Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нафта.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нафта.

    Дали хората които са доволни от работодателя ги крадат?

    Коментар


    • #32
      От: Нафта.

      Шофьорите му трябва да са ебаси дебилите. 50 литра в резервоара и 5 в тубата. Оцветявай това в резервоара колкото искаш...
      Единственият начин да не се краде е с компютри на колата- смята среден разход на последните примерно 20 зареждания като паралелно отчита сигнала от поплавъка при гасене на мотора и след това при палене. Мнооого трудно можеш да го излъжеш.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Нафта.

        Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
        Дам намират се и такива в България, а ако ти опиша как са се отнесли с колегите на така наречения стол, може да ти настръхне . И на мен ми стана интересно как могат да те заставят да те проверят за каквото и да е без заповед.Ми много лесно или ..или препитанието ти, жалко но факт.
        Масово служителите не си знаят правата, и приемат за чиста монета всичко, което им спусне шефа.

        Коментар


        • #34
          От: Нафта.

          Аз знам една банка с такива безумни клаузи в договорите на служителите. Охраната може да им проверява колите, да ги снимат извън банката и т.н.
          Обаче там е решено просто-клаузата им е в договорите. Може и да не се съгласиш, ама тогава нямаш място на паркинга. Което е проблем и нямаше такъв, дето да не е съгласен.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #35
            От: Нафта.

            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
            А дали има Частни фирми , които подлагат свои служители на тестове за "лоялност" ? С детектор на лъжата...?....

            Има ли? Доколко лоялни остават служителите след такъв тест ?

            Коментар


            • #36
              От: Нафта.

              В разни държавни ведомства има тестове за лоялност, ама не знам дали се ползват детектори. В митниците например ако нямаш връзки да те назначат, съм чувал, че са голяма драма тия тестове.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Нафта.

                Сигурно и у ДАНС така, ама се пише за частни фирми ! Чувал съм от Агенция ЕЖК, ама това е несериозно.

                Коментар


                • #38
                  От: Нафта.

                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  Индикатора не променя цвета на горивото , външно по нищо не си личи .....

                  Друга работа е *червената* нафта ...... в някои държави за нея си има отделни колонки - основно предназначена е за агро техника....
                  Викаш служителите (шофьорите в частност) нямат идея, че горивото се индикира, оцветява или там каквото такова, а? Егати и тъпаците ше дойдат.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нафта.

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Някой ще ми рови по колата без заповед от съдия или без друго законно основание?! Да бе. Отсвирвам го веднага. Ама в България е нормално първо да си виновен, и после да доказваш, че не си.
                    Въобще няма да ти рови по колата. Идваш на работа с нея и те посреща с усмивка: ние тука с главния счетовредител и шефа на бригадата правим една томбола за повишаване на заплатите. Проверяваме едни цифрички под капачката на резервоара на личните коли. Дълбоооооко под капачката.

                    Първоначално публикуван от parmazan Преглед на мнение
                    Някой знае ли с какво оцветяват нафтата?
                    Интересува ме да си оцветя фирмената нафта за да няма кражби от служителите.
                    В тоя форум съм чел най-оригиналното решение: отработено масло от дизелови двигатели. 2-3% стигат и нафтата става черна като партийна каса. На машините нищо им няма ама никой не иска да купува черна нафта.

                    Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                    А дали има Частни фирми , които подлагат свои служители на тестове за "лоялност" ? С детектор на лъжата...?....
                    Ке-ке-ке има. Има и тестове за лоялност без детектор на лъжата - те са по-скъпи и също се правят.

                    Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                    Дам намират се и такива в България, а ако ти опиша как са се отнесли с колегите на така наречения стол, може да ти настръхне . И на мен ми стана интересно как могат да те заставят да те проверят за каквото и да е без заповед.Ми много лесно или ..или препитанието ти, жалко но факт.
                    Ще се смаяш какво може да пише (законно!) в един трудов договор. Отделно незаконните неща дето важат докато съдът ги обяви за незаконни, ама който е тръгнал да се съди с работодателя си за глупости не е стигнал далече.

                    Първоначално публикуван от tonit242.tt Преглед на мнение
                    Дали хората които са доволни от работодателя ги крадат?
                    ДА ! Не всички, разбира се, но голяма част си покрадват независимо доволни ли са, или не.

                    Познавам много хора, които са доволни от работодателя си ИМЕННО заради възможностите да крадат. Познавам и работодатели които неофициално поощряват някакво "здравословно" ниво на кражби - и далеч не само по отношение на горивата. Силно им опростява процедурите при уволнение, а не е да не се налага. Даже гледат с подозрение служителите, които не крадат.

                    Чувал съм и за фирма в която лепенката "ГАЗ" на личната кола докарва едни неофициални проценти върху заплатата.

                    Свят широк и много шарен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нафта.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ........Свят широк и много шарен.....
                      Ясен
                      ..... ,
                      убиваш всичко децко у голяма част от съфорумците....
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нафта.

                        Вижте сега. Имам дизелова джипка, возило на бензин/газ (дето принципно ще го бракувам, ма се тая), лимузина на бензин (т'ва Ауди-87ма) и мАтор. На работа ходя с бензиново, бензин/газ-ово возило или моторетката. Като гепя дизелово гориво (дето не е нафта) кой точно и къде ше ме фане за дедовия? Щото аз джипката я ползвам за лов, риболов или разходка в гората. Съответно имам и другари дето мога да им дам от "типовото" гориво.

                        п.п. Това принципно. Няма от къде да гепя гориво. Едно време, кпгато можех нямах возило.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нафта.

                          Нещо май се бъркат някои неща в тая тема. На сила и без законна причина някой да ми бърка по колата няма да дам. Въпрос на принцип. Доброволно съм подписал да ми ровят в банкови сметки, дал съм отпечатъци, доброволно пикая в чашка за проверка на наркотици, ФБР ме е проверявало пак по мое искане... Ама след всичкото това си искам “правилната” заплата. Мога да крада нафта с тонове, ама с тая заплата не си заслужава... Та яйцето или кокошката...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нафта.

                            Ясене, капачките ми се заключват. Отключвам САМО след заповед за обиск от съдия. На празен багажник съм отказвал да го отворя. Ама имал съм една камара оръжие, излизало му на компютъра... Ми Ок, разбивай багажника тогава, после ще си говорим с адвокати. Аз съм невинен до доказване на противното. Томболката да си я заврат отзад.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нафта.

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Нещо май се бъркат някои неща в тая тема. На сила и без законна причина някой да ми бърка по колата няма да дам. Въпрос на принцип. Доброволно съм подписал да ми ровят в банкови сметки, дал съм отпечатъци, доброволно пикая в чашка за проверка на наркотици, ФБР ме е проверявало пак по мое искане... Ама след всичкото това си искам “правилната” заплата.
                              Ми... и шофьорът иска правилната заплата. И изобщо заплата. Всеки с дертовете си. Затова ти си ербап пред ченгесарите, а Гоше дето кара джуган е ербап у фейсбука.

                              Моите капачки пък не се заключват. Ужаската има две, другата кола още една. Келешите от квартала правят от време на време по някоя проверка ама не прекаляват и занимавката с ключалки не е оправдана (или поне не е оправдана при сегашната ми заплата).

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нафта.

                                Ясене, много по различен начин ги приемаме нещата. Тива дето ти го наричаш “ербап” тук хората го наричат “свобода и граждански права”. При нова кола под наем наета преди 200 метра, и без да съм и виждал багажника, пак ще откажа да го отворя. За самия принцип. Ако ченгето има основателна причина да види какво имам в багажника, спокойно може да разбие или да си го отвори сам. После пак на принципа някой от нас двамата ще му се наложи да обяснява постъпките си. След учтив отказ, ако е човек, ще си здрависаме ръцете и кой от къде е. После вероятността да се прибера в нас и да засиля $ към някоя полицейска организация е голяма /няма как на място да го почерпя за това, че е пич/.
                                По същата логика съм се съгласил да бъркат къде ли не и да ми проверяват какво ли не /с тая професия и тия лодки през границата.../ ама метнат ли ме на “я отваряй да видя какво носиш”, твърдо петите в асвалта и да отварят те.

                                На капачките аз ключалки не съм слагал, така си идват, бачкат или с централното или с отделна ръчка до седалката.
                                Всеки сам си преценява. Аз на самия принцип ще напусна работата си в България ако шефа ми започне да ми рови по колата /с Български съдилища не се занимавам/.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X