Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 67 скрита лимонка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ГАЗ 67 скрита лимонка

    Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
    Колкото до цената, за толкова пари дори тук у нас се предлага нещо, което изглежда напълно готово. А на тази кола й предстои тотална реставрация и сумата ще удари х2. Естествено, трябва да отворим скоба, че и двете трябва да се огледат наживо, преди да се каже категорично. Не бива да сеподмине и другата възможност. В страните от бившия СССР такива джипове с вид, много по-добър от този, описани като пълен комплект, се предлагат в диапазон 1000 - 4000 лева. Знам, че е чужбина, извън ЕС и т.н., но за човек с някакви контакти в тези страни има напълно реална възможност да се сдобие с такава кола в много по-добър вид от предлаганата, за половината пари.
    Е, най-накрая информация по същество. Какво излиза - ако на две хиляди километра, извън нашето "обичайно" търговско пространство, през намколко граници и при неизвестен статут като предмет на износ (може да има някакви защитни механизми), тази кола струва 3000лв, то категорично може да се твърди, че тук тя е минимум 6000 и като нищо нагоре.

    Колкото до това какви истории могат да разкажат по-старите любители на стари автомобили: Аз не съм особено активен по въпроса, нито съм някакъв изявен деятел в тези среди, но също мога да разказвам, а си имам и моята гледна точка по въпроса. - Голяма част от тези хора не са никакви любители на старите коли, а само любители на печалбите и най-вече лесните печалби. Имаше време, когато свикнаха да изкупуват такива автомобили на едро и на цени дори под тези на скрап. Антики, представляващи национално-историческо богатство напускаха страната на автовози в едва ли не индустриални количества. Въпросните джамбази, често прекаляваха с тънченето на сметките и извиването на ръце и се случваше автомобили да биват загубени - след това раздуват за безотговорните собственици на "пълни скрапове"...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: ГАЗ 67 скрита лимонка

      Зависи, може и друга математика. Ако се намери на другия бряг на Черно море и пристигне тук с ферибота, минава общо взето една граница. А доставката ще струва сигурно не много повече от моята олдтаймер-одисея от морето до София С други думи, ако се спазари добре и идва от близките до нас региони на империята, току-виж цената станала около 1/3 от исканата. Колкото за износа, нямам никаква информация, но явно не е невъзможно, тъй като коли, намерени в бившия СССР редовно се появяват из Европата. И то доста по-редки от газката, която май е в изобилие отвъд.

      За износа от България, напълно си прав! Имало е хора, които са изнесли по цял автопарк от редки автомобили. Чувал съм дори за държавно предприятие, създанено именно за това, да намира и продава срещу твърда валута в чужбина интересни возила. Оказва се, че соц държавите са имали огромна нужда от гнили долари, но ние даже леко сме се отървали, докато в ГДР са посегнали на цели музейни сбирки от изкуство и антики, за да наливат долари в мелницата. И друга държавна структура е силно замесена, а именно армията. Около 1990 например доста добро количество влекачи от Втората световна, камиони и немски мотоциклети избръмчали в западна посока, а логично някой симпатяга с лампази и звезди по рамената е бил социално подпомогнат, така да се каже. Но това е друг въпрос. А мисълта ми беше, че наистина е имало доста хора, разглеждащи колите само като стока, но ги има за щастие и другите, които наистина обичат возилата, опитват се да ги събират, възстановяват и пазят тук в България. И ако не е била хорската алчност, още много интересни неща щяха да са запазени и да са тук. Но цените се изчисляват обикновено с помощта на западния пазар: този ретро автомобил струва 30 000 на Запад. Значи, ще се продава за 30 000 и нито стотинка по-малко. Е да, ама липсва другата част от уравнението, че за да стане автомвобил за 30 000, трябва да се вложат труд и материали за 25 000. А в някои случаи, за 31 000 Малко се отплеснах от основната тема, за което моля да ме извините.
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • #33
        От: ГАЗ 67 скрита лимонка

        Изобщо не си се отплеснал от основната тема, или поне от интересната и съдържателна тема.
        Стана ясно, че като тема за продажба на автомобил, този разговор е напълно безпредметен. Предвид актуалността на снимките от обявата, е почти 100% сигурно, че този автомобил не съществува (поне в разумно състояние).
        Има смисъл, обаче (поне според мен) да се поизясни ситуацията около цените, очакванията, нагласите и пр. около тези автомобили. За двете страни.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: ГАЗ 67 скрита лимонка

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Да де, ама снимките са от преди 15 години. Не съм сигурен че там изобщо има нещо.
          Някой от Силистра просто да иде, и да погледне.
          Иначе не си струва и търкането на клавиатурите. Момчето очевидно е дебил, на техническата му оценка не вярвам николко.
          Аз също не разбрах как са били снимките от 15 години като се казва в обявата, че преди 3 години колата била в гараж и след това човецът заминал за чужбина и я заварил отдвън но вместо да спориме на колко години са снимките наистина някой да отиде и да и направи снимки на сегашното състояние на колата(царската джипка). Според всички такива Газки са били на някои важни генерали, защото именно те са ги ползвали най-вече. Както ми е разказвала и баба ми как е преживяла войната един от спомените и, е че виждала царя да се разкарва с джипка, а тя надали е била jeep

          Коментар


          • #35
            От: ГАЗ 67 скрита лимонка

            Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
            Аз също не разбрах как са били снимките от 15 години...
            Виж мнението на IvanIvanovi - №28 в темата.

            Моите уважения към баба ти, но мисля, че се е объркала нещо. Борис е починал `43-та година, тогава във България не е имало никаква руска и много малко американска техника (измежду която по никакъв начин "GP") Кубелваген, определено му е била под достойнството.
            Последно редактирано от davc; 09-02-11, 17:41.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: ГАЗ 67 скрита лимонка

              Борис е бил запален ловец и не се е свенял да замръква по колиби и паланки. Не мисля, че му е било под достойнството да се вози на джипоподобния Кубелваген, особено ако е отивал на лов.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #37
                От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Виж мнението на IvanIvanovi - №28 в темата.

                Моите уважения към баба ти, но мисля, че се е объркала нещо. Борис е починал `43-та година, тогава във България не е имало никаква руска и американска техника, Кубелваген, определено му е била под достойнството.
                Е да неможе да е ползвал газ 67, защото производството нали им започва 43та. Но пък определено си е ползвал някакви джипки като например Praga AV.

                Коментар


                • #38
                  От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  ...Не мисля, че...
                  Хубаво, а-ма грешиш.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Хубаво, а-ма грешиш.
                    Защо? (Знам, че си крайна инстанция, но отвреме- на време е хубаво и да се аргументираш.)
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      ...Знам, че си крайна инстанция...
                      Благодаря за информацията! Не бях забелязал.
                      Тона ти, обаче, нещо не предразполага към разговор и съответно ще се въздържа...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                        за газката давам наи много 40ст.за килограм, ама маи са и много затова на цената на ламарината 25 ст. е добре

                        Коментар


                        • #42
                          От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                          Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                          Е да неможе да е ползвал газ 67, защото производството нали им започва 43та. Но пък определено си е ползвал някакви джипки като например Praga AV.
                          Ако разглеждаме понятието "джипка" в по-широк план - може. Само че тогава всеки автомобил е бил достатъчно проходим, за да мине за "джип" според днешните понятия - те и шосетата тогава, са си били черни пътища по сегашните разбирания. Да не говорим, че тогава и откритите автомобили (във всичките им вариации) са били значително по-масово разпространени, та и визуално се вписват в стереотипа за "джипка".
                          Само че това, което е джипа по същество - малък, крайно некомфортен, изключително военен, автомобил - определено не е бил по ранга на царска особа. Прагата, която споменаваш, определено е високопроходим автомобил, но не е точно това, което разбираме под: "Джип". Тя е поскоро в категорията "тон и половина" т. е. малък камион (Додж-а от онова време, или Виетнамката и Унимога днес). Не може да се изключи вероятност, Борис да се е качвал на такъв автомобил, най-малкото с пропагандна цел, но това да му е бил персонален, регулярно използван автомобил - Надали.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #43
                            От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                            Обявите от началото на темата не са активни, но пак са я пуснали тази газка в Моб***то. Вече на по-ниска цена
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #44
                              От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                              И на тая цена ме съмнява че ще има купувачи . Състоянието и определено не се е подобрило . Това дали се е возил някой значим фактор от онези времена в нея не може да се докаже по никакъв начин просто хващаш някоя снимка в нета и си готов .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: ГАЗ 67 скрита лимонка

                                А и клипа по никакъв начин няма нищо общо с ГАЗ-ката.Лично на мен ми е интересно дали има двигател,ако има дали е оригинален и в какво състояние е.Но тъй като не съм потенциален купувач,не и при тая цена,не съм звънял да питам.Така че,ако някой има информация,мисля че би било интересно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X