Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога да махам зимните гуми?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кога да махам зимните гуми?

    Тепърва си купих джипката тази зима, беше с много изхабени M+S, които смених със Brdigestone Blizzak.

    Знам, че зимните гуми много бързо се прецакват при по-високи температури, въпросът ми е кога точно да ги махна за да е най-добре за тях?
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Кога да махам зимните гуми?

    Стандартният отговор е , когато спрат парното. В смисъл, че дневните температури трайно трябва да надхвърлят 15 градуса, а нощем да не падат под нулата.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Кога да махам зимните гуми?

      10-15 април.

      Коментар


      • #4
        От: Кога да махам зимните гуми?

        Колегите го казаха. Аз мисля по-рано да го направя - към края на Март, но пак зависи от времето.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Кога да махам зимните гуми?

          И аз бях чувал,че зимните гуми бързо се износват лятото,но миналата година на служебните коли не ни купиха лятни гуми и си карахме със зимните.Всяка кола минава по 7-8000 км на месец и не забелязахме ускорено износване.Иначе преди кризата смяната зимни/летни я правим към края на март.

          Коментар


          • #6
            От: Кога да махам зимните гуми?

            И аз ги сменям края на Март!

            Коментар


            • #7
              От: Кога да махам зимните гуми?

              Ако знам, че няма да натрупа повече сняг ги махам веднага, но...
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                От: Кога да махам зимните гуми?

                Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                И аз ги сменям края на Март!
                Миналата година ги смених март и...Зимата ме изненада...Така че според прогнозата за времето(ако и вярваш)
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Кога да махам зимните гуми?

                  По-скоро началото на март.(все пак зависи от времето)
                  MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                  (А1+)
                  О877ООО98О

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кога да махам зимните гуми?

                    Всъщност е ясно, че не може да се каже точна дата или период. Просто покрай това топло време напоследък почнах да се притеснявам дали на дългия път не ги износвам много гумите.

                    Иначе май вярно, като знам, че няма да вали повече сняг или да заледява, тогава ще е. Тогава ще дойде и въпросът какви летни да си купя и откъде ще взема пари за тях
                    Mitsubishi SpaceGear 2.4

                    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кога да махам зимните гуми?

                      Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
                      Всъщност е ясно, че не може да се каже точна дата или период. Просто покрай това топло време напоследък почнах да се притеснявам дали на дългия път не ги износвам много гумите.

                      Иначе май вярно, като знам, че няма да вали повече сняг или да заледява, тогава ще е. Тогава ще дойде и въпросът какви летни да си купя и откъде ще взема пари за тях
                      Трета година и 25000км съм с БФГ АТ и нямам проблеми ни зиме ни лете. Видимо износване няма. Мустаците стоят още.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кога да махам зимните гуми?

                        Зимните гуми се махат веднага след последния сняг!
                        Кога ще е последния сняг? - това вече е труден въпрос.
                        ________________________________________________________________________________________
                        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кога да махам зимните гуми?

                          Зимните гуми не се износват повече от топлото , а се "изпича" материала и те губят еластичността си , което влошава качествата им на сняг
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кога да махам зимните гуми?

                            Зимните гуми сменям с летни когато прелетят първите щъркели. Това означава, че резки промени в температурите не се очакват. Като дати - това са дните между 14 - 20 март.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кога да махам зимните гуми?

                              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                              Миналата година ги смених март и...Зимата ме изненада...Така че според прогнозата за времето(ако и вярваш)
                              На Великден ме е вълял сняг, бях сменил гумите и нямаше драма на пътя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X