Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога да махам зимните гуми?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кога да махам зимните гуми?

    Сменявам ги когато в Понор планина се стопи снега.Не по -рано.Сега слезнах от там току що ,снега е слаб,но там където се топи е кал и киша.Само бавни и АТ II,с по-лека гума не е работа.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: Кога да махам зимните гуми?

      КОлеги, предлагам Ви да ползвате златното правило на германците за ползване на зимните гуми:"От О (Октомври) до О (Ostern - Велик ден)". Естествено че Велик ден може да е като тази година едва в края на април, но местните сякаш го спазват.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • #33
        От: Кога да махам зимните гуми?

        Аз си реших проблема така:
        Среден клас гуми, карам макс 3г, после нови. При мен се връзват по около 30-40к на комплект.

        Коментар


        • #34
          От: Кога да махам зимните гуми?

          Така-а, вече сме с летни. На 2-те коли. 3-тата остава в резерв, със зимните. При тези температури, който иска да си кара с гамашите...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #35
            От: Кога да махам зимните гуми?

            И аз в събота се бях настроил на вилата да се е стопил снега , ама заварих 35 санта. За капак вечерта заваля пак сняг , верно два санта , ама сняг.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • #36
              От: Кога да махам зимните гуми?

              На С2 - Fulda Multicontrol, на ASX- Good year 4seasons и забравям за гумаджиите [emoji6]

              Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #37
                От: Кога да махам зимните гуми?

                Ъъъ, някой да е обърнал внимание на прогнозата за началото на другата седмица?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #38
                  От: Кога да махам зимните гуми?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Ъъъ, някой да е обърнал внимание на прогнозата за началото на другата седмица?
                  Ъхъ... Средно +10+13... Минимални +5+8С.... Никакъв смисъл от зимните гуми...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кога да махам зимните гуми?

                    Както по-горе казаха, зависи къде ще караш. Освен това в дългосрочната прогноза за Март си имаше и показания за средата на месеца да дойдат едни -3 до -4 градуса.

                    Ако ще ходите по високите части, където се очаква да има "асфалт" (ако броим 20см ледени коловози асфалт), то ще е добре да се оставят зимните гуми - един Ford Ranger с BFG AT KO2-ки се пързулна много лошо пред нас, а ние Hilux даже само на задно с Blizzak V2 (чисто зимна гума), нямахме особени драми - въпреки че продължавам да убеждавам "шефа", че ни трябват по-сериозни гуми за летните.
                    Последно редактирано от Sartor; 07-03-19, 15:03.
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кога да махам зимните гуми?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Споко, и тая върви натам.
                      Еееее , не бързай де . Нека поне да стигнем до сеир малко да погледаме , че иначе не ми върви ракията .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кога да махам зимните гуми?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Споко, и тая върви натам.
                        Ще изчакате...... Емо Чолаков.....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кога да махам зимните гуми?

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Вероятно има значение и дали караш в село Огнен Карнобатско или по Софето
                          Има има...
                          Една година ги смених на 15 февруари, тъй като по наште земи не го даваха за нещо по-зимно.
                          Но внезапно ми се наложи да ходя до Дупница след 2 дни и тръгнах с летните чепици.
                          На връщане в София си валеше сняг, по-внимателно карах и драми нямаше все пак ( не е за препоръчване де...).
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кога да махам зимните гуми?

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Ще изчакате...... Емо Чолаков.....
                            Пролет пукна.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X