Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога да махам зимните гуми?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кога да махам зимните гуми?

    Ами когато температурите трайно се задържат над 6 градуса. Тогава гумата става по-мека, това не я кара да се износва повече, но при рязко спиране например се износва повече от лятна такава. Получават се леко полеко едни неприятни деформации - неравности в обиколката. така съм чувал от майстори гумаджии. Не претендирам за 100% достоверност.

    Иначе подкрепям това мнение:
    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Трета година и 25000км съм с БФГ АТ и нямам проблеми ни зиме ни лете. Видимо износване няма. Мустаците стоят още.
    аз съм от 2,5 години и също съм с мустаците, горе долу за същия пробег.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #17
      От: Кога да махам зимните гуми?

      По принцип се усеща, кога е дошло времето - дори и при каране в града гумите започват да се "мажат" по асфалта - ще го усетиш, особено март месец по обяд в по-топлите дни.
      Александър

      Коментар


      • #18
        От: Кога да махам зимните гуми?

        Отговора на този въпрос,почти винаги е двузначен(или...или)! Например,ако смениш по-рано,зимните с летни,които си решил да ги караш последно лято,не рискуваш нищо(освен изненада от някой късен сняг).Ноо...,ако смениш зимните гуми с нови летни,рискуваш за около месец-два(зависи колко рано си ги сменил),да изгубиш една трета от грайфера на новите гуми.Този ефект се получава,понеже от студеното летните гуми губят еластичността си и стават като пластмаса,поради което сцеплението с пътя ,намалява значително и гумата буквално се рони и грайфера изчезва....Виж...,А/Т гумите или както им казват "всесезонни" са друга бира....!
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • #19
          От: Кога да махам зимните гуми?

          Днес смених гумите .
          Последните дни ми писна да свирят при завои , а и като гледам прогнозата все по-топло ще става .

          П.П. Разбира се имам и авариен вариант при внезапен студен циклон примерно....качвам се на джипа .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #20
            От: Кога да махам зимните гуми?

            Който има повече от една кола му е лесно. Аз като имах две леки коли разпъвах по месец между двете смени. Ако валне сняг - жената ще вземе колата със зимните гуми и толкова.

            А който си има само една - най-добър ориентир наистина е Топлофикация. Нищо няма да им стане на гумите от няколко разхвърляни дни над 20 градуса.

            Коментар


            • #21
              От: Кога да махам зимните гуми?

              Вероятно има значение и дали караш в село Огнен Карнобатско или по Софето
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Кога да махам зимните гуми?

                Викаш, у карнобатско нема топлофикация и ше требе да се ориентира по щъркелите?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Кога да махам зимните гуми?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Викаш, у карнобатско нема топлофикация и ше требе да се ориентира по щъркелите?
                  Викам че средномесечната температурна разлика между Бургас и Софето е е плюс 3-5 градуса през зимните месеци

                  Справки: стринг метео
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кога да махам зимните гуми?

                    Миналата година бях пуснал тема, дали е време да сложим летните гуми и..... : https://www.offroad-bulgaria.com/sho...63#post3296163

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кога да махам зимните гуми?

                      Преди години сменях около 3-ти Март, при първа възможност. Сега съм поизместил с две седмици горе-долу. Но и сега пътувам сутрин рано и вечер, а сутрин има изненади по нашия край. Не, че няма да се оправя с летните, ама са по 55 км. на ден, толкова време не ми се седи "наострен". Тази година продавам колата, май ще оставям на следващия собственик тази чест. И аз ако видя зор ще вадя джипа.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кога да махам зимните гуми?

                        Аз ги задържам до средата на Март, щото имам опита от един осмомартенски сняг във Варна (1993г )
                        Ей така от нищото на 7 срещу 8-ми хвърли около 70 см сняг и блокира града за седмица
                        Та затова се ослушвам и не сменям гумите все още
                        Но мине ли средата на Март - сменям (освен ако преди това рязко и силно се затопли без тенденция за отрицателни температури в близките две седмици)
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кога да махам зимните гуми?

                          Какво има да се дъвче толкова?!? Общовалидно правило няма. Зависи кой къде живее и къде кара, както и от конкретните МТО условия.

                          Като живееш/ходиш на такива места ...



                          ще държиш зимните по-дълго. Щото иначе ще пишеш панически по сайтовете или във Фейса какво бедствие било настанало еди-къдеси, щото бил паднал 5-10 санта сняг ...

                          Като караш на по-ниско и по-топло - можеш да смениш и по-рано.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кога да махам зимните гуми?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Миналата година бях пуснал тема, дали е време да сложим летните гуми и..... : https://www.offroad-bulgaria.com/sho...63#post3296163
                            Споко, и тая върви натам.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кога да махам зимните гуми?

                              Не виждам никакъв проблем да се сменят гумите. Особено, ако има един автомобил в резерв. Така мисля да направя и аз утре. Сменям гуминетките на 2 и оставам 1 в резерв.
                              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кога да махам зимните гуми?

                                Така е. Май никой не твърди обратното...
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X