Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

    От прочетеното в този форум разбирам, че тук има доста специалисти - така, че се обръщам към тях.
    Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър?
    Взех си кученце - продавача каза, че е Лабрадор. От прочетеното в интернет не ми стана ясно дали има разлика м/у Лабрадор и Ритривър на места са една и съща порода а на места ги разделят. По принцип моето трябва да е златен Лабрадор или Ритривър.
    Как да го позная?
    Продавача ми спомена, че и майката и бащата имат родословие (смисъл, че са чистокръвни) сега смятам да му поискам и за моето кученце някакъв документ, че е чистокръвно - на не знам какво представлява този документ?
    Последно редактирано от dinko.kolev; 02-02-11, 09:32.

  • #2
    От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

    На колко месеца е кученцето? Качете снимки поне.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

      Дай снимки !

      Коментар


      • #4
        От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

        Аз знам че лабрадора е късокосмест ,а пък ретривъра е дългокосмест , но дали е точно така не съм специалист и не съм много сигурен

        Коментар


        • #5
          От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cqs1296639756c.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5249638Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jdv1296639842d.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5249639Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cqs1296639864r.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5249640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viu1296639904c.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5249641
          Ето снимки. Малкото е почти на 2 месеца

          Коментар


          • #6
            От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

            Лабрадорът идва от Канада, а Голдън ритрийвъра от Европа. Двете породи произлизат от кръстоската между различни кучета, макар резултатът визуално и характерово да си прилича J
            Докато Голдън ритрийвъра е само златист, лабрадорите могат да са черни, кафяви или жълти.
            Като порода Голдън Ритрийвъра е по-спокоен от лабрадора.
            Голдън Ритрийвърът обича да е с хора през цялото време и иска много внимание. Докато лабрадорът е по-независим по природа.
            Но и двете породи са подходящи за семейни кучета и са изключително симпатични.

            Коментар


            • #7
              От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01132.jpg
Прегледи:2
Размер:131.7 КБ
ID:5249668Това е лабрадор. Красота. Върна ме осем години назад. Ето я и мойта баба.

              Коментар


              • #8
                От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

                Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]296571[/ATTACH]Това е лабрадор. Красота. Върна ме осем години назад. Ето я и мойта баба.
                Бат'Жоре, много красиво куче! Красота неземна!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

                  Първоначално публикуван от dinko.kolev Преглед на мнение
                  По принцип моето трябва да е златен Лабрадор или Ритривър.
                  Как да го позная?
                  Продавача ми спомена, че и майката и бащата имат родословие (смисъл, че са чистокръвни) сега смятам да му поискам и за моето кученце някакъв документ, че е чистокръвно - на не знам какво представлява този документ?
                  Или е златен (голдън) ритривър или е лабрадор ритривър. Като го гледам е голдън. Честито. Това, че майката и бащата имат родословие не означава, че и малкото ще има. Въпрос на правила за развъдна дейност. Някои въпроси се задават най-добре преди покупката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

                    Ок значи кученцето е Лабрадор, а какво е мнението ви за родословното дърво.
                    Хубаво ли е да го имам?
                    Какво представлява?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

                      Документирано родословие (pedigree) на кучето до N-то коляно, не помня точно до кое (майка-баща, баба-дядо, поотделно за двата рода). Трябва да го регистрираш до определена възраст, май че беше до 6 мес. Има смисъл, ако ще го водиш по изложби и ще продаваш кутрета. Моя ловен пес е някакъв принц, но той няма претенции, а за мене е без значение, но пък е всепризнат професор по лова.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

                        И на мене ми се чини лабрадорче виж каква му е козината.Имаме такава женска 3 годишна
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

                          Благодаря на всички които писаха.
                          Явно е че това е Лабрадор. Що се отнася за родословното дърво - със сигурност няма да го регистрирам защото не съм го взел за търговски цели.
                          Честно казано от начало не го харесвах но с всеки изминал ден все повече ми става любимец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

                            лабрадор та дрънка. изглежда добре. относно родословието това че родителите имат ни най - малко означава , че и бебетата ще имат. преди години развъждах лабрадори и ще ви кажа , че това с родословията е ала-бала. доста тромава и бюрократична схема.
                            КАРАЙ БАВНО ЗА ДА ЖИВЕЕШ ПО ДЪЛГО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Каква е разликата между Лабрадор и Ритривър

                              това е лабрадор със сигурност .. това е и моят лигьо като малък Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170312-1110.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5393123

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X