Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

    1. Тя темата си е точно за калибрите като комплекс. Нищо, че в последно време се измести изобщо не и по тях (а за 5,56х45 и 7,62х51).
    3. И да бъдеш, то няма да е защото не си прав.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

      5,45 бяха на въоръжение в 9-та танкова бригада в Горна баня.Това в миналото не бе случайна танкова бригада а предназначението и бе да пази властта.96 година ги смениха с АКМ-47.Лично на мен по ми допадаше 5,45.Предимствата са му в по-лекото тегло и по-точната стрелба особено ако си новобранец.Малко по-труден за почистване и те това се сещам.Имам и един приятел офицер от Камбоджа,като там е бил също с 5,45 със сгъваем приклад.Казва че е доста добро оръжие.
      " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

      Коментар


      • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

        Колега,тъй като имам малко опит да ме търсят в гората искам да кажа че,автоматичното оръжие е необходимост а не самоубийство.Повечето оръжия имат и единичен режим,а ако трябва да се измъкваш от засада или случайна среща нищо ,нищо не ти помага повече от автоматичната стрелба в първите секунди да създадеш голям хаос и да се измъкнеш.Посипваш всичко което виждаш и се изтегляш бързо.(поне така са ни учили и тренирали)P.S По голям издайник от тоалетната хартия в гората няма ,може да настъпиш лайно и да не го видиш но разхвърляна от вятара хартия се вижда от далече.

        Коментар


        • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

          И сега по темата 7.62 е по-добрия калибър но малкия патрон ти позволява повече боекомплект и по-добър контрол на стрелбата на автоматична.То пълнощастие няма.Лично от малките калибри харесвам повече 223 пред руския 5.45.Предпочитам ,новия 6.8 пред 7.62х39 но никой не ме пита.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X