Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

    Нищо, има я като 2Б16 Нона-Б, състои на въоръжението в руската армия, вече и воювала.

    Коментар


    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

      Акации имаше още 82-84 година в Ямболската дивизия. Бяха тогава секретни и не ни пускаха да ги доближаваме.Били сме поне на 4 занятия заедно с тях. Колко точно са били не знам ,но съм виждал две батареи. Понякога техния взвод за управление на огъня ни даваше данните за стрелба. А с техните изчислители сме се състезавали неведнъж.

      Коментар


      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

        Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
        А какво се случи с Акациите(2Ц-3) и тях ли ги обрязаха...
        2С3 "Акация" сме имали 1 дивизион (18 бр.) в Шумен. После ги преместиха в Ямбол (или дали не беше обратното от Ямбол в Шумен ). Продадени са в Ирак, 1 бр. остава за НВИМ. Били са стандартните Акации, а не модификация "М"
        Това е единствената снимка, която има на Акация от тогава:



        Относно Шилките Калин го е обяснил- появиха се на док. филми и на няколко учения и плъзна на всякъде слуха, че сме ги имали, което не е вярно. Ето някои снимки от учение "Щит-82", където са били "пеленговани" и поради което тръгва слуха (пускал съм ги тука във форума вече):




        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        Нищо, има я като 2Б16 Нона-Б, състои на въоръжението в руската армия, вече и воювала.
        Под колесния вариант мисля, че колегата е имал в предвид този:
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          Аз за това на снимката питах.... Щото съм виждал снимки на родно - експериментално такова.
          Да нямаш в предвид това


          Или ЗУ-23-2 на МТ-ЛБ? Щото ние БТР-Д не сме имали...
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

            Първоначално публикуван от Dagobar







            Под колесния вариант мисля, че колегата е имал в предвид този:
            Точно това имах в предвид!
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

              След кратка справка по талафоня- на базата на шаси МТЛб (и най- точно на това на Гвоздиката) с 23-2 в купол. Имало е две - отдавна вече нарязани на скраб.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                След кратка справка по талафоня- на базата на шаси МТЛб (и най- точно на това на Гвоздиката) с 23-2 в купол. Имало е две - отдавна вече нарязани на скраб.
                Жалко, че е нарязано , такива разработки винаги са интересни. Но така както го описваш ми се струва, че е било мъртво родено. Щом е с купол, то е предвидено като пълноценно ЗСУ. А за такова трябва СУО, радар и т.н. А тука мисля, че нашето е щяло да удари на греда. Освен ако не присадим на готово от някъде. А това значи от наличните по онова време Шилка или в най-оптимистичния вариант от Тунгуска. Ама тогава става една млевина от технически и политически проблеми, че ум да ти зайде. Логичния изход е именно прекратяване. А ако са имали намерение да е без СУО, то тогава едно първобитна ЗСУ система с доста ограничение на употреба, поне по въздушни цели. Всъщност такава разработка е не лошо решение за борба с пехота и леко защитени цели на земята, каквото е и приложението им както в Афган, Чечня или бифшата Югослвавия по техните събития.
                А това за което ти споменаваш дали няма нещо общо с ЗУ за която беше споменавал Овчарина на времето, даже май и снимка пусна от едно хале ?
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Жалко, че е нарязано , такива разработки винаги са интересни. Но така както го описваш ми се струва, че е било мъртво родено. Щом е с купол, то е предвидено като пълноценно ЗСУ. А за такова трябва СУО, радар и т.н. А тука мисля, че нашето е щяло да удари на греда. Освен ако не присадим на готово от някъде. А това значи от наличните по онова време Шилка или в най-оптимистичния вариант от Тунгуска. Ама тогава става една млевина от технически и политически проблеми, че ум да ти зайде. Логичния изход е именно прекратяване. А ако са имали намерение да е без СУО, то тогава едно първобитна ЗСУ система с доста ограничение на употреба, поне по въздушни цели. Всъщност такава разработка е не лошо решение за борба с пехота и леко защитени цели на земята, каквото е и приложението им както в Афган, Чечня или бифшата Югослвавия по техните събития.
                  А това за което ти споменаваш дали няма нещо общо с ЗУ за която беше споменавал Овчарина на времето, даже май и снимка пусна от едно хале ?
                  Я припомни ?
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                    Бай Ганьо написа:
                    Освен това сме имали ЗУ-23мм на шаси. Нашенско производство
                    Освен това във 2 Армия имаше един дивизион доста модерни за времето си самоходни зенитки...
                    Пиша по спомени: ставаше дума за 30мм ЗУ, която е била разработена наскоро, ако се не лъжа БЗУ-30-2 се е наричала на "Арсенал-Казанлък-". Вече е готова в опитен образец и така да се каже за серийно производство. Именно на това място беше сложил и снимките. Жалко, че не ги запазих тогава. А жалко, че и самите постове на Овчарина са изтрити и не може да се намери почти нищо освен цитати.
                    Аз като ти думам да го изнамериш Баето и да го вкараме тука.... ама нейсе.
                    Последно редактирано от Dagobar; 18-09-13, 15:45.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Сибирски а какво стана с колесният вариант?
                      Аха, ясно. Има го в съхопътните ни войски, води се като 2С23 Нона-СВК, само че тя с другото оръдие, доста по-различно от Нона-С. Освен това тя се базира ввърху шасито на БТР-80.



                      Коментар


                      • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                        На тази снимка май Шилката на бригадата на морската пехота на Черноморски флот СССР. Някой има ли по-добри снимки за да се види добре бордни номера и обозначения?

                        Коментар


                        • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          На тази снимка май Шилката на бригадата на морската пехота на Черноморски флот СССР. Някой има ли по-добри снимки за да се види добре бордни номера и обозначения?
                          Най-вероятно са на ЧФ. Като се имат предвид другите машини участвали в Щит-82, се вижда, че повечето са именно флотски, такаче и Шилките вероятно са техни:





                          А това са други 2 снимки на Шилки, които намерих, но определено не са много ясни и не може да се види идентификацията им:


                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                            На последната снимка колоната на БМП-1 не е на морската пехота на ЧФ със 100% гаранция.

                            Коментар


                            • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                              В края на клипа.



                              И видео от Чехословакия тогава:

                              Коментар


                              • От: БМП 23- 1300 Прашясаха ли вече??

                                Здравейте, много съжалявам, че съм пропуснал този интересен форум.

                                1. Очудвам се, че сме нямали "Шилки", които масово се използват днес в Сирия. Информацията в Уикито е, че сме имали някакви бройки даже до 2010 - http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%...D0%BA%D0%B0%29 ... но се чудя, къде ли са били ??? или в Казанлък, или в Ямбол

                                2. За "Акациите" също много жалко. Спомням си много добре как през 90-те години още гърмяха на полигона край Търговище с тях. Родното село на дядо ми се намира наблизко и понякога не можехме да стигнем до него от стрелбите. Плашеха здраво турчалята наоколо, а сега жална ми майка...

                                3. БМП-то във вариант с 30 -мм оръдие го имаше във Военното у-ще в Търново, дори се включваше в нормативите по стрелби, мисля, че един път го изкараха на Беляковец да гърмят с него, но по знайни причини - икономически, така и не влезе на въоражение.
                                Значи, разликата с руското БМП-2 беше, че основата му за разлика от руските е българско МТ-ЛБ.
                                Ако не знаете ще ви открехна една тайна - боклука явяващ се евродепутат Слави Бинев-ресторантьора биададжия унищожи завода Бета Червен бряг с протекцията на отговорни "другари" , разбира се. Там освен БМП-23, се произвеждаха и 2С1 "Карамфил"/Гвоздика.

                                4. До колкото помня понеже зенитните картечници не влизаха в договора за ДОВСЕ имахме няколко стотици ЗУ-23, които се произвеждаха в България до скоро.

                                5. Освен това сме имали и тези леки бронирани ЗСУ-та, които не знам кога са били снети от въоражение -
                                http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%A1%D0%A3-57-2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X