Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчукване на ламарини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изчукване на ламарини

    Не е лошо. Аз се радвам на технологийте.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      От: Изчукване на ламарини

      Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
      Те щангите са елементарни за изработка, но масторлъка при ползването им е голям. Интересно е приспособлението, което много хора мислят за огледало. Всъщност е метална или пластмасова плоскост с успоредни ивици на нея. Използва се като се гледа нейното отражение на повредената ламарина, за да се усетят най-добре местата с хлътвания и изпъквания. Ето така http://www.youtube.com/watch?v=utW-L...1&feature=fvwp
      Доста е рядко да не се увреди боята, но е много удобна щангата за "изчукване"
      За скъпи коли и малки поражения е страхотна, дори съм попадал на фирма в София, която се занимава с това. Идват и отстраняват малки вдлъбнатини на място.
      А, че не е огледало си прав-лампа е.

      Поздрави!

      Коментар


      • #18
        От: Изчукване на ламарини

        То и за Телоподаващото се иска майсторлък А за оксижена няма да отварям темата че е дълга ... Когато и кита не помага нали знаете на помощ идва Шпакловката

        Коментар


        • #19
          От: Изчукване на ламарини

          За жалост мнооого си прав колега.Болшинството "майстори" са завършили стройтелния техникум за зидаро-мазачи и шпакловчици.Но все пак се радвам,че днес попаднах на Майстор който знае как се работи с ламарина и оловно-калаена смес наместо кит по стар автомобил.Но вероятно защото и Мастора е стар.
          0887284106-Митко
          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

          Коментар


          • #20
            От: Изчукване на ламарини

            Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
            За жалост мнооого си прав колега.Болшинството "майстори" са завършили стройтелния техникум за зидаро-мазачи и шпакловчици.Но все пак се радвам,че днес попаднах на Майстор който знае как се работи с ламарина и оловно-калаена смес наместо кит по стар автомобил.Но вероятно защото и Мастора е стар.
            Искаш да кажеш,че ще изправяте повръхностите с въпросната смес?И защо е нужно това.
            Не го приемай като заяждане,просто ми е любопитно...
            Последно редактирано от taran; 06-06-11, 19:08.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #21
              От: Изчукване на ламарини

              Не знам каква е колата, която ще се обработва по този начин, но обикновено той се прилага при перфектната реставрация. За съжаление и тенекеджийската работа преди него трябва да е перфектна. Чел съм, че дебелината на слоя композиция не трябва да е повече от 1.5 - 2мм.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Изчукване на ламарини

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                Искаш да кажеш,че ще изправяте повръхностите с въпросната смес?И защо е нужно това.
                Не го приемай като заяждане,просто ми е любопитно...
                Не е ли по-добрия вариант по принцип, по отношение на корозия, и последващо евентуално отлепване на кита? Или просто отлепен кит=калпав майстор/подготовка?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Изчукване на ламарини

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Не е ли по-добрия вариант по принцип, по отношение на корозия, и последващо евентуално отлепване на кита? Или просто отлепен кит=калпав майстор/подготовка?
                  Ми,ако кита си е турен върху,върху добре подготвена повръхност и не е много дебел (според мен не повоче от 4 мм),няма причина просто да се отлепи.Вече,ако се удари детайла квото и както и да е сложено,ще падне или ще се напука.
                  Незнам дали калаидисването дава някаква допълнителна антикорозйонна защита-вероятно дава.По относително съвременните автомобели помедняване или калайдисване има на шевове тук-там.
                  Мисля,че технологията еползвана,във времето когато не е имало добри китове и т.н.Като го подкараме със стари технологий,отгоре с какво ще боядисваме-с блажна боя,че да е автентично?
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изчукване на ламарини

                    Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                    Доста е рядко да не се увреди боята, но е много удобна щангата за "изчукване"
                    За скъпи коли и малки поражения е страхотна, дори съм попадал на фирма в София, която се занимава с това. Идват и отстраняват малки вдлъбнатини на място.
                    А, че не е огледало си прав-лампа е.

                    Поздрави!
                    Може ли да изпратиш координати на фирмата на лс.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изчукване на ламарини

                      Чувал съм, че москвичите, не знам коя серия, първоначално са ги правили като са калайдисвали цялото купе - нека някой да каже истина ли е и на кои модели. С удоволствие бих карал такъв - едва ли някога ще ръждяса, освен ако не го удариш (което не е много трудно постижимо в София).
                      Александър

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изчукване на ламарини

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Да бе,да, изравнило ги е! Кита ги изравни.
                        +1
                        Ама ако не е китеца...
                        ... сме се е.... в ....зеца
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изчукване на ламарини

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          Искаш да кажеш,че ще изправяте повръхностите с въпросната смес?И защо е нужно това.
                          Не го приемай като заяждане,просто ми е любопитно...
                          Не съм си и помислил за заядлици.Просто искам да се направи първо перфектнана реставрация второ да се избегне последващи места за евентуална корозия и най-вече поради факта че няма да изправяме повърхността със тая смес а ще се нанася за изглаждане на изправената повърхност.Не вярвам дебелината да надхвърли 1-1.5мм на места.
                          0887284106-Митко
                          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изчукване на ламарини

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Чувал съм, че москвичите, не знам коя серия, първоначално са ги правили като са калайдисвали цялото купе - нека някой да каже истина ли е и на кои модели. С удоволствие бих карал такъв - едва ли някога ще ръждяса, освен ако не го удариш (което не е много трудно постижимо в София).
                            Не само Москвич-ите и не цялото купе.Автомобилите близо до началото на 70-те години наместо уплътнителен силикон в местата на заваряване на ламарините и за изглаждане на неравности по купето наместо кит са били калайдисвани с оловно калаена смес и след това подравнявано и боядисвано.Оловно-калаена смес има и по много стари Опел-и Форд-ове Мерцедес-и и др.
                            От Москвич-ите най-здрави и не гниещи са 402-403-407 поради факта че са правени от 1 до 1.5мм ламарина.
                            0887284106-Митко
                            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изчукване на ламарини

                              + Калайдисването както и поцинковането, за нещастие също са далеч от пълното щастие. И VW костенурка доколкото знам са калайдисвани. Това обаче не им пречи да гният. Към момента почти всички автомобили имат някакво покритие на железата под боята. Например тераното от подписа ми е изцяло поцинковано, а на местата с интензивно корозивно натоварване (вежди, подкалници, прагове и т.н.), покритието е дори двуслойно, а освен друго и бояджийското покритие е с един слой в повече. Въпреки всичко рано или късно ги хваща ръждояда.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изчукване на ламарини

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X