Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нафта.

    Бе детайлно чак не. Обезцветяване на нафтата днес поне не се налага, не се и мърляш, зареждаш на колонка.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #77
      От: Нафта.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      ..................................
      В момента където работя в Германия, никой не контролира горивото, но кражби няма, или поне аз не знам да има.
      Вече двама собственика ( чисти дойчовци ) ми се оплакаха че са засичали служители ( дойчовци) в края на работното време с объркано лепило за плочки в кофа с капак за частно . Аз Ганьо Балкански първият път не повЕрвах , вторият вече ме накара да се замисля за митовете и легендите за Дойчланд .............
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #78
        От: Нафта.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Предвиждат се и кражбите в допустими норми, и който не го мързи да си краде, а чорбаджията да си спи спокойно. Така и няма да се мори да организира други бонуси.
        Цял живот за това точно, хем ме е мързяло, хем ми е било съвестно...
        Лек срещу тия кражби, е промяна на жизнения стандарт и манталитета. Доколкото тия неща са свързани, може и да не стане.
        В момента където работя в Германия, никой не контролира горивото, но кражби няма, или поне аз не знам да има.
        Абсолютно съгласен. При мен склада са едни открити рафтове, горива има само по резервоарите на колите, пари само по дебитните карти. Прибрани са единствено ценни инструменти, за да не попаднат в ръцете на идиоти. Кой каквото и колкото му трябва, се обажда и си взема за инцидентно ползване в къщи - електроди, ключове, къртач, ъглошлайф, разни железа и т.н. Сигурно си вземат и без да се обадят, но колегите им ги гледат накриво, като ги видят. Понеже от 20 години персонала в базата е относително постоянен, не са се усетили особени загуби от кражби. Е, сигурно всеки вече си е събрал в мазето пълен комплект ключове, ама за 20 години трябва да си съвсем отнесен, да не го направиш. А е спестено от склад, пропускателен режим и заплата на склададжия повече, отколкото се е откраднало.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #79
          От: Нафта.

          Абе.........Вий сириозно ли чепкате такава тема бре А!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #80
            От: Нафта.

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Вече двама собственика ( чисти дойчовци ) ми се оплакаха че са засичали служители ( дойчовци) в края на работното време с объркано лепило за плочки в кофа с капак за частно . Аз Ганьо Балкански първият път не повЕрвах , вторият вече ме накара да се замисля за митовете и легендите за Дойчланд .............
            ъъъъъъ, колко струва кофа с лепило?

            Коментар


            • #81
              От: Нафта.

              Че има ли значение кражбата на каква стойност е ?
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #82
                От: Нафта.

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                Аз Ганьо Балкански първият път не повЕрвах , вторият вече ме накара да се замисля за митовете и легендите за Дойчланд .............
                По принцип и аз съм против митовете, но просто за коментираната тема, в моето предприятие не съм видял кражби... Подозирам един от сервиза, щото живее на 80км от гаража и пътува всеки ден... а там от сервиза, взимат чат-пат нафта докато някой зарежда автобус, уж за сервизни нужди, миене на части, пълнене на филтри при смяна и пр.



                А за ползите от "кражбите" някога в градския транспорт на София, май съм писал някъде...
                Благодарение на тях старите таралясници се поддържаха, и издържаха много по-дълго от предвиденото.
                Уж порочната схема, беше така измислена, че на практика част от парите губени(малко относително казано) от кражбите, се връщаха на предприятието под формата на доброволен извънреден труд, че дори понякога и части и материали се носеха "от вкъщи".
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #83
                  От: Нафта.

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Че има ли значение кражбата на каква стойност е ?
                  Има - от гледна точка да се разбере мотивацията.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нафта.

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Вече двама собственика ( чисти дойчовци ) ми се оплакаха че са засичали служители ( дойчовци) в края на работното време с объркано лепило за плочки в кофа с капак за частно . Аз Ганьо Балкански първият път не повЕрвах , вторият вече ме накара да се замисля за митовете и легендите за Дойчланд .............
                    При нас само трябва да попита и никакъв проблем да го отнесе - щом му трябва, колектива е зад него барабар със собственика. Такива работи правят хора, които не ги мързи да работят и след работа - на нас такива ни трябват. С нафтата е друга работа.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нафта.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      По принцип и аз съм против митовете, но просто за коментираната тема, в моето предприятие не съм видял кражби... Подозирам един от сервиза, щото живее на 80км от гаража и пътува всеки ден... а там от сервиза, взимат чат-пат нафта докато някой зарежда автобус, уж за сервизни нужди, миене на части, пълнене на филтри при смяна и пр.



                      А за ползите от "кражбите" някога в градския транспорт на София, май съм писал някъде...
                      Благодарение на тях старите таралясници се поддържаха, и издържаха много по-дълго от предвиденото.
                      Уж порочната схема, беше така измислена, че на практика част от парите губени(малко относително казано) от кражбите, се връщаха на предприятието под формата на доброволен извънреден труд, че дори понякога и части и материали се носеха "от вкъщи".
                      На това му се вика * стимул * ...върна ме в младостта
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нафта.

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        Такива работи правят хора, които не ги мързи да работят и след работа - на нас такива ни трябват. С нафтата е друга работа.
                        Ами това казвах, не е непременно друга работа нафтата. Особено когато получаването и е обвързано със здравето на машината, с която работиш и начина по който я използваш.

                        Аз хванах по-късен период, около 90% от кражбите спряха година след като постъпих, за сметка на това икономията си се плащаше директно на заплата(верно, по доставни цени). Преди това пак се плащаше, но и от ръководството поощряваха "намаляването" на икономията за месеца, че щели иначе да намалят нормите. Оказа се после, че нормите няма как толкова лесно да ги пипат.
                        Поддръжката и борбата за икономия си продължиха, взимаха се до над 400лв месечно, на човек, само от гориво, и то съвсем официално. Но за да ти пишат икономия, трябва да имаш над определени часове(няколко дни) на едно возило, а най-добре да не караш друго освен зачисленият ти(заедно с ортак) автобус. За да стане това, автобуса трябва да е винаги в изправност, и за да минава километри и да прави повече икономия. За целта се оставаше извън работно време да се стяга каквото трябва. Отделно, трябваше и да се кара читаво... Калпавите части се заменяха с такива внесени отвън(поне достъпните)... Така като спомен, купувал съм например(не веднъж) крушки за фарове, огледала с подгрев, оригинални чистачки(бяха над 150лв комплекта, но бяха супер), отоплителни тела за парното, добавки за прочистване на охладителната система(че и 70 литра оцет със същата цел), шофьорска седалка, и не помня вече още какво... Труда отделно, черпенето на монтьорите за по-качествени ремонти и части също. И аз правех само необходимото за удобно каране и икономия, имаше много по-вманиачени хора. Един хвана и си изкърпи и боядиса целият автобус, и стегна почти всичко възможно по него, главно за собствена сметка и докато беше отпуска.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нафта.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          ъъъъъъ, колко струва кофа с лепило?
                          Зависи от лепилото . Сега ползваме една двукомпонентна хидроизолация и "млякото"(течната съставка е 10л) и сухата циментова смес 25 кг с цена около 100 евро . За около два дена на обекта минават около 10-15 комплекта . Имаме и едно епоксидни 2 комп. грундове и хидроизолациЙ дето не им знам цената ама днес техническият ръководител от фирмата доставчик каза че му е трети или четвърти обект за две години от както работи на тази длъжност . Така че не е много еФтинко и много силно разпространено .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нафта.

                            По стечение на обстоятелствата познавам трима, дето са хващани с нафта. Единия беше шофьор на линейка, другия в ГТ, третия беше с някакъв камион...ама не помня какво и къде караше. И в трите случая не се доказаха кражбите, защото машините са с разход под минималния експлоатационен, дето го дава нормата там по счетоводство. И тримата хванати с туби. Не докато точат, а просто намерили туби с нафта. Тоя от ГТ поне беше честен още от самото начало. Аз, каза- нафта не съм крал. Икономисал съм си я. Не само, че го оправдаха, ми после и му спечелихме делото за неправомерно уволнение-възстановиха го на работа и му изплатиха заплатите за целия период.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нафта.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Срежи маркуча на обратката с проводниците за отопление и на връщане минаваш през работилницата, а после в ТРЗ.
                              Що да го режа ? Че не мога да отвия един щуцер ? Новите са още по лесни пластмасова тръба и бърза връзка По принцип читавия работодател не се занимава с глупости . Дава ти разходна норма и ако си достатъчно добър шофьор винаги си под нея . Така ти инстинктивно пазиш камиона като го караш в най икономичния режим . От там печалбата от много по големия ресурс на частите отива при собственика а сравнение примерно с един съединител далаверата от нафтата е никаква .
                              Последно редактирано от sek.1; 24-01-19, 03:36.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нафта.

                                Нещо не ви разбирам идеите за обратната нафта. При нас- занулява всичко, ръгва му една парола, и ме оставя да се возя. Компютъра си помни точно колко си изгорил, а си оставил обратната нафта да си църцори в туба, ще ти се наложи да обясняваш къде е тубата. Компютъра мери и знае какво е минало през дюзите, а не какво е минало през маркуча със захранващата нафта.
                                Аз за да не се занимавам с обяснения, директно си кликам на Спота- да ме гледа къде съм, с каква скорост карам и каква дистанция покривам. Иначе в Мексико ти ги носят в бидони с рибарките лодки, и “фартурата” е на парче хартия /ако се намери хартия и Хосе може да пише/.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X