Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

    Не драма, че не се отварят. Единия вариант е да се долее масло през иглата под биметалната пластина, другия да се разпробият два срещуположни отвора по по периферията по 4 мм примерно и да им се нарежат резби. Да се накисне хубаво с бензин и да се измие доколкото е възможно и като се налее новото масло да се навият винтове без глави, залепени с осигурител.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

      Да, но за тая цена аз не се занимавам с глупости
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

        За 100 лв. и аз не бих се занимавал. Японските обаче са малко скъпички и при условие, че може да се ремонтират за 5-10 лв. е оправдано да се пробва човек ...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

          Оригинално виско 300 кинта..... https://www.roughtrax4x4.com/aisin-v...210-67010.html
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

            Ако твоето е същото като това от снимката, развиваш тия 8 болтчета и се отваря. На същия принцип е като моето на Митсубишито. Най-вероятно са стегнати яко и залепени, та е хубаво да имаш ударна отвертка под ръка. Иначе ако ползваш такава с вложки, трябва да зачукаш малко вложката или да пробваш да чукаш и въртиш едновременно. Муфата трябва да е добре закрепена естествено ... П.П. И използвай точния размер вложка за да не съсипеш главата на болта.
            Последно редактирано от kuzdov; 21-11-18, 14:43.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

              Такова мога да намеря за 160 лв.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                Ами, аз предполагам че на сходни Японци, са едни и същи. Тази фирма едва ли работи само за Тойота, както Денсо например, работи за всички...
                Роден рибар, а принуден да работи.......

                Коментар


                • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Такова мога да намеря за 160 лв.
                  Аз изхвърлих оригиналното и сега си плащам за тази велика моя глупост...
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Такова мога да намеря за 160 лв.
                    Аз изхвърлих оригиналното и сега си плащам за тази велика моя глупост... Благодаря, ще го имам предвид...
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                      Да!
                      Алтернатива на Парт номер 16210-67010 може да се намери за 160 лева.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        То и аз се учудвам колко много усилия влагат и колко средства пропиляват хората, само и само да не направят нещата както е правилно, но на - факт е ....
                        Това и аз никога не съм го разбирал, но е факт, че е пълно с ентусиасти които продължават да се опитват да го правят, и всички подобни с които съм, или ще си, контактувам продължавам да анкетирам за мотивацията им за тая простотия.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Не знам за Тойота, ама за магарцедес едно виско е сто кинта.
                        ПП не всички се отварят
                        BEHR е 150-160лв без никви отстъпки, та горе-долу е така. Покрай тази и подобни теми се бях филмирал и се порових, като има и алтернативи надолу, но за тия пари не бих си и помислил за тях.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                          Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                          Аз изхвърлих оригиналното и сега си плащам за тази велика моя глупост...
                          Защо,не работи ли,какво?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                            Ами смених го, беше преди 8 години. Това с което съм, го купих за 340лв, ама вероятно е такова от 160....
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                              Колега EU_BG!Прикачил съм два документа за ремонт на виско, надявам се да имаш възможност да си ги преведеш.
                              Тойота използва 2 типа виско за перката на охлаждането.Едните са регулируеми, а другите не.Разбира си, и при двата типа има голямо значение и количеството и вискозитета на силиконовото масло.
                              В тази връзка, ще спомена, че Тойота умишлено настройва тези съединители да се включват малко по бавно или късно, както и използва масло с по нисък вискозитет.И тези настройки са основно за да не се вдига разхода на гориво.
                              Забележката е, че всичко това по горе се отнася за нов двигател или напълно изправен такъв.
                              Със здраве и успех!
                              Мето
                              Toyota Viscous Fan Clutch.pdf
                              FanClutch.pdf
                              Последно редактирано от metotem; 23-11-18, 04:07.
                              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                              Коментар


                              • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                                3000 Cst е много рядко. Гарантирам, че няма да зацепи максимално. Пробвах първоначално с 5000 и не ми хареса въпреки, че работеше няакак си. Сега съм с 10000 и според мен е по-добре.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X