Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

    Паджеро 2, дълго, десен волан, 2.5 мотор, автомат.

    Така и не мога да го разбера нормално ли е максималната скорост да е 100 км./ч.?

    Кутията е обслужена, включва последната предавка, защото като изключа овър драйв и веднага пада с една предавка.
    На овър драйв при 100 км е към 4000 об.
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

  • #2
    От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

    Защото ,като исключиш овърдраив ,изкючваш 4 та предавка ,и автомата минава на 3 та .....а за максималната скорост ,провери какъв ти е дифа (може да е къс ).
    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

    Коментар


    • #3
      От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

      Виж колко е максималната скорост по техническите данни и ще разбереш дали е нормално.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

        Не е нормално. Това да не е Унимог от войната...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

          Изключи бавните де!!

          Сега сериозно-явно има нещо,ама какво?? На ОД 4000 при 100км/ч.си е мъка.
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

            Колега,след четварта предавка трябва да има още едно понижаване на оборотите,някакъв ЛОКЪП.
            Забележи дали го включва.
            Успех!
            MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
            (А1+)
            О877ООО98О

            Коментар


            • #7
              От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

              Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
              Защото ,като исключиш овърдраив ,изкючваш 4 та предавка ,и автомата минава на 3 та .....а за максималната скорост ,провери какъв ти е дифа (може да е къс ).
              D62 5.285 - това пише на дифа.
              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Виж колко е максималната скорост по техническите данни и ще разбереш дали е нормално.
              Нямам документация.
              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
              Изключи бавните де!!
              И това ми дойде на акъла, ама на бавни върви по-бано (пък и те са само на 4х4 с блокирана раздатка).
              Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
              Колега,след четварта предавка трябва да има още едно понижаване на оборотите,някакъв ЛОКЪП.
              Незнам, от това което четох трябва да е 3 предавки + ОД (демек 4-та).
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • #8
                От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

                [QUOTE=bat_vanko;1436393]D62 5.285 - това пише на дифа.

                Ми с този диф мисля че си е нормална тази скорост,повече сигурно няма и да вдигне ,но за теглене и товарене ще си е идеален .
                MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

                  Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                  D62 5.285 - това пише на дифа.
                  Дифа че е бавен-бавен е,но не чак че да ти падне скороста с 40км/ч.На нормалното 2,5ТД е 4,88.Разликата е...няма и половин оборот на вала.

                  Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                  Незнам, от това което четох трябва да е 3 предавки + ОД (демек 4-та).
                  Ахам,ама след определени обороти на 4-та трябва да се заключи хидротрансформатора(лок-ъп),което се усеща като спад на оборотите,а същевременно колата леко ускорява.Паджеровод-а да каже какво му е на х'автоматика...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение

                    Ми с този диф мисля че си е нормална тази скорост,повече сигурно няма и да вдигне ,но за теглене и товарене ще си е идеален .
                    Тази разлика с диф-овете е много странна, за да е всичко наред при 4х4 с блокирана раздатка трябва и предния диф да е със същото предавателно число. Следователно и предните трябва да са толкова вида колкото задните.
                    Аз също предполагам че всичко му е наред и това си му е вървенето, ама ми се струва прекалено бавно, някоя УАЗ-ка ще пруфочи край мен


                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Дифа че е бавен-бавен е,но не чак че да ти падне скороста с 40км/ч.На нормалното 2,5ТД е 4,88.Разликата е...няма и половин оборот на вала.

                    Ахам,ама след определени обороти на 4-та трябва да се заключи хидротрансформатора(лок-ъп),което се усеща като спад на оборотите,а същевременно колата леко ускорява.Паджеровод-а да каже какво му е на х'автоматика...
                    Този лок-ъп е предавка след ОД, нещо като 5-та ли се явява?

                    Вече съм тотално объркан.
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

                      Не.Въпреки че се усеща точно така.Просто преди да се включи лок-ъп-а има прекалено много загуби в автоматика(много обороти-малко скорост).На повечето съвременни х'автоматици,лок-ъп-а се задейства след 8 км/ч...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

                        2,5 тди дълга база с 4000 оборота е към 140км ръчни скорости, нещо не е в ред при теб не е от дифа, на късата база дифа е по бърз разликата е около 300 оборота на двигателя по малко
                        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

                          Колега имам същото Паджеро - 1:1. Двигател (2,5TDI), скорости(автоматик), пред. числа на диференциалите(5,285), дълга база - въобще същото.
                          Как стоят нещата при мен - 100 км/ч - около 2200 оборота с включен over drive и около 4000 при изключен (на таблото свети лампата "OD Off").
                          Така, че при теб нещо със сигурност не е наред с оувър драйфа. При мен при изключен OD автоматика превключва три пъти - т.е. при последното превключване включва 4-та предавка. НО при включен OD превключва 4-ри пъти - т.е усещането (и то много силно и ясно различимо) е като за включване на пета предавка. Предполагам, че това е въпросният Lock Up. Доколкото разбрах при теб последното намаляване на оборотите липсва, но защо не мога да ти кажа. Трябва да търсиш проблема там - вкючването на OD. Пак ти казвам - невъзможно е да не усетиш въпросното намаляване на оборотите (последното). При мен то е най-усезаемо от всички останали превключвания на автоматика. Усеща се и по поведението на колата, и по шума на мотора, и по оборотомера.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

                            Последното превключване ми променя само едно деление на оборотите около 250 об./мин., щом изключа ОД пак вдига около 250 в повече.
                            Biagini Passo Powered By VW Syncro

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост

                              Не ти вкючва последната(директната) предавка.
                              Намери причината.
                              ТЕЛ:0886301378

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X