Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

    Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
    Ами не смея да го проверя
    Без това важно сведение нищо не правим.

    Коментар


    • #32
      От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      И с друг ъгъл на атака като излапа още 10 КС и уйде коня у ряката
      Е то къде с 30 по баира, там и с 20-25, щото алтернативата е чайник и после обезглавяване.

      Добре де, тоя мотор с ел. помпа не беше ли към 150 коня, и колко тона е тая лодка барабар с колесара, та трябва някой да ги бута по баира ?!
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

        1.1/2 тон
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • #34
          От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

          Още не се събудил Методи, но вместо него да попитам, капачката на радиатора и термостата сменени ли са ? Антифриза правилния ли е (червен тойота лонг лайф) или поне с правилното съотношение. Загрява при включен климатик или?
          Какъв е размера на гумите с която е обута колата и какви са предавателните числа на дифовете?
          Последно редактирано от batbobo; 10-12-17, 14:15. Причина: допълнение

          Коментар


          • #35
            От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

            радиатора и термостата са нови, с виското, антифриза съм забравил какъв е....само климатик и липсва.....
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • #36
              От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ...
              Добре де, тоя мотор с ел. помпа не беше ли към 150 коня, и колко тона е тая лодка барабар с колесара, та трябва някой да ги бута по баира ?!
              Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
              1.1/2 тон
              Въпроса ми е към всички: Това нормално ли е ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Въпроса ми е към всички: Това нормално ли е ?
                За мен- НЕ. Ама може да съм се изчанчил с тукашните V8. Аз не бих теглил тон и половина с това врабче. Ако ще и хеликоптер да го охлажда.
                Де бе, знам, 4000 дизел не е врабче, ама с тия 150 кончета е до никъде.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #38
                  От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                  Здравейте колеги!Както NIKSD каза, двг-то е мънинко за такъв товар и на баир с автомат.И сигурно е на преклонна възраст, за автомата отделно може да се кажат разни неща.
                  Въпросът ми към колегата EU_BG_akademika е следния:Мерил си компресията на тоз мотор, кога е било и какви са стойностите?Ако не си, няколко дена подред пръскай/капвай благовонно масло на резбите на подгревните свещи и после на загрят двигател внимателно ги отвии и без да се бавиш премери компресията, започвайки от 1-ви цил и с уред който мери правилно.Не забравяйте да прекъснете захранването на инжекторната помпа.Запиши ги и после ги напиши тука.
                  А за виското после.
                  Със здраве и успех на всички!
                  Мето
                  Последно редактирано от metotem; 10-12-17, 15:48. Причина: правопис
                  1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                    Хах, ако това е врабче, аз тази лодка я докарах от Солун с мушицата Терано дизел, със съвсем нормална скорост.... А че джипа е за смяна, дума няма, 24 годишен автомобил е, но смяната, е в по далечните ми планове. Компресия не съм мерил и няма да го правя, много е сложно свалянето на свещите, а и нямам уред. Пали без проблеми във всякакво време, големия студ и сняг 2012, само аз се движех в квартала.... Палеше на -20. Аз не го карам много, за 8 години съм минал 35к километра. Вече цяло лято стои на стоянката, на лодката във Варна и само я пуска и вади от водата.... Април я закарвам ноември, прибирам, на 50км от гаража. И зимата, ако е като миналата снежна карам, минала зима само него карах.
                    Последно редактирано от EU_BG_akademika; 10-12-17, 16:26. Причина: правопис
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                      Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                      Здравейте колеги!Както NIKSD каза, двг-то е мънинко за такъв товар и на баир с автомат.И сигурно е на преклонна възраст, за автомата отделно може да се кажат разни неща.
                      За автоматите могат да се казват какви ли не лоши работи ама не и че са неподходящи за влачене на товар. Като са наред де. Това с компресията в контекста на недостиг на мощност и/или прегряване е напълно излишно.

                      Другаде трябва да се гледа - приток на въздух, на гориво, изпускателна уредба, управление на двигателя.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                        Колега, извинявам се за тъпия въпрос, но да не би да си с механичната помпа и 125 коня като нова, и както е казал и Ясен, + некви дребни проблеми, е нЕма как да откине по баир ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Това работно положение колко градуса е?
                          Часовника на таблото показва директни данни или усреднени стойности?
                          Ключа е тук. Това греене как се установява и за какви градуси говорим?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                            Този автомат има опция за удължено превключване на скоростите, именно при теглене, не съм я ползвал
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Ключа е тук. Това греене как се установява и за какви градуси говорим?
                              Всички, автомобили които съм карал, достигат една темепература и стрелаката си стои там. преминаването в по горна стойност, означава преминаване нормалната работна температура. Веднъж правих глава, и то без да забележа прегряване, а винаги внимавам много, но допусках стрелата да пълзи нагоре в бялата зона, никога не е влизала в червената....
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                                Ти не ме разбра - колко точно градуса?
                                Щото часовниците показват глупости. На много коли напълно нарочно са направени да показват глупости.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X