Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нафта.

    То за това я има тая обратна нафта защото помпата винаги подава повече от това което могат да изгорят дюзите особено при много променливи режими на работа на двигателя .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #92
      От: Нафта.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      То за това я има тая обратна нафта защото помпата винаги подава повече от това което могат да изгорят дюзите особено при много променливи режими на работа на двигателя .
      Да де, аз знам за какво е обратната нафта и как работи. При нас даже отива до система с кранове- мога да си избирам от къде смучат мотори и генератори, и къде връщат. Понякога крановете са над двайсет. Ама пак да кажа, компютъра на мотора следи колко са минали през дюзите, а не колко през помпата, филтрите или през захранващия маркуч. Детройт дизел двутактови моторетки по 1000 коня връщат като чешма, там са стари и няма как да им хванеш спатиите. Един нов съвременен мотор си казва съвсем точно колко е изгорил /колко е минало през дюзите/. Та, как при съвременен мотор крадеш от обратната нафта, като компютъра не я брои за изгорена?
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #93
        От: Нафта.

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        ... И тримата хванати с туби. Не докато точат, а просто намерили туби с нафта.
        Това не е ли забранено от пожарни съображения?

        Впрочем моята работна теория за пожара във влака София-Кардам (с около 20 жертви), съставена от публикации в медиите, беше точно за скрити туби с нафта.

        Коментар


        • #94
          От: Нафта.

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          ... пак да кажа, компютъра на мотора следи колко са минали през дюзите, а не колко през помпата
          Брои той, ама не твърде точно, нещо като 20-30% грешка. Такава е технологията. Финото калибриране на това броене е по ламбда, ако има, голямото е по поплавъка на казана.

          Тъй че ако крадеш винаги приблизително еднакъв и не прекалено голям процент от изгорената нафта, номерът минава.

          Коментар


          • #95
            От: Нафта.

            Повече от 20 години съм пряко ангажиран с всякакви дейности относно разход, преразход, икономии и кражби на гориво. Бил съм от всяка страна.
            Нагледал съм се на какво ли не.
            И да, темата никога няма да приключи докато служебния автопарк не започна да зарежда през контакта. Ама като се замисля..... и тогава някой ще опита нещо. И не е до ниски заплати или лоши условия на труд. Просто си има някаква нагласа при определени професии с достъп до гориво.
            Съвременните системи за контрол и управление на транспортни паркове елиминират голяма част от възможностите за кражба. Но трябва да са грамотно измислени и реализирани.
            Ефективни решения има. Комплексни са. Не става само с "оцветяване". На който му е интересно за детайлите да пита.
            GPS системи https://www.easytracking.bg/
            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

            Коментар


            • #96
              От: Нафта.

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Що да го режа ? Че не мога да отвия един щуцер ?
              Виждал съм и пломбирани холендри.

              Както вече написах - надпревара във въоръжаването.

              Виждал съм и премии в размер на икономията под разходната норма. Според чорбаджията - пак правят циркове по пътищата заради икономията ама поне не се циганят с тубите.

              Коментар


              • #97
                От: Нафта.

                Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                ... темата никога няма да приключи докато служебния автопарк не започна да зарежда през контакта. Ама като се замисля..... и тогава някой ще опита нещо.
                Докато ресурсът, за който си материално отговорен, е ценен на общо основание и с широко приложение, криминален натиск ще има. Ток и сега се краде, тогава сигурно ще се краде повече.

                Някой тук беше споменал че никой не ще да кара автобусите на природен газ, защото нямало как да се доят. За сметка на това бързо се развъждат, поне из градския транспорт на София. Вероятно и това е временно решение - докато не се разпространят леките полимерни бутилки. Тогава сигурно ще се ползва устройство, което на газо-технически жаргон се казва "айдук".

                Коментар


                • #98
                  От: Нафта.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Виждал съм и пломбирани холендри.

                  Както вече написах - надпревара във въоръжаването.

                  Виждал съм и премии в размер на икономията под разходната норма. Според чорбаджията - пак правят циркове по пътищата заради икономията ама поне не се циганят с тубите.
                  По принцип горивните системи на един двигател или каквато ще да е система са проектирани за тяхната оптимална работа а не да предпазват от евентуално нерегламентирано източване на гориво . На времето първото на което ме научиха колегите от първи клон е че никога ама никога не трябва да съм в икономия защото два месеца ти я плащат на символична цена а на третия ти намаляват разходната норма Та за това винаги накрая на месеца бях едни 20 - 30 литра преразход .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нафта.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Докато ресурсът, за който си материално отговорен, е ценен на общо основание и с широко приложение, криминален натиск ще има. Ток и сега се краде, тогава сигурно ще се краде повече.

                    Някой тук беше споменал че никой не ще да кара автобусите на природен газ, защото нямало как да се доят. За сметка на това бързо се развъждат, поне из градския транспорт на София. Вероятно и това е временно решение - докато не се разпространят леките полимерни бутилки. Тогава сигурно ще се ползва устройство, което на газо-технически жаргон се казва "айдук".
                    Мислех, че относно кражбите на гориво няма какво да ме изненада. Ама не било така. И за да съм по-точен, тук кражбата не е физическо присвояване на горивото а лека документална врътка.
                    Ето и малко детайли: Отговорник в Н-ското държавно дружество с нескрита гордост ми се похвали как умишлено и целенасочено експлоатират самосвали с марката Зил.
                    Да, не се шегувам, точно такива като на снимката.
                    На въпроса ми от какво е продиктувано това решение споделиха, че с монтирането на метанови уредби на 30+ годишните самосвали кражбите спрели. Постепенно се отървали от всичко що е дизелов самосвал и така нещата влезли в релси. След 20 години опит в създаването на системи за контрол и увереността ми, че нищо не може да ме изненада.... изпаднах в шок! Брей викам си, как може да не съм се сетил за толкова елегантно решение на проблема. Леко засрамен и изпълнен с възхищение си замълчах и си тръгнах. Тук явно знаеха какво правят.
                    На следващия ден обаче реших да им предложа напълно безплатно да оборудваме един от въпросните автомобили и да проверим тезата им. Монтирахме проследяващо устройство което да регистрира и километрите на бензин и метан. Бензин им се полага по норма за палене и загряване. Не много, по 5 литра на ден. Информация кога е на метан се получава лесно. От електрическия клапан. С бензина обаче се оказа че е проблем. Просто клапан нямаше. Брей пак учудване. Бърза проверка на горивната система и ....... пак изненада. Тя просто не се ползва от години. Резервоара сух и ръждясал. Лесно се виждаше защото от дупките по дъното влизаше достатъчно светлина. Та с бензина ситуацията се изясни. Интересното продължи с метана.
                    Тъй като е прието, че метан няма как да се открадне, и всички бончета се осребряват на общо основание. На едната метан станция се завихрила търговия. Единия служител събира бончетата от частни лица и таксита и ги продава на тия със самосвалите. На тях остава само да си наместят километрите. Та така по темата с газовите горива и техните кражби.
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • От: Нафта.

                      Като си на метан не ти трябва бензин. То на метан пали по-лесно.

                      Автобусите май че зареждат в гаража, та няма трета страна в схемата. И да се прави далавера (сигурно се прави), то тя е на по-високо, при шефовете.

                      Но както вече написах, има ли материални ценности ще има и криминален натиск. Малко доверие, малко контрол, малко пренебрегване на дребните неща и всичко се нарежда.

                      Коментар


                      • От: Нафта.

                        Нямането кой да кара газовите бусчета според мен е по две причини- липсата по принцип на шофьори с такава категория и на второ място-мизерните заплати в ГТ. Които съвсем наистина са мизерни.
                        Колкото до нафтата в туби, не знам дали е забранено. По някакви вътрешни правила може и да е.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Нафта.

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Да де, аз знам за какво е обратната нафта и как работи. При нас даже отива до система с кранове- мога да си избирам от къде смучат мотори и генератори, и къде връщат. Понякога крановете са над двайсет. Ама пак да кажа, компютъра на мотора следи колко са минали през дюзите, а не колко през помпата, филтрите или през захранващия маркуч. Детройт дизел двутактови моторетки по 1000 коня връщат като чешма, там са стари и няма как да им хванеш спатиите. Един нов съвременен мотор си казва съвсем точно колко е изгорил /колко е минало през дюзите/. Та, как при съвременен мотор крадеш от обратната нафта, като компютъра не я брои за изгорена?
                          Компа може да ти сметне с някаква точност какво минава през дюзите на база брой отваряния и време на отваряне и заводски задеден дебит. А сега сложи едни износени разпръсквачи дето пикаят като лейка и пак се опитай да засечеш същият разход...това при който и да е дизел е в сила. Времето и брояа на отварянията са същите, само разхода и мощността са други.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Нафта.

                            Е какво,харчи двойно ли?

                            2 Катерпилари под задника си имам в момента,генератор не броя - какво пише това харчи,пикаят като лейка.........колко мьрда тоя разход,50%?

                            За едно 10 % разлика АЗ ако съм им шеф на тия шофьори няма да правя въпрос
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Нафта.

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ...
                              За едно 10 % разлика АЗ ако съм им шеф на тия шофьори няма да правя въпрос
                              То и за 20% никой не прави въпрос.

                              Човек обаче на краденето все в един момент губи мярата.

                              Коментар


                              • От: Нафта.

                                Аз повече от 2% разлика от компютъра до реалността не съм виждал на какъв да е мотор. За 20-30% да не говорим. Ако компютъра ме лъже 20%, до сега да е пълно с лодки по камъните.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X