Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на струг Ц5 и малко съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

    Виж как е на моя, всичко си работи идеално от "68г. насам

    Коментар


    • #77
      От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

      Пак ще го напиша . Съединителите на нашите стругове са метални многодискови тип Сигма с маслено охлаждане . Тоя съединител без масло не живее и 15 минути . Прегрява отвръщат се и дисковете и пружинните шайби .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #78
        От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Пак ще го напиша . Съединителите на нашите стругове са метални многодискови тип Сигма с маслено охлаждане . Тоя съединител без масло не живее и 15 минути . Прегрява отвръщат се и дисковете и пружинните шайби .
        Станьо, искаш да кажеш че на моята машина нещо липсва или мазането от разплискване е достатъчно?
        Последно редактирано от I.Stoyanov; 13-08-19, 21:52.

        Коментар


        • #79
          От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Станьо, искаш да кажеш че на моята машина нещо липсва или мазането от разплискване е достатъчно?
          Закарай и две тръбички директно над двата пакета за нормален и обратен ход . Съединителите на С 5 са с едни законтрящи палци не като новите със съчмен сепаратор на муфата . Такъв като резервна част не се произвежда от много години и скапе ли се си до там . На моя С 11 едно имам два резервни в шкафа и една цяла скоростна кутия барабар със съединителя а ги има и като резервна част . Не са ефтини но понве ги има . Последно преди десетина години от ВСК Кентавър бяха по 600 лева . Предпоалагам че там могат да го изработят но ще ти отрежат главата няколко пъти а меуждувременно ще ти одерат и 9 кожи
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #80
            От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Закарай и две тръбички директно над двата пакета за нормален и обратен ход . Съединителите на С 5 са с едни законтрящи палци не като новите със съчмен сепаратор на муфата . Такъв като резервна част не се произвежда от много години и скапе ли се си до там . На моя С 11 едно имам два резервни в шкафа и една цяла скоростна кутия барабар със съединителя а ги има и като резервна част . Не са ефтини но понве ги има . Последно преди десетина години от ВСК Кентавър бяха по 600 лева . Предпоалагам че там могат да го изработят но ще ти отрежат главата няколко пъти а меуждувременно ще ти одерат и 9 кожи
            Като изработя спирачката ще направя и това. Въпреки, че с моята работа ще се скапят след 2 живота, но все пак. Резонна е темата с охлаждането, тъй като при продължителна работа първо се загрява областта около пакетите на съединителя. За съединителите на C5 знам, че няма от къде. Но пък ако недай си боже пръдне, ще го мислим
            Последно редактирано от I.Stoyanov; 14-08-19, 07:14.

            Коментар


            • #81
              От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

              Ето как изглежда пакетния съединител със зъбното колело и втулковия лагер.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190724_125834-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:298.7 КБ
ID:5819208
              Сега тази втулка я махам и правя две легла за лагери 61806 много тесни лагери и това ми позволява съвсем малко отнемане на материал.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190814_112706-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:317.0 КБ
ID:5819209
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190814_112717-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:348.9 КБ
ID:5819210
              Външния диаметър на лагера е 42мм, а на детаила вътрешния е 40мм. Така че само 2мм престъргване е идеалния вариант. Тъй като има голяма сила на притискане, за да не превърта съединителя сложих и аксиален лагер, за да могат сачмените да работят нормално.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190814_120720-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:299.6 КБ
ID:5819211
              Тука сложих за проба зъбчатката, за да измеря как се позиционира и колко дебели шайби да направя, за да стои на място
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190814_123230-747x1328.jpg
Прегледи:1
Размер:303.9 КБ
ID:5819212
              Сега от месинговата втулка-лагер ще направя тези шайби и сглобявам.
              Между другото тези зъбни колела в скоростната кутия не трябва ли да са закалени? Имам едно много изядено и тази скорост не я ползвам.

              Коментар


              • #82
                От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                Между другото тези зъбни колела в скоростната кутия не трябва ли да са закалени? Имам едно много изядено и тази скорост не я ползвам.
                Трябва да са закалени и шлайфани . Правил съм колело от 40Х от кумова срама само го азотирах и така машината работи още 5-6 години преди да я бракувам .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                  Лош късмет за мен, явно моите не са закалени или вече са сменяни с такива. Ето на какво прилича едното
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190725_151855-1328x747.jpg
Прегледи:1
Размер:206.9 КБ
ID:5819261
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190725_151843-747x1328.jpg
Прегледи:1
Размер:292.2 КБ
ID:5819262
                  Тази скорост не я ползвам изобщо, но забелязах, че и още едно зъбно колело е тръгнало по същия начин, в начален стадии, но и то не меко, щом загладих ръбчетата с пила.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                    Направих шайбите за ограничение от изядената втулка, така целия съединител ще стои на място.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190815_104825-1195x2124.jpg
Прегледи:1
Размер:405.7 КБ
ID:5819303
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190815_112747-1195x2124.jpg
Прегледи:1
Размер:445.1 КБ
ID:5819304
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190815_122635-1195x2124.jpg
Прегледи:1
Размер:340.5 КБ
ID:5819305
                    Всичко заспа. Като чистих дисковете на съединителя видях, че са доста посинели.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190815_121655-2124x1195.jpg
Прегледи:1
Размер:353.4 КБ
ID:5819306
                    Всичко е сглобено и работи перфектно, но пакетния съединител за обратен ход само за около 5 мин работа да тесвам и да го наглася да зацепи, пареше много. Не можах да си държа ръката на него.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                      Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                      Направих шайбите за ограничение от изядената втулка, така целия съединител ще стои на място.
                      [ATTACH=CONFIG]994542[/ATTACH]
                      [ATTACH=CONFIG]994543[/ATTACH]
                      [ATTACH=CONFIG]994544[/ATTACH]
                      Всичко заспа. Като чистих дисковете на съединителя видях, че са доста посинели.
                      [ATTACH=CONFIG]994545[/ATTACH]
                      Всичко е сглобено и работи перфектно, но пакетния съединител за обратен ход само за около 5 мин работа да тесвам и да го наглася да зацепи, пареше много. Не можах да си държа ръката на него.
                      Нормално е да пари, без спирачка той играе тази роля.
                      Що не си направиш спирачка, не е сложна, аз за моя съм направил повечето детайли. Остане ли време ще я монтирам и довърша останалите.
                      Тогава няма да загрява пакета на съединителя.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                        Ами често казано не знам как се прави. Ще се радвам ако споделиш как си направил твоята и къде се слага.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                          Интересен начин за производство на втулки при липса на струг! Универсалче няма ли на фрезата?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                            Странен шпиндел за фреза, снимай я цялата...
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                              По лампата и колоната прилича на ПН161...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                                Така е, това е ПН161 обече с много издевателсва над нея, все с положителен резултат. Тук в тази тема мнение 239 съм показал как съм направил шпиндела https://www.offroad-bulgaria.com/sho...=69582&page=12
                                Отделно си направих кръстата маса от супорт от струг, маса от английска настолна фреза, линейни направляващи и СВДта.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190425_205416-600x1067.jpg
Прегледи:1
Размер:202.5 КБ
ID:5819333
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X