибират, за пред катаджиите.

          Коментар


          • #6
            От: Kia Sportage пожарогасител?

            "И по-добре да не е в тайника под багажа!!!" - И аз това си мисля. Докато махнеш гумата и отвориш багажника, докато преместиж бягажа, докато отвориш тайника и извадиш пожарогасителя...

            Коментар


            • #7
              От: Kia Sportage пожарогасител?

              на всеки,както му е удобно
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                От: Kia Sportage пожарогасител?

                Ето аз как го направих, удобен е и не пречи.

                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #9
                  От: Kia Sportage пожарогасител?

                  "както е удобно" изобщо не винаги работи.
                  В този форум четат и пишат професионални пожарникари, собствения ми опит е скромен, и няма да се разливам дълго.
                  Написаното по-горе, е реално глупаво и опасно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kia Sportage пожарогасител?

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    "както е удобно" изобщо не винаги работи.
                    В този форум четат и пишат професионални пожарникари, собствения ми опит е скромен, и няма да се разливам дълго.
                    Написаното по-горе, е реално глупаво и опасно.
                    Колега аз съм пожарникар и мисля че добре е написано "както е удобно" като се има в предвид това да е на удобно място и при нужда да има лесен и бърз достъп!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kia Sportage пожарогасител?

                      Първоначално публикуван от mitaka333 Преглед на мнение
                      Колега аз съм пожарникар и мисля че добре е написано "както е удобно" като се има в предвид това да е на удобно място и при нужда да има лесен и бърз достъп!
                      Отчасти и аз съм в този бранш и съм съгласен, че трябва да е практично, лесно за употреба, да не пречи и т.н. Всеки човек има различни реакции и способи за оцеляване при извънредни ситуации, така че "най-доброто място" може да е индивидуално, както за всеки човек, така и за всеки автомобил. Друг е въпроса, че като се намеси статистиката, може да се посочат препоръчителни места за разполагане на пожарогасителя в автомобил.

                      П.П. Преди години имах Жигулка и махнах пожарогасителя от оригиналното му място над резервоара и го монирах вертикално межу предните седалки(облегалки). При една проверка на КАТ се сдобих с фиш точно по тази причина - пожарогасителят не бил на мястото си. А на въпроса ми: как да си изгася резервоара ако е на мястото си, получих отговор, съпроводен със заплашително размахване на палката - 'ми... няма да си палиш резервоара.
                      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                      Времето е ценно, само ако не бързаш.
                      0889623098

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kia Sportage пожарогасител?

                        Пожарогасителя трябва да е на една ръка растояние дори когато водача е с колан.Мойте и на двете коли са под шофьорската седалка отпред.На кого ще му трябва пожарогасител скрит в багажника при извънредна ситуация-ами може да не може да се отвори багажника.Без да съм сигурен ,но мисля че е залегнало в новия закон за движение -трябва да бъде в купето на автомобила.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kia Sportage пожарогасител?

                          И аз доста се чудих къде и как да сложа пожарогасителя и ето моето решение


                          достига се сравнително лесно до него , но да не се налага да го ползвам!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kia Sportage пожарогасител?

                            Тази стойка купувана ли е? Ако да от къде?

                            Става въпрос за отговора на ivotosоd
                            За пожарогасителя под седалката...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X