Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пипер Баярд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пипер Баярд

    Здравейте колеги. Въпросът ми е дали някой знае нещо за въпросната пушка. Производител вероятно е "Дюмолен и сон" Лиеж - Белгия, но откъде идва името "Пипер Баярд"?
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

  • #2
    Re: Пипер Баярад

    Порових се из нета с надеждата да открия нещо , но не можах. Явно не пиша името правилно. Но ако искаш , хвърли едно око на този сайт , има почти всички оръжия и производители в света.
    http://huntingsociety.org/

    Коментар


    • #3
      Re: Пипер Баярад

      Благдаря колега! Вероятно вече не съществуат, или са с друго име. Изчел съм доста материал за производтели, каталози, спровочници и т.н. и нищо.Това което знам е че цевите са работени по метода "навиване", ръчно и цялата изработка е много прецизна. Не знам нищо обаче за спусковия механизъм, ключалки, инжектори.Екземпляра, който имам е на повече от 50 год, с неизвестно голям брой изстрели, но все още е в отл. състояне!Както и да е продължавам с търсенето
      Поздрави
      Тодор Томов
      =============================
      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

      Коментар


      • #4
        Re: Пипер Баярад

        Значи преди около 20-тина години имах честта да видя такава пушка и да стрелям няколко пъти с нея. Щом и досега я помня , значи си е струвала.Впечатленията ми бяха повече от отлични - много балансирана и с добър бой. Помня още , че ми се стори доста лека в сравнение с други пушки.
        П.С. Напиши името на латиница както е написано на пушката , ще се опитам да потърся нещо.

        Коментар


        • #5
          Re: Пипер Баярад

          Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
          Благдаря колега! Вероятно вече не съществуат, или са с друго име. Изчел съм доста материал за производтели, каталози, спровочници и т.н. и нищо.Това което знам е че цевите са работени по метода "навиване", ръчно и цялата изработка е много прецизна. Не знам нищо обаче за спусковия механизъм, ключалки, инжектори.Екземпляра, който имам е на повече от 50 год, с неизвестно голям брой изстрели, но все още е в отл. състояне!Както и да е продължавам с търсенето
          Поздрави
          Ами, имаш злато в ръцете си, г'лей да не го предадеш за скрап,
          ако ли да, аз изкупувам такива "боклуци"!!!!
          С външни куроци ли е? Дай снимки!!!!!
          И се разтърси в немските оръжейни каталози!
          И не я продавай, че децата ти, ще те бият някой ден...!!!!

          Коментар


          • #6
            Re: Пипер Баярад

            Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
            Значи преди около 20-тина години имах честта да видя такава пушка и да стрелям няколко пъти с нея. Щом и досега я помня , значи си е струвала.Впечатленията ми бяха повече от отлични - много балансирана и с добър бой. Помня още , че ми се стори доста лека в сравнение с други пушки.
            П.С. Напиши името на латиница както е написано на пушката , ще се опитам да потърся нещо.
            Преди толкова години и аз съм стрелял с нея за първи път - тогава още беше на баща ми / бог да го прости/. Сега я нося само на откриване на птичия лов. Успоредка, 16 кал. 76 см. шокирани цеви, инжектори, на около 50 м. паничка изчезва в лек облак червеникав прах.

            Спомените ти са много верни - пушката е много лека и ляга перфектно, но има тежък откат.

            На цевта е гравирано "F. DUMOULIN & Cie", нищо повече. Под полу ложата има много знаци символи и други неразбираеми знаци, но това друга тема - означения в/у оръжията.
            Поздрави
            Тодор Томов
            =============================
            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

            Коментар


            • #7
              Re: Пипер Баярад

              Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
              Преди толкова години и аз съм стрелял с нея за първи път - тогава още беше на баща ми / бог да го прости/. Сега я нося само на откриване на птичия лов. Успоредка, 16 кал. 76 см. шокирани цеви, инжектори, на около 50 м. паничка изчезва в лек облак червеникав прах.

              Спомените ти са много верни - пушката е много лека и ляга перфектно, но има тежък откат.

              На цевта е гравирано "F. DUMOULIN & Cie", нищо повече. Под полу ложата има много знаци символи и други неразбираеми знаци, но това друга тема - означения в/у оръжията.
              Поздрави
              И най-вероятно няма "шокове", а е "цилиндър",
              лека, с перфектна ръчна изработка и перфектен баланс.
              Отката е заради калибъра и масата на оръжието,
              ако е извънреден, виж да не са ти стари патроните!!!!
              Пази я, като очите си...!!!!!

              Коментар


              • #8
                Re: Пипер Баярад

                Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                Преди толкова години и аз съм стрелял с нея за първи път - тогава още беше на баща ми / бог да го прости/. Сега я нося само на откриване на птичия лов. Успоредка, 16 кал. 76 см. шокирани цеви, инжектори, на около 50 м. паничка изчезва в лек облак червеникав прах.

                Спомените ти са много верни - пушката е много лека и ляга перфектно, но има тежък откат.

                На цевта е гравирано "F. DUMOULIN & Cie", нищо повече. Под полу ложата има много знаци символи и други неразбираеми знаци, но това друга тема - означения в/у оръжията.
                Поздрави
                Цевите, най-вероятно не са "шок", а са цилиндър. Стискай здраво и само при "неверятен зор" се разделяй с това оръжие, дори и да нямаш никакъв интерес!!!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  Re: Пипер Баярад

                  Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                  Ами, имаш злато в ръцете си, г'лей да не го предадеш за скрап,
                  ако ли да, аз изкупувам такива "боклуци"!!!!
                  С външни куроци ли е? Дай снимки!!!!!
                  И се разтърси в немските оръжейни каталози!
                  И не я продавай, че децата ти, ще те бият някой ден...!!!!
                  Дали е злато или не, не знам, но е добра пушка, с история.
                  За такива "Боклуци" и аз се оглеждам - за старите модели на Меркел, Симсон, Круп - предимно успоредки, 16 к.
                  Търсил съм във всичко, което успях да открия, но нямам каталози за производителите преди 50-60 год. Попадат ми все по-модерни.

                  И не я продавай, че децата ти, ще те бият някой ден...!!!
                  Колега, ти се шегуваш Пушката беше на баща ми / стар ловец/, сега е моя / не много стар но практикуващ ловец/ , след това ще е на сина ми / не знам как ще ходи на лов и тн, и тн. Разбираш за какво става дума, сигурен съм.
                  Поздрави
                  Тодор Томов
                  =============================
                  Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                  Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Пипер Баярад

                    Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                    Дали е злато или не, не знам, но е добра пушка, с история.
                    За такива "Боклуци" и аз се оглеждам - за старите модели на Меркел, Симсон, Круп - предимно успоредки, 16 к.
                    Търсил съм във всичко, което успях да открия, но нямам каталози за производителите преди 50-60 год. Попадат ми все по-модерни.

                    И не я продавай, че децата ти, ще те бият някой ден...!!!
                    Колега, ти се шегуваш Пушката беше на баща ми / стар ловец/, сега е моя / не много стар но практикуващ ловец/ , след това ще е на сина ми / не знам как ще ходи на лов и тн, и тн. Разбираш за какво става дума, сигурен съм.
                    Поздрави
                    Бравос, молодец!!!!!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Пипер Баярад

                      Значи този Пипер-Баяр с който съм гърмял също беше 16 кал. , успоредка с куроци. Също така съм гърмял и с Круп , тоже старинен , с куроци и той беше в това изпълнение 16 кал. успоредка. И от него имам много добри спомени.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Пипер Баярад

                        [QUOTE= Стискай здраво и само при "неверятен зор" се разделяй с това оръжие, дори и да нямаш никакъв интерес!!![/QUOTE]
                        Правя всичко възможно да няма такъв зор, че да ме накара да се разделям с чифтето!
                        Поздрави
                        Тодор Томов
                        =============================
                        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Пипер Баярад

                          Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                          Бравос, молодец!!!!!!!!
                          Как гаварят "Балсое спашибо" значит.
                          Поздрави
                          Тодор Томов
                          =============================
                          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Пипер Баярад

                            Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                            Значи този Пипер-Баяр с който съм гърмял също беше 16 кал. , успоредка с куроци. Също така съм гърмял и с Круп , тоже старинен , с куроци и той беше в това изпълнение 16 кал. успоредка. И от него имам много добри спомени.
                            Преди години, кой знае защо, ловците са предпочитали 16 кал. успоредки. Защо ли?
                            Поздрави
                            Тодор Томов
                            =============================
                            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Пипер Баярад

                              Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                              Как гаварят "Балсое спашибо" значит.
                              Поздрави
                              Е, за мен ще е честта, ако някой ден дадеш, да пипна това "произведение на изкуството"!!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X