Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пипер Баярд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Пипер Баярад

    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
    Е, за мен ще е честта, ако някой ден дадеш, да пипна това "произведение на изкуството"!!!!!
    Честта е взаимна.
    Ако ходиш на стрелбището в Лозен, мисля че можем да организираме нещо, но не в стил трибой или петобой, каkто беше в една тема на колегата Volk.
    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

    Коментар


    • #17
      Re: Пипер Баярад

      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
      Честта е взаимна.
      Ако ходиш на стрелбището в Лозен, мисля че можем да организираме нещо, но не в стил трибой или петобой, каkто беше в една тема на колегата Volk.
      Поздрави
      От както не се състезавам, не ходя по стрелбища,
      болно е някак си, но за Пипер & Баярд, ще дойда,
      само "свирни", удоволствието ще е за мен!!!!

      Коментар


      • #18
        Re: Пипер Баярад

        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
        От както не се състезавам, не ходя по стрелбища,
        болно е някак си, но за Пипер & Баярд, ще дойда,
        само "свирни", удоволствието ще е за мен!!!!
        И аз не се състезавам вече, но мръ за пристанища, яхти.тръпката си я има нвзависимо от болката. Предпочитам да "сфирна" на ЛС.
        Поздрави
        Тодор Томов
        =============================
        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

        Коментар


        • #19
          Re: Пипер Баярад

          Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
          И аз не се състезавам вече, но мръ за пристанища, яхти.тръпката си я има нвзависимо от болката. Предпочитам да "сфирна" на ЛС.
          Поздрави
          "Свиркай", както ти е удобно!!!!

          Коментар


          • #20
            От: Пипер Баярад

            Може да е от полза!

            http://www.shotgunworld.com/bbs/view...p?f=5&t=206941

            Коментар


            • #21
              От: Пипер Баярад

              Имам удоволствието да се наслаждавам на един Баярд 12к. с открити куроци, в касата. Ръчната изработка на такива пушки е нещо уникално.

              Коментар


              • #22
                От: Пипер Баярад

                Ами покажи де !
                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                WJ 4.7

                Коментар


                • #23
                  От: Пипер Баярд

                  Пипер Баярд 16k. тек са виждали малко хора и още по-малко го притежават,но и туловката 16к.чифте не е за пренебрегване(говорим за открити куроци).
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пипер Баярд









                    Коментар


                    • #25
                      От: Пипер Баярд

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Пипер Баярд 16k. тек са виждали малко хора и още по-малко го притежават,но и туловката 16к.чифте не е за пренебрегване(говорим за открити куроци).
                      Има една дето ми дреме в касата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13513.jpg
Прегледи:1
Размер:223.9 КБ
ID:5417119Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13514.jpg
Прегледи:1
Размер:236.2 КБ
ID:5417120Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13515.jpg
Прегледи:1
Размер:217.0 КБ
ID:5417121Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13516.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5417122Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13518.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5417123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13519.JPG
Прегледи:1
Размер:470.0 КБ
ID:5417124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13520.JPG
Прегледи:1
Размер:466.1 КБ
ID:5417125Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13521.JPG
Прегледи:1
Размер:456.1 КБ
ID:5417126Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13522.JPG
Прегледи:1
Размер:479.1 КБ
ID:5417127
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пипер Баярд

                        В нашето семейство има една която се предава по наследство. Сега е на баща ми, след време ще е моя. Модела е Златна Дияна със златни инкрустации оригинални, 12к което е много рядко за модела в България. Повечето са били 16к. в Б-я. Надписите са на руски и е била партида за Русия, която е дошла в България. С много финни арабескови гравюри. Тази като я гледам е разкрасявана в по- ново време. Няма модел с позлатени спусъци и особенно куроци. По принцип Баярда е много здрава пушка. Изкючително прецизна и точна. Даже сега баща ми я има като реликва и почти не ловува с нея.
                        Последно редактирано от derhunter; 16-10-12, 21:13.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пипер Баярд

                          Виждал съм такава унищожена през седемдесетте години на миналия век . Имало е някаква кампания по забрана на откритите спускови системи и който не е имал връзки или е предавал пушката в МВР или я е носил пак там за обезвреждане . Въпросната пушка беше обезвредена с две парчета желязо в патронниците душмански заварени с електрожен и пак с електрожена заваряване на ударните игли от вътрешната страна . Човека всеки път като я вадеше от касата плачеше от мъка .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пипер Баярд

                            Колега имам такъв тек пипер баярд 16.к цевта от патронника започва шестограм утре ще кача снимка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пипер Баярд

                              Красавица е пушката..И аз имам такава и искам да я реставрирам. Знаете ли координати на майстор ,който извършва такива дейности.
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пипер Баярд

                                Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                                ...Това което знам е че цевите са работени по метода "навиване", ръчно и цялата изработка е много прецизна. Не знам нищо обаче за спусковия механизъм, ключалки, инжектори.Екземпляра, който имам е на повече от 50 год, ...
                                Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
                                Преди толкова години и аз съм стрелял с нея за първи път - тогава още беше на баща ми / бог да го прости/. Сега я нося само на откриване на птичия лов...
                                Странно, но видях тая тема 9 години след началото й. Ако мислите да стреляте с нея, първо проверете за какъв барут е направена. За да става за съвременно производство, трябва на сглобката на цевите да има надпис Nitro или само N. Ако наистина е с вити цеви, вероятно става само за димен барут.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Меркел-1.jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5698471
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X