Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ISUZU-ресори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ISUZU-ресори

    Някои сменял ли ресорите на Тропар ?
    Моя е 87 2.3 бензин,клекнал отзад като немска овчарка, чудя се дали да ги дам да ги шпренговат или да търся други да ги сменям.
    Казаха ми че ставали от волга като се ползва само първия лист от оригинала.
    За шпренговането чувам много противоречиви мнения и още се чудя какво да правя.
    четири е повече от два

  • #2
    Re: ISUZU-ресори

    смени тампоните на обиците
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      Re: ISUZU-ресори

      Тури си въздушно окачване което е съвместимо с ресьорите и забрави за ресьорите. Ще ти излезе ~350лв. При това получаваш окачване което настройваш според желанията си. Всичко друго освен замяната с нови е временно решение
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        Re: ISUZU-ресори

        Замислям се съвсем сериозно да сложа пружини над ресорите,изчаквам няколко дена да отлежи идеята да не би да ми хрумне нещо друго и ги захващам.
        Все пак сподели какво представлява това "въздушно окачване" и кой може да го направи?
        четири е повече от два

        Коментар


        • #5
          Re: ISUZU-ресори

          говоря от опит,,,,,,,,,ако си оправиш тампоните на ресорите джипо ше се изправи, всичко друго е,,,,, осакатяване и води до твърдо возене ,японския ресор може да се деформира ужасно трудно ,примерно ако возиш тухли една година и тогава е по добър от правения ,ако пък искаш да го вдигнеш повече от завотското направи си малко по дълги обици
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #6
            Re: ISUZU-ресори

            Точно така! Само от смяна на тампоните се вдигна с около 4см.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              Re: ISUZU-ресори

              http://www.aircomfortbg.com/
              Тези правят монтажи но и в такъв случай цената ще скочи. Аз предпочитам принципа "Направи сам", но не заради цената, а за да съм сигурен че вс е ОК. Пътувам извън страната и не ми се ще да имам проблеми в която и да е чужда страна. Вземаш от същото място възглавници на AIRCRAFT и си ги присаждаш на автомобила. Все пак всеки автомобил е различен и трябва да се прецени добре дали изобщо е подходящо такова окачване за съответния автомобил, и най вече дали може да се вместят въздушните възглавници. Това с гумените втулки е верно но все пак възглавницата си е по добро и най вече кардинално решение на въпроса според мен. Друг въпрос е че ако се навреш в някви храсти с колата, клоните могат да скъсат възглавниците, докато ресьорите им няма нищо. Въпрос на преценка. Пружините също са решение но те не позволяват да се "нивелира" автомобила, особенно когато е натоварен. Пък и не съм сигурен дали ще излезе по-евтино, и че возенето ще е толкова комфортно както с въздушните възглавници
              Поздрави
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #8
                Re: ISUZU-ресори

                Конкретно на Трупър стават възглавници от седалките на камион Шкода Мадара - пробвал съм го, вдига се, но по този начин силно ограничаваш хода на окачването, което си е проблем... Най-добре си провери втулките на ресорите. Самите ресори наистина стават от Волга, но опитът ми показва, че само от гумените втулки колата се изправя достатъчно.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  Re: ISUZU-ресори

                  Задължително ще сменя втулките,така си бях намислил защото са малко напукани,но не мога да си обясня как само от смяната им ще се вдигне с 3-4см.
                  четири е повече от два

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ISUZU-ресори

                    Първоначално публикуван от REPOORT Преглед на мнение
                    Задължително ще сменя втулките,така си бях намислил защото са малко напукани,но не мога да си обясня как само от смяната им ще се вдигне с 3-4см.
                    Това, че са напукани само по себе си не е драматично. Виж обаче дали не са изядени и болтът да не е в центъра на ушите на ресорите.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      Re: ISUZU-ресори

                      по рано като имах исузо бях отрязал ушите откъм шасито и бях заварил едно пе образно желязо към 5 см дебело и на него оригиналните уши.с оригиналните обеци .и се вдигна доста.колкото е пе то

                      Коментар


                      • #12
                        До: ISUZU-ресори

                        а след удължаването на ушите и смяната на тампоните няма ли да се наложи смяна на амортесьорите?и какви са подходящи?
                        Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                        Коментар


                        • #13
                          До: ISUZU-ресори

                          дали ще се намери някой да препоръча хубави и да каже дали при пренатягането на торсионите има файда да се сменят амортесьорите?и въобще какви са алтернативите за троопер освен пружини,въздушно,или лист,има ли тунинг в БГ?и къде моля?
                          Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                          Коментар


                          • #14
                            До: ISUZU-ресори

                            С каква цел искаш да пренатягаш торсионите? Трупърът отпред има доста сериозен просвет поради това, че диференциалът е прибран нагоре.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: ISUZU-ресори

                              понеже слагам пружини отзад и ще стане по-висок отзад..
                              Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X