Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара с друг двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витара с друг двигател

    Хм, брал съм ядове с по-новите Опелски дебитомери - съвсем леко зацапване имаше точно описаните от Кольо последствия. Но на тоя дъртел наистина не знам как е.
    За оборотомера - Коле, наскоро минавах край Шумен, ама повода не беше никак от приятните, съответно и времето беше кът, затова не се обадих, сори. По някое време ще си донеса задника специално да го измислим, ако не си го измислил до тогава де
    Според една шантава схема, която имам и на която малко не вярвам съвсем, Е възможно оборотомера да не се бърка с компа, а да взима сигнал от датчика на делкото, през филтър.
    Ако не си изрязал оригиналната инсталация и ако оригиналното делко все още ти стои, може да си направиш следния експеримент: извади делкото от мотора, намотай му на зъбчатката някаква лентичка, примерно от плат, включи го, дай на контакт и дръпни рязко лентичката. идеята е да се завърти няколко оборота сравнително бързо и без прекъсване. Ако схемката е вярна (пак казвам, не съм много сигурен), стрелката на оборотомера трябва да мръдне леко. Трябва да има някой в колата да наблюдава де. Ако мръдне - работата е лесна. Ако не - ще го измислим пак
    Весело посрещане на Новата!
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Витара с друг двигател

      Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
      При присаждането на двигателя най-вероятно си сложил по-дълъг маркуч от дебитомера до двигателя.Следователно е затруднено засмукването и съответно реакцията на дебитомера. За това си мисля че посоката в която трябва да въртиш е за омекотяване на пружината.
      Маркуча е около три пъти по-дълъг от оригиналното. Но пък винаги може за едната проба да сложа оригиналния маркуч и да пробвам как ще е с него.
      А после и въртенето в дебитомера. Там не съм отварял още, ама ще го отворя, там ми е стихията-да чупя...

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Ако не си изрязал оригиналната инсталация и ако оригиналното делко все още ти стои....
      То инсталацията е изрязана, ама по схемата мога да я възстановя, поне жиците за делкото. Лошото е, че делкото го няма. Замина заедно с двигателя.
      Абе ще го мислим някак, не е чак толкова важно. Днес на разходката строших раздатката, та сега тя е на дневен ред. Уж стар руски чук, уж неубиваема...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Витара с друг двигател

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Според Тефчо сигнала за оборотомера идва МОЖЕ БИ от компютъра. Обеща някой ден да се почеше умно по главата и да измисли как да свържа опелския мотор към витаровия оборотомер.
        Винаги може да се сложи външен оборотомер, ама аз си искам оригиналния.

        Я да питам знаещите-на бензин има добри тихи обороти, но като дам рязко газ, отначало започва да плете и пърпори, и по някое време се изрязва. Изказаха съмнение за свещи или кабели, смених ги с нови, ама абсолютно същата работа. На газ няма проблеми с изфорсирането, там се реже както трябва.
        Това ме навежда на мисълта, че дебитомера или компютъра се ебават.
        Дайте акъл как да разбера кое е.

        Бензиновата помпа е витарска. Отначало си мислех, че тя нещо не е в ред, но пък на високи обороти когато се иска повече дебит на бензин няма проблеми. Затова я игнорирам като проблем.
        Някой знае ли какво трябва да се измери на буксите на дебитомера? Без него пали, но не работи устойчиво, след като щракна куплунга тихите обороти си идват, започва да работи добре, само с изфорсирането не е добре работата. Държи се като карбураторен двигател с неработеща ускорителна помпа.
        Студена или топла го прави , моно или инжекция? Прилича ми на бедна смес , а вече дали бензина идва малко или смуче въздух все е едно. Може дебитомер да е и дългите маркучи.
        Последно редактирано от traper2504; 30-12-12, 17:10.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • От: Витара с друг двигател

          Най-напред ще пробвам с по-къс въздуховод, после с въртене на червата на дебитомера, и ако не стане-ще търся други причини. Ама сега раздатката е по-належаща. Без нея какъвто и да е двигателя-файда нанайси...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Витара с друг двигател

            Коле, Колеее... Прав беше Светльо.
            Патрол ти трябва на тебе.
            Вижда се, че Витарата си има свойте лимити на развитие.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Витара с друг двигател

              Що бе, раздатката не е от витара.
              И мотора не е.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Витара с друг двигател

                Е, тогава явно е от главата
                Щом руски раздатки трошиш...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Витара с друг двигател

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Що бе, раздатката не е от витара.
                  И мотора не е.
                  Добре де колко магарета е тоя хлопел та изяде и раздатката? Аз моята текезесарска я блъскам с 200 коня хамалската и нищо и няма. да не е била за скрап изначало? Ти преди да я сложиш погледна ли я?
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Витара с друг двигател

                    Разбира се, че я прегледах. Смених два лагера, ама другите два явно и те са били за смяна, та си виеше яко. Ама не вярвам да е от там. Освен това имаше едни вибрации които по всичко личи, че са някъде отвътре, ама не знам от къде точно. Раздатката е претърпяла чупене на зъбак или лагер, и имаше малко поражения вътре, но преди да я сложа всичко беше оправено. Остава да е имало крив вал щото на тихи обороти корпуса играеше по 2-3 мм наляво-надясно. Което примръдване при по-високи обороти става на вибрация. А счупването стана докато пробивах един маалко по-дълбок сняг. около 30-40 см максимум, ама отгоре с хубава кора(почти ме издържа когато стъпя в снега), и движението ставаше с много буксуване и леки тласъци. Та от тласъците се получава нещо като ударно натоварване, и от там.
                    Абе след малко слизам да свалям, и ако не забравя ще снимам.
                    Ама снимките в темата за витарата(моята), че тука започва да става малко спам.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Витара с друг двигател

                      Оборотомерът/тахометър/ взема сигнал от минуса на запалването.Има схема на цялото табло в сервизното ръководство на английски,на 267 стр.
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • От: Витара с друг двигател

                        Какво стана с оборотомера ? Както ти казах Аз съм го вързал на плюса на бобината и директно на оборотомера да елиминирам компа. Показва вярно до 5000 оборота след което спира да работи .С дебитомера имам същите проблеми само ,че моя мотор друг .Смених кабели свещи (иридиеви) , и аз мисля че е от по дългите смукателни тръби.

                        Коментар


                        • От: Витара с друг двигател

                          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                          Оборотомерът/тахометър/ взема сигнал от минуса на запалването.Има схема на цялото табло в сервизното ръководство на английски,на 267 стр.
                          Антоне, що не я пуснеш тая схемка направо тука, че не ми се рови, пък и ингилизката версия я нямам под ръка? Да видим утре дали няма да му подкараме оборотомера на Кольо.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Витара с друг двигател

                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...01986-1996.pdf

                            Ето го ръководството,не успявам да пусна отделно страницата На мен също не ми е останало време да си играя,но поне намерих кабела/миналата година/ ,който отива към оборотомера.
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • От: Витара с друг двигател

                              Днес го вързах и работи.Включително и над 5000 оборота до прекъсвач.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Витара с друг двигател

                                Кажи откъде вземаш сигнала, и на кой кабел на таблото го подаваш.
                                Абе опиши какво си направил, все ще те разбера.
                                Имането на оборотомер си е благинка.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X