Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес 300д (Е210) - парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес 300д (Е210) - парно

    Не съм сигурен дали темата е за тук, но:
    Става въпрос за Е210, 300Д 96та. От ляво парното си топли нормално, отдясно - само студ. Може ли да се направи някаква сравнително лесна проверка, за да се установи причината?
    Предупреждавам, че никога не съм пипал Мерцедес преди.

    Лошото е, че колата дойде за дреболия, но пътьом изскочи и по-сериозен проблем и остана при мен. Проблема е строшен тройник, от който се разклоняват маркучи за отоплението на течността за чистачките и още нанякъде, предполагаемо за парното. Разтекоха се едно води ... чудо. пак късмет, че не е станало в движение.
    И това е вторият ми въпрос: пластмасата на въпросния тройник (намира се зад двигателя, точно до сервото на спирачките) ли е принципно калпава или тази конкретно е видяла някакъв зор преди? Пластмасите наколо са сваляни и друг път, при това доста грубо.

    П.П. има две клапанчета до блока с управлението на климатика, чува се, че щракат и двете, съпротивлението им е около 16 ома, но не съм проверявал по-нататък. Казаха ми, че това са разпределителите за левия и десния кръг, но човека не е особено надежден, та не знам
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

    Не работи отдясно точно заради тези клапанчета, едното е за едната страна а другото- за другата страна.Проблема е наи-вероятно вътре в клапане ,слабато място на тези клапанчета е че се чупат главичките които отварят и затварят,отвори го и го залепи с течен метал и забравяш за проблема
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

      Малко допълнение от "последната минута": тройника, който се счупи, просто е от някаква калпава пластмаса, целия е пред разпадане. Предвид, че колата трябва да е в движение утре, май ще му направя метален, с CO-то. Не ме кефи особено като идея (или по-скоро не ми се занимава), но в неделя магазините не работят, та избора не е голям.

      остава само въпроса за парното: възможно ли е, единият клапан да е задръстен или нещо такова и да не пуска вода, независимо, че бобината е здрава. Ако наистина тия двата клапана до компа на колиматика (вътре има една кофа компютри, всъщност не знам какво е, но по книжка излиза управление на климатик, а и на капака така пише) са за тая работа де.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
        Не работи отдясно точно заради тези клапанчета, едното е за едната страна а другото- за другата страна.Проблема е наи-вероятно вътре в клапане ,слабато място на тези клапанчета е че се чупат главичките които отварят и затварят,отвори го и го залепи с течен метал и забравяш за проблема
        Благодаря, ей сега ще го отворя.
        Писали сме по едно и също време и чак сега ти видях отговора.
        След обед ще дам отчет.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

          Да, възможно е - това е най-вероятната причина.

          Отваряй, чисти и е готово - слабо място е това. Имаше някакви уплътнения, с които трябва да се внимава. Ако искаш снимки - след малко. Явно съм закъснял с отговора - предполагам, че вече си ги видял наживо.

          УСпех.

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

            Имах подобен проблем навремето . И аз бях решил да правя железен тройник , но го залепих с епоксидна смола временно ... и остана за постоянно
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

              Всъщност, вероятно е да има и друг дерт - обикновено тези клапани блокират в отворено положение, и резултата е 100 % жега, а не обратното.
              Аутопсията ще покаже.
              Тройник счупен досега не съм срещал, ама дето вика Владо - временните решения са най-трайните, така че - лепни го, пък след 20 -30 години ако протече - значи му е дошло времето.

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

                Така, отчетът:
                Тройникът го направих метален, две тръби с нужния диаметър и под нужния ъгъл, СО-то, черна боя и е чисто нов. На стария пластмасата е някаква като разядена, явно е калпава. не знам дали е единичен случай, но тая наистина не става и за лепене даже.

                Клапанчетата: там изненадата се оказа интересна. Някой вече ги е разглобявал и ... е пропуснал да сложи пружинката на едното. Плюс солидна доза боклуци, плюс наранено покритие и съответно язвички с ръжда. Като временно решение (пак казвам, колата до довечера трябва да е в движение и това предопределя някои решения, които иначе не са от най-правилните), изчистих всички ръжди и боклуци, полирах с шкурка 2000, смених всички видове О-пръстени, че се бяха поодървили, намерих подходяща пружинка и ... толкова. Знам, че решението е временно, но и не се сещам какво повече бих могъл да направя на тоя етап и за толкова време. Засега работята перфектно, докога - божа работа.

                Всъщност, колата дойде за смяна на четки на двигателя на парното. Старите бяха свършили курса, нови едва успях да намеря с подходящ размер. В половината магазини се опитваха да ми продадат целия възел, щото четките ги нямало като резервна част. Което може и да е вярно, предвид начина им на закрепване.
                Е, на един скришен магазин ги имаше, макар и малко да ме позаболя сърцето (14кинта за 2броя). Отне ми известно време, докато има докарам правилната контактна повърхност, че тия, които намерих са за централно разположение, а оригиналните са изместени, но стана добре.

                Сега засега, всичко си работи идеално. Дано само тъпите клапанчета не ръждясат скоро.

                Благодаря на всички за помоща! Спестихте ми доста ровене и чесане по главата.
                Все пак - напълно непознат автомобил и остра липса на време не са най-добрата комбинация.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

                  Отлично!!!

                  Това, дето си го направил, гарантира още 15 лета - колата е 96-97 година, вероятно, и е внос от Италия, нали?
                  Малко множко си дал за четки - с дремелчето стават от всичко , особено в събота следобед, или в неделя, когато дори и Господ си почива..

                  Ама си я свършил работата - основната - пружинка, уплътнения, боклуци...

                  Честито!

                  Кеф - два пъти честито!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

                    Да, 96та е, но нямам идея от къде е внесена.
                    Четките - нямах голям избор Всички, които намерих бяха или много по-малки или много, ама много по-големи. И пак фактора време...
                    Тройника гаранция, че ще пенсионира колата, обаче клапанчетата малко ме притесняват. Но колкото изкарат - толкова.

                    Предвид, че тия дни се мъча с един смотан Пасат, Мерцедеса ми се видя като почивка направо - не, че няма глупости, но си личи, че има вложена мноооого повече мисъл. Само съм леко тъжен, че няма как да вкарам такъв мАтор във Витарата Много се радвам на шестаците, де да знам що
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

                      за тая марка може би мога да съм ти полезен- поне мъничко - телефона ми го имаш...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

                        Благодаря, вероятно ще се възползувам по-нататък
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

                          Виждам че вени бая разбира от мерцедеси и искам даго попитам нещо макар че темата не е моя.Имам една страра 124-ка обаче последно време парното почна яко да бучи, по точно заминаха втулките на електромоторчето на таралежа.Отварях го но не виждам начин дасе извади от кам двигателя ,а май излиза от към таблото ,знаели някой как точно трябва да излезе?
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

                            За да сме точни, таралежа е електронния блок за управление, и в него няма електромотор, респ. втулки.
                            Определено става дума за вентилаторчето на парното - то е с такъв дерт.
                            Оттам насетне -
                            -без климатик - вентилаторчето се сваля, като се свали чистачката - с гумената лента под стъклото, и прилежащите пластмасарии - за да се стигне до моторчето.
                            Смазва се или се сменят лагеруващите втулки с такива от двигателче на жигули

                            - с климатик - ако е оригинален - по 0ъщия начин
                            ако е допълнително слаган - италиански DIAVIA -тогава няма да се разминеш без сваляне на таблото, уви..

                            казвай каква е ситуацията, за да мога да съм по-конкретен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес 300д (Е210) - парно

                              Вариaнтът е втория, макар че изглежда, че все едно климатикът е слаган заводски, един климатикаджия ми каза, че е допълнително слаган и просто няма как да се извади отвън.
                              Горе долу съм технически грамотен и досега мой мерцедес не е влизал в сервиз, но с това няма как да се справя.
                              Последно редактирано от giorgio; 15-02-11, 07:46.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X