Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Здравеите !! Много читав народ има тук и от доста време се каня да попитам имали някой които да сподели що аджиба стана с тая техникаБМП 23?? Знам че имаше доста в поделението в Горна баня и на Полигон Сливница.Ако са живи пукат ли и как?
    Последно редактирано от Чичко Фър; 01-02-11, 19:09.
    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

  • #2
    От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Имаше ги на последния парад с искарване на техника преди 5-6 години .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      Има ги, че и пукат в Казанлък, Плевен, Шумен ама аааааа............щях да забравя Търново.Ама аз специално не съм им фен.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #4
        От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Първоначално публикуван от dido uzunov
        .....Ама аз специално не съм им фен.
        Защо колега отзивите за тях са повече от добри?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          Като машина перфектна.Много върви ,много здрава особено управлението не е като БМП-1 на хидравлика(което според мен на слабо бронирана машина не е най удачно), много балансирана заради изнесената на зад купола и не са толкова осезателни камшичните движения на задницата при завиване.
          Като въоръжение-зависи откъде ще го погледнеш, но най проблем са пожарите от боеприпаса при стрелба-всеки залп е почти 100% пожар на разстояние 800-1200 или рикошет на задължително най далечния скат с най голямата и непроходима гора.
          За оръдието-много сложно и по принцип го слагат на БМП-23 след ЗУ-23 т.е. то си е за ПВО...............много може да се говори и сравнява с други машини
          П.П.Не ме разбирайте погрешно-няма само минуси тази машина.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #6
            От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            Първоначално публикуван от dido uzunov
            .........
            П.П.Не ме разбирайте погрешно-няма само минуси тази машина.
            Не те разбирам погрешно, може би аз не се изразих правилно.Но ти си отговорил правилно, нали затова говорим за личен опит и от там си вадим изводите.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #7
              От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              За пожарите не разбрах какво имаш предвид. Всеки залп е почти 100% пожар в машината, или на мястото на попадение! Ако е второто, то това не е проблем, а просто условие за инфраструктурата на полигоните.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                За пожарите не разбрах какво имаш предвид. Всеки залп е почти 100% пожар в машината, или на мястото на попадение! Ако е второто, то това не е проблем, а просто условие за инфраструктурата на полигоните.
                Мисля че това къде става пожара няма да го коментирам -безсмислено е.Донякъде е вярно за това с полигоните, но съгласи се че няма смисъл от полигон като тепсия изоран , без грам растителност и една перфектно открояваща се мишена по средата.Колкото се доближава до реалността толкова по добре(както му казват "обстановка близка до бойната").А в документа регламентиращ стрелбите в БА все още е КССО и там има точка в която са заложени изискванията към мишенното поле и много други работи свързани с полигоните.
                П.п.айде стига за това че се отклонихме от темата.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #9
                  От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Че то е сложено нарочно, още след първите проблеми в Афганистан. Първото късо 76 мм има много малък ъгъл на възвишение, и не става за нищо в деретата и проходите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                    Мисля че това къде става пожара няма да го коментирам -безсмислено е.
                    Абсолютно съгласен съм, че възможността за възникване на пожар при попадение е безсмислено да се обсъжда като проблем на оръжието...
                    Уточнението си заслужаваше, защото написаното звучи двусмислено.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Че то е сложено нарочно, още след първите проблеми в Афганистан. Първото късо 76 мм има много малък ъгъл на възвишение, и не става за нищо в деретата и проходите.
                      Колега извинявай, но наистина не разбрах какво имаш в предвид
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • #12
                        От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        Смениха оръдието на БМП-1 с 23 мм автомат, точно заради зенитната му кинематика. Колоните попадат в засади главно в проходи и дерета, засадата винаги е отгоре. Само на открит гол хребет стои отдолу. И куполите с малък ъгъл на възвишение, изобщо не успяват да стрелят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Смениха оръдието на БМП-1 с 23 мм автомат, точно заради зенитната му кинематика ...
                          Само дето в темата става въпрос за българската БМП-23, а не за БМП-2, която пък е не с 23, а с 30-мм оръдие.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            И? Ти знаеш ли кога бяха войсковите изпитания на Шипката? И по опита от какво я създаваха?
                            Не ме затрупвай с толкова умна информация, не съм готов да я преглътна.
                            През същите тия 81 - 82-а, в Горна баня имаше БМП-1. Бяха прочели в Красная звезда какво става в Афганистан, бяха опитали да се прицелят от парка си по Копитото, и в Казанлък веднага събраха не една, ами три различни машини с автомати. Искаха и с цяло ЗУ, ама погоните на куполите не издържаха. И за да не ходят сами, събраха и три варианта Тунджа. По едно от тия и от ония бяха рязко по-добри от другите, те и заминаха на конвейера.
                            Пък защо 2А, а не ГШ, ти може и да не знаеш, пък аз знам и без тебе.
                            Последно редактирано от Стефан; 02-02-11, 18:29.

                            Коментар


                            • #15
                              От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Само дето в темата става въпрос за българската БМП-23, а не за БМП-2, която пък е не с 23, а с 30-мм оръдие.
                              БМП-23 няма нищо общо като база с БМП-1,ама нищо.На базата на БМП-1 руснаците, не ние, свалят не 76мм, а 73мм 2А28"Гром"и по вече обяснената причина-Афганистан слагат 30мм оръдеен автомат 2А42 със стабилизатор и с едновременно подаване на 2 вида боеприпаси, но вече доста по малко скорострелно 600 из/мин с/у 23мм 2А14 с 1000 из/мин.
                              В България имаше 3 такива машини Казанлък, Търново и София. В Търново имаше и макет тренажор с бойна купола.Лично съм го свалял, качвал и разглобявал това оръдие многократно въпреки,че не сме го изучавали по програма, но ей тъй от любопитство пък и преподавателя ни се съгласяваше да ни обяснява допълнително.В търново го имахме заради обучаеми от разни арабски и африкански страни(които са били по това време там знаят) те си имаха на въоръжение такава машина.И сега още Аркус изнасят доста успешно тоя боеприпас в тези страни по тая причина.199... и някоя си година машината и тренажора ги сдадоха в завод"Ивайло" и до там.
                              П.п.Машината се води БМП-30
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X