Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

    Здравейте колеги,
    Въпросът ми е дали мога да сложа вископерка от друг автомобил на моята Toyota HJ60, с дизелов двигател 4000 куб.см. без турбо.
    Ориентирал съм се към такава от някакъв бус или малко камионче. Засега разбрах , че има перки които се въртят надясно и такива които се въртят на ляво. Спрях се на една от Мерцедес Спринтер 2,9 (комплект виско + перка), малко е по малко виското, но перката е същата.
    И дали някой знае колко градуса е наклона на оста на която се закрепва виското на Мерцедеса, че ще трябва да правя фланец (при мен е с 4 болта).
    Другия вариант е електрическа перка (или две малки) , съответно с датчик и т.н. Но аз предпочитам виското.
    Твърдо съм решил да не давам 550 лева за оригинално виско.

  • #2
    Re: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

    Имай в предвид че различните вискота имат нужда от различна температура за зацепване аз например на Фронтерата сложих от Форд Сиера и не вършеше работа защото самото виско на сиерата е много по-близо до двигателя а при фронтерата идваше далече и не загряваше.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      Re: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

      Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
      ...Другия вариант е електрическа перка (или две малки) , съответно с датчик и т.н. Но аз предпочитам виското.
      Твърдо съм решил да не давам 550 лева за оригинално виско.
      Аз се спрях на този вариант и ми струваха двата вентилатора 20 лева от една морга. За виското, особено ако е втора ръка нямаш никаква гаранция, че работи правилно. Ще трябва да установяваш косвено като гледаш дали мотора прегрява, а това е опасно. И по принцип никой не каза методика за изпитване на виско, а сме имали спорове тука. Стигна се дори до абсурдни варианти да спираш перката с ръка при работещ двигател за проверка
      Аз самия разглобих моето и установих, че то е перфектна по замисъл машинка, но капризна и ненадеждна.

      Коментар


      • #4
        Re: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Аз се спрях на този вариант и ми струваха двата вентилатора 20 лева от една морга. За виското, особено ако е втора ръка нямаш никаква гаранция, че работи правилно. Ще трябва да установяваш косвено като гледаш дали мотора прегрява, а това е опасно. И по принцип никой не каза методика за изпитване на виско, а сме имали спорове тука. Стигна се дори до абсурдни варианти да спираш перката с ръка при работещ двигател за проверка
        Аз самия разглобих моето и установих, че то е перфектна по замисъл машинка, но капризна и ненадеждна.
        Не е нужно да я спираш с ръка, един сгънат няколко пъти лист картон ще свърши тая работа . Иначе вожеш да пробваш да го свариш в тенджерата и да видиш разликата при студен. Но при всички случаи дори да работи безупречно, като е на старо е с остатъчен ресурс и той може да е съвсем малък. Така че слагай електрически.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

          +1.Мое мнение:Или ново оригинално(за същата кола) виско,или ел.перка.А може и двете...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            Re: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

            Благодаря за съветите .
            За варианта с виско перка става дума само за нова от магазина. Тази от Спринтер или Вито (не помня) струваше 180 лв комплекта, което е доста по евтино от оригиналния (550 лв само виското), но наистина ме притеснява това, което казва fanatic. Да не стане така , че докато се улучи да надхвърля цената на оригиналния и после да продавам вискота втора употреба .
            Вчера пообиколих моргите и най голямата ел. перка която намерих е от Форд Сиера, и е малко по малка от моята, на цена 40 лв. Мисля , че ще стане защото оборотите би следвало да са по големи. Един приятел ми предлага без пари спукан радиатор с две перки от Голф. Перките са различни понеже едната била за климатика.
            Според вас кой вариант ще е по добър - две малки или една голяма.

            Коментар


            • #7
              Re: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

              Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
              Според вас кой вариант ще е по добър - две малки или една голяма.
              Смятай например така - ако впишеш в един правоъгълник(радиатора) един кръг(1 вентилатор) и ако впишеш два кръга (2 вентилатора) кога площта ще е по-голяма? Естествено при два!
              Само за пример - при мен сложих единия вентилатор между масления и водния радиатор, така, че обдухва и двата, а другия обдухва само водния...
              При всички случаи гледай перката да си има оригиналния ДИФУЗЬОР, без него ефективността пада наполовина!

              Коментар


              • #8
                Re: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                колега наистина по доброто решение за теб ще е електровентилатор заедно с дифузора но първо добре си огледаи и премери разтоянията,само гледаи да езасмукващ вент а не от климатик щот са с обратна тяга

                Коментар


                • #9
                  От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                  Хах, последен коментар преди 10 години, но ценно е, че темата има. Сега да питам, някой заменял ли виско с ел пропелер на KZTE. Машината ми загрява с лодката, като казвам загрява имам предвид че на баир повече от 2000 об. не може да се кара и втора на автомата. Виското работи, но тези обороти са ниски според мен. Радиатора е нов три редов.... Та някой има ли конкретен опит?
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                    Няма електрически пропелер който да успее да замени успешно качествено виско . По добра идея е , и то преди да си сцепил главата, да си сложиш ново виско .
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                      Май не се изразих ясно, виското работи, оригинално, поставено преди 10к км лично от набора Дядо Владо. Проблема е, че с 1.5 тона колесар отзад не ми разрешва да вдигна над 2000об на баир и то на втора. което е макс 25-30км/ч. Тези обороти са малко за добро охлаждена, търся алтернатива за повишава на оборотите на пропелера.
                      Последно редактирано от EU_BG_akademika; 10-12-17, 08:22.
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                        На Фронтера 2.4 бензин ,зимата карам с не коректно работещо виско /"хлабаво"/,лятото с престъргано на струг ,имам и допълнителет ел.вентилатор отпред пред радиатора,но съм го включвал в гората само за проба.И през двата сезона с такова стъкмяване нямам проблеми ,мотора си работи на точната температура
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                          Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                          Няма електрически пропелер който да успее да замени успешно качествено виско . По добра идея е , и то преди да си сцепил главата, да си сложиш ново виско .
                          Айде и ти нищо не каза

                          Иначе въздухозаборник има ли колата?
                          Климатик?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            На Фронтера 2.4 бензин ,зимата карам с не коректно работещо виско /"хлабаво"/,лятото с престъргано на струг ,имам и допълнителет ел.вентилатор отпред пред радиатора,но съм го включвал в гората само за проба.И през двата сезона с такова стъкмяване нямам проблеми ,мотора си работи на точната температура
                            И ти пак не четеш въпроса. Човека и с болт да го законтри пак ще му грее ,просто оборотите са му недостатъчни. Или му се вдигат оборотите (малко опасно да не излети) или перка с повече дебит ,или адекватни ел вентилатори. Последното е за предпочитане ,ако е грамотно изпълнено.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                              Иначе въздухозаборник има ли колата?
                              Климатик?
                              Има ги и двете, перката на климатичният радиатор я направих с принудителен пуск, от бастър копче, но не помага, малка е, а и вкарва през друг радиатор.... ако мога да сложа два електрически съм сигурен, че ще се реши проблема, аз с тази тежка лодка, не мога да препускам, но поне с 40-50 да мога да се движа на шосе... Иначе правя едни колони по завоите, дето три дена след това се изтеглят, а пък колко ме сърби изотзаде...не си е работа....
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X