Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци



    Да не става дума за нещо такова, но това си мисля, че е АК 102?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

      То по онова време "стотната" серия я нямаше.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

        Да не е това въпросното Е?
        http://auction.bg/uploaded/0/002000/2000152/2000152_2.jpg?lm=-62169989989

        Коментар


        • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          По едно време започнаха да разправят, че в закрито помещение били много ефективни
          Много са ефективни в Белите брези два трупа без нито едно директно попадение . В закрито помещение тоя калибър е еднакво опасен и за целта и за стрелеца
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

            Хм, интересна тема...върна ме много години назад!Аз също съм служил в ВВ, но от 1985-87 г. при основаването (поредното) на войските.Лично съм разковавал сандъците и вадел новите автомати опаковани в хартийка, онази кафявата омазнена, от тях.ВВ по онова време, се въоръжаваха с АКМС-7,62х39 с "бакилитови" ложа и полуложа, с обикновена муфа.Често, на нейно мястото слагахме капачката на ЗИП-а, за стрелба на автоматична с халостни. Муфата беше на резба, но в последните няколко оборота се фиксираше срещу саморазвиване от щифт с пружинен фиксатор. По мое време, за кратко се появиха и се правиха опити за въвеждане на въоръжение на по-къси автомати като чешките "Скорпион" и АКМСУ, но така и не ги приеха.През ръцете ми се минали доста АК-производни, но и за мен, най-добрия АК е точно АКМС в 7,62 мм. Преценката ми, може да не е много обективна, а повече от носталгия, но автомата си беше много добър, български, на завод 10 с фрезована цевна кутия и разбира се, още му помня номера-ИК 09 45.За мен единственото, но много съществено предимство на 5,45 е че един боец е в състояние да носи с една трета повече боеприпаси при равно тегло в сравнение с 7,62. Патронът е по-евтин и в повечето случаи, пораженията които нанася са много тежки, макар и не винаги смъртоносни, което е целта! Един тежко ранен, но жив, не може да бъде оставен на бойното поле и изисква много повече грижи от един убит. От чисто логистична гледна точка, при мобилни пеши формирования отдалечени от основните линии на снабдяване, възможността да носиш повече от по-лекия патрон си е голямо предимство!
            Последно редактирано от emil5koff; 11-02-16, 22:14.

            Коментар


            • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

              Да преди да те залепят от отсрещния баир с нормалната цев и 7.62

              Е имаше едни писания,спомени на Американски доктор в Афганистан и там човека си го казва - шанса да те спре Голямия калибър пред малкия е три пъти повече,а не да го шиеш Афганега с 5-6 и той да продължава да ти налита.

              Те и тия тук са натискали на 5.56 ма им се опъна срещу Калаша та чак на 308 драскат вече.
              Последно редактирано от derhunter; 12-02-16, 10:55.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Да преди да те залепят от отсрещния баир с нормалната цев и 7.62...
                Това, в случай, че на бойното поле има СВД или ПК. Щото 5,45-цата има по-голяма далекобойност и е по-точен на пределни дистанции от АКМ-а...
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                  Я да уточним какво са за теб пределни дистанции,че на едното му дават едни 20% по-къса дистанция да мята?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                    "Големият"калибър е опасен/смъртоносен на по-голяма дистанция, но то там къде фърчи куршума е "божа работа". Ефективната (демек, това дето си мислиш, че правиш, има шанс да се случи така ) далекобойност на "малкия" е едно 150% на другия.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                      Теоретично на АКМ и на АК 74 им дават прицелна стрелба 1000 метра . Друг е въпроса какво ще видиш и какво ще уцелиш на това разстояние .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                        1000 метра по групова цел - нещо като рота строена в каре.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                          Те това питам и аз,че реално до там където виждаш и двата бият точно за военна пушка,но големия си носи удьра.И двата ще метнат на 6-700 метра ма аз поне ако не е цистерна на 700 метра ега не се прицеля.

                          Има една проба с 4 различни АК47 и всичките си бият точно на гол мерник.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                            Два дни имах други ангажименти и гледам, че има сериозно развитие.
                            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                            Не се заяждам ама......коя година е било това. Аз като служех нямаше Булфон и Бетком дори, само телефон с поръчка в пощата.

                            П.П. последните наборни войници бяха набор 1986г. т.е. ако не се бъркам до 2004г включително е имало наборни войници.Нашите последни бяха полигонната команда.
                            Тук не се заяждаме, всеки може да пита. Дори не спорим, защото поне за мен, предмет за спор нямаме. За 1987 става дума.
                            Влязох на 20.09.86. Първото сране ми беше на 26.09, малко преди обяд.

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            По татово време министърът на вътрешните работи се казваше Димитър Стоянов. Той ли беше?
                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Да разбираме, че си служил във ВВ. Ми имаше там АКС 74У (дето споменах "укарочения"). Той наистина е чувствително по-къс, но пък там точност, ергономичност и пр. са много условни. По едно време започнаха да разправят, че в закрито помещение били много ефективни ...защото съвместявали функция на светлинно-шумова граната Тази литера "Е", нищо не ми говори поне на мен, кой знае може да е някаква вътрешна кодификация, много неща може.
                            Ми търси картинка, то почва да става все по-интересно.

                            ПП
                            [ATTACH=CONFIG]851452[/ATTACH]
                            Това е У-то. И гледам, че съм сбъркал - и дулната насадка е различна.
                            Да де. Просто случка. Давс питаше какъв род войски и къде съм служил. Не знам дали има връзка. Бяхме си почти редовна кашимерия (е, поне що се отнася до занятията) и някакво стечение на обстоятелства ми дадоха възможност да пипна някои неща преди да влязат в редовната войска. Някои от тях, така и не видяха бял свят. За съжаление, оръжията не са ми кой знае каква страст и го приемах просто за поредната работа за вършене- "Ей на тия снайпери трябва да им се прогони оптиката." След две кофи гилзи и подобаващо писане, задачата е изпълнена, но какъв точно "Драгунов" е било- не знам. Просто серийният номер на пушката и серийният номер на оптиката си тръгват нататък неразделни.
                            Това на картинката много прилича, но пълнителят беше иначе оребрен, нямаше прозорец на 23-тия патрон и тази "дулна насадка" не беше такава. На резба имаше навита друга джаджа, на която ѝ викахме "огнегасител".
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                              Дотук го докарваме на АКС-74У, с евентуално стандартния за 74 компенсатор (те всичките тия джаджи са на резба) и друг магазин (те па колко чишита са - нямат чет).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Дотук го докарваме на АКС-74У, с евентуално стандартния за 74 компенсатор ...
                                Въпрос дали стандартният за 74 би вършил работа на АКСУ? Характерната за последния джиджавка е била направена в този и вид за да реши проблема, който са имали с недостатъчно надеждната работа на автоматиката поради недостатъчно количество газ поради скъсените цев и газово бутало.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X