Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нафта.

    Я за свободата и гражданските права го знам и жокер ми не требе.

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    ... Аз на самия принцип ще напусна работата си в България ако шефа ми започне да ми рови по колата
    Е ти за самия принцип няма и да крадеш. Не всеки е така. Тъй че каквото повикало.

    Коментар


    • #47
      От: Нафта.

      Там нещата са много по-ясно регламентирани от тук (в БГ).
      И тук ако иска ченгето да ти рови в багажника, му трябва основание, свидетел и протокол. Единия екземпляр на протокола трябва да ти го даде. Обаче има и т.нар. устни разпореждания, които по закон са си задължителни за изпълнение и по тая пътека имат право да те накарат да си отвориш примерно багажника, за да погледнат какво има вътре (без да пипат).
      Което не им пречи и да крадат от колите. Последния път-един диск за флекс. Вдигнах се от нас до магазина 20 мин преди да затвори, за да си го купя. Оставих го в багажника и се прибирам. 200 метра преди блока-патрулка. Документи, застраховки, я отвори багажника...Отварям, затварям, прибирам се пред нас, отварям багажника да си взема диска....и диска го нЕма! Кога успяха да го отмъкнат, въобще не ги усетих.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #48
        От: Нафта.

        А, тоако попаднеш на криво ченге, и тука може да е интересно. “Миришеш ми на марихуана, алкохол, ..., излез от колата и отваряй багажника” Излизам от колата ама багажника си го отваря той. И при излизането заявявам, че излизам по негова заповед и не съм съгласен да бъда претърсван. Ама не му пречиш, колкото и да мислиш, че не е прав. Може някой с твойто описание току Що да е гръмнал някой зад ъгъла. Или да е краднал нафта от шефа си. Ама това той ще го обяснява като му дойде времето. На улицата- изпълняваш, културно, но си държиш на правата.
        В момента в който шефа ми извие ръцете да ми рови в колата, няма да ми е шеф вече.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #49
          Нафта.

          Глей сега
          Уж и там и тук правови държави, ама реално не стават нещата по един и същ начин .
          Всички те разбират, обаче тук е малко по трудно .
          От къде знам ли, ами вече повече от година се опитвам да намеря адвокат, който да съди служител на реда .
          Всички мънкат, ще заведем дело, ама то ... “гарван -гарвану ...”
          Да не ти казвам , че за идентични случаи съдилища в различни области, противоположни решения.
          Е аз не се отказвам и си ги ръчкам .
          Но промитите мозъчета , със сломените главици , щото ятагана , нали ... все още са мнозинство тук .
          Та трябва още малко време
          За напускането на работа също си прав , справка на биографията ми и повече от 15 работодателя, на въпроса “защо?” си го казвам право в очите.
          Е жената мрънка че стоя без работа по няколко месеца
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #50
            От: Нафта.

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Аз знам една банка с такива безумни клаузи в договорите на служителите. Охраната може да им проверява колите, да ги снимат извън банката и т.н.
            Обаче там е решено просто-клаузата им е в договорите. Може и да не се съгласиш, ама тогава нямаш място на паркинга. Което е проблем и нямаше такъв, дето да не е съгласен.
            От банка просто няма какво да откраднеш чисто физически а няма и смисъл та мога колата да я държа отключена и с отворен багажник да им е по лесно . Това ако бях служител в банка . Вътрешна имформация може да струва колкото оборота на голяма бензиностанция та и повече
            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            В тоя форум съм чел най-оригиналното решение: отработено масло от дизелови двигатели. 2-3% стигат и нафтата става черна като партийна каса. На машините нищо им няма ама никой не иска да купува черна нафта .
            И това го пробваха навремето в БДЖ не хвана декиш А как ще ме хване шефа ако си паркирам колата като теб на другия край на София покрай някоя спирка на метрото Или просто на няколко преки от работата ? Тая с нафтата съм я играл много години покрай паровите централи и машините .
            Последно редактирано от sek.1; 23-01-19, 06:03.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              От: Нафта.

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Глей сега
              Уж и там и тук правови държави, ама реално не стават нещата по един и същ начин .
              Всички те разбират, обаче тук е малко по трудно .
              От къде знам ли, ами вече повече от година се опитвам да намеря адвокат, който да съди служител на реда .
              Всички мънкат, ще заведем дело, ама то ... “гарван -гарвану ...”
              Да не ти казвам , че за идентични случаи съдилища в различни области, противоположни решения.
              Е аз не се отказвам и си ги ръчкам .
              Но промитите мозъчета , със сломените главици , щото ятагана , нали ... все още са мнозинство тук .
              Та трябва още малко време
              За напускането на работа също си прав , справка на биографията ми и повече от 15 работодателя, на въпроса “защо?” си го казвам право в очите.
              Е жената мрънка че стоя без работа по няколко месеца

              Да де, аз и за това вече казах, че с български съдилища не се занимавам. Аз в България влизам само с чужд паспорт, не искам да съм Българин в България, какво остава да чакам на български съд...Оправията е Терминал 2, ама не е по темата.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #52
                От: Нафта.

                От прочетеното дотук разбирам, че България е най-трудното място на Света за гепене на нафта, факт, който аз не мога да приема. Добре, че съм се махнал от там та да мога да си точа спокойно. Да се дават пари за гориво е кощунство! Чисто безобразие!
                Нафтата е дар от Природата, също както газта, водата и жените. Тези неща трябва да бъдат АБСОЛЮТНО безплатни . Защото никой по никакъв начин не е допринесъл за да ги има. Просто няма как да дам пари на някакъв петролен разбойник.
                Никаква милост и жал не изпитвам към

                - банки
                - застрахователни компании
                - петролни компании
                - мобилни оператори
                - политици

                Гореизброените са най-големите престъпници, за тях само тоягата.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #53
                  От: Нафта.

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  От прочетеното дотук разбирам, че България е най-трудното място на Света за гепене на нафта, факт, който аз не мога да приема. Добре, че съм се махнал от там та да мога да си точа спокойно. Да се дават пари за гориво е кощунство! Чисто безобразие!
                  Нафтата е дар от Природата, също както газта, водата и жените. Тези неща трябва да бъдат АБСОЛЮТНО безплатни . Защото никой по никакъв начин не е допринесъл за да ги има. Просто няма как да дам пари на някакъв петролен разбойник.
                  Никаква милост и жал не изпитвам към

                  - банки
                  - застрахователни компании
                  - петролни компании
                  - мобилни оператори
                  - политици

                  Гореизброените са най-големите престъпници, за тях само тоягата.
                  Ти май си снощен?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нафта.

                    Мишоци си е така непрекъснато. Готов е за президент на латиноамериканска държава.

                    Ама си е наш и ние си го харесваме.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нафта.

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Да де, аз и за това вече казах, че с български съдилища не се занимавам. Аз в България влизам само с чужд паспорт, не искам да съм Българин в България, какво остава да чакам на български съд...Оправията е Терминал 2, ама не е по темата.
                      Разбирам те, макар и да не съм съгласен с последната част ... обаче тук обсъждат проблем и евентуалното му решаване , пак тук

                      Та по темата , единственото място, където съм срещал, що годе работещо решение , против краденето на гориво, беше нещо от сорта на :
                      Всички ,които имат допир до горивата , имат клаузи в договорите, в които пише , че ако бъдат хванати да крадат гориво , ще са отговорни за всички липси на гориво във фирмата; друга клауза , която дава голям бонус на този , който хване колега да краде гориво; доста добри заплати , които се получават редовно.
                      Охраната работеше доста съвестно , всеки водач на машина , звънеше до 20 секунди , ако му се е наложило да спре за нещо различно освен работата си.
                      Съвременни машини , много - електроника.
                      Като тотал , не знам да ли си е струвало инвестицията в оборудване и персонал, но поне шефа беше спокоен, или така твърдеше пред мен и света
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нафта.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Мишоци си е така непрекъснато. Готов е за президент на латиноамериканска държава.

                        Ама си е наш и ние си го харесваме.
                        Познавам го, не лично, но поне по телефона сме се чували.

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Разбирам те, макар и да не съм съгласен с последната част ... обаче тук обсъждат проблем и евентуалното му решаване , пак тук

                        Та по темата , единственото място, където съм срещал, що годе работещо решение , против краденето на гориво, беше нещо от сорта на :
                        Всички ,които имат допир до горивата , имат клаузи в договорите, в които пише , че ако бъдат хванати да крадат гориво , ще са отговорни за всички липси на гориво във фирмата; друга клауза , която дава голям бонус на този , който хване колега да краде гориво; доста добри заплати , които се получават редовно.
                        Охраната работеше доста съвестно , всеки водач на машина , звънеше до 20 секунди , ако му се е наложило да спре за нещо различно освен работата си.
                        Съвременни машини , много - електроника.
                        Като тотал , не знам да ли си е струвало инвестицията в оборудване и персонал, но поне шефа беше спокоен, или така твърдеше пред мен и света
                        Голяма компания с много камиони преди 8-9 години на една бензиностанция до Омуртаг паркира мобилен офис и 2-3 дена стоя и спираха по някой от техните автомобили и правеха някакви проверки. Разбрах, че освен ГПС /някъде мисля че бях писал за тях в тема за ГПС/ има и доста датчици накачени и предаващи данни за двигателя. След наслагване на траковете на много камиони, заедно с данни за количеството гориво, и други за двигателя, като имат данни за товарите правят анализ
                        на разхода и техническото състояние на машините, както и на стила на управление от шофьорите.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нафта.

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          От прочетеното дотук разбирам, че България е най-трудното място на Света за гепене на нафта, факт, който аз не мога да приема. Добре, че съм се махнал от там та да мога да си точа спокойно. Да се дават пари за гориво е кощунство! Чисто безобразие!
                          Нафтата е дар от Природата, също както газта, водата и жените. Тези неща трябва да бъдат АБСОЛЮТНО безплатни . Защото никой по никакъв начин не е допринесъл за да ги има. Просто няма как да дам пари на някакъв петролен разбойник.
                          Никаква милост и жал не изпитвам към

                          - банки
                          - застрахователни компании
                          - петролни компании
                          - мобилни оператори
                          - политици

                          Гореизброените са най-големите престъпници, за тях само тоягата.
                          Напълно съм съгласен с теб като добавим алкохола и цигарите
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нафта.

                            Лафа е , че и Сталин не се е оправил с шофьорите, ама дай си личната кола да ти бъркаме в резервоара ми звучи грубо и нереалистично ! Човек иска ли нещо ще си намери и начин.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нафта.

                              А на жената и на родата, кой ще бърка в резервоарите?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нафта.

                                За женската половина от родата , мераклии все ще се намерят....
                                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X