Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на струг Ц5 и малко съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

    Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
    То ако е такова положението (че ще изметне) какъв е смисълът да се наварява и после още мъка?
    Детайлът не е толкова сложен, че да не може да се изработи от нулата. Ако целта е да се пести задължително и на всяка цена, това вече е друга работа.
    Амии незнам какъв е смисълът да се ремонтира. Има начин да се навари и после да се "изправи". Но колегата е решил да действа по негово усмотрение. Като сглоби всичко ще видим дали е успешен ремонта.

    Коментар


    • #62
      От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Амии незнам какъв е смисълът да се ремонтира. Има начин да се навари и после да се "изправи". Но колегата е решил да действа по негово усмотрение. Като сглоби всичко ще видим дали е успешен ремонта.

      Има ли?

      Коментар


      • #63
        От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

        Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
        Има ли?
        Разбира се, че има!

        Коментар


        • #64
          От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

          Има, ама сиромашко и накрая е ясно какъв е резултатът. Топлата вода е открита отдавна.
          Начи като почне някой батьо да прави некви скраперии и като видя, че други батки се вдъхновяват от това, започвам да се чудя кой от кой е по-глупав.

          Коментар


          • #65
            От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

            Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
            Има, ама сиромашко и накрая е ясно какъв е резултатът. ....Топлата вода е открита отдавна....
            Начи като почне някой батьо да прави некви скраперии и като видя, че други батки се вдъхновяват от това, започвам да се чудя кой от кой е по-глупав.
            - дали е сиромашко или липса на умения, опиТ или желание е въпрос на конкретика, понякога възстановяването е финансово обосновано.
            - топлата вода е открита, но всеки има изконното право да го постигне сам !
            - не разбирам кой от кого се вдъхновява, но конкретно тук колегата просто споделя стъпките и резултатите от постигнатия ремонт.

            Коментар


            • #66
              От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

              Не че нещо, ама като видя нещо от рода "финансово обосновано" и ми настръхва козината...
              Никога не съм правил сметка на труда на други хора и не съм смятал на кого какво и колко му струва да го изработи, това ми е принцип. Или ми харесва цената, или не, и съм до там.
              Но когато дори с невъоръжено око виждам само намек за тотална цигания, също така мое изконно право е поне да се изкажа, не мислиш ли?
              Защото докато "наваряваме" и "делкаме" разни железца (както е в случая - тотална цигания), всички работи в тая насрана държавица ще останат със същия краен резултат.
              Това беше последното ми мнение по тази тема, така или иначе едва ли някой ще го възприеме за полезно.

              Коментар


              • #67
                От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                ......в тая насрана държавица ...... така или иначе едва ли някой ще го възприеме за полезно.....
                Май се засегна . Карай по-спокойно, човека си има свое виждане, машината си е негова и точка. Ако иска ще се изс@ре в скоростна кутия, буквално. Че прави глупости сам ще разбере, пък може и да си му хареса крайния резултат.
                За държавата сме виновни ВСИЧКИ ние които си траем, плащаме си чинно всичко, за да се хранят братята рОми и техните чАаавета от нашите данъци. Май това не е по темата...
                Прав си до някъде за финансово обосновано или не, но си представи, че ремонта на една ОС която тежи 600кг и е изработена от специална стомана е претърпяла някакъв инцидент. За ремонта са необходими 200 лева, а за изработването на новата ос 2000лева, а оста (машината) ти трябват лично на теб, не на фирма, не на предприатие... Тогава ще се замислиш, дали добре направен ремонт, няма да е твоята опция.

                Жив и здрав и не се впрягай толкова, всеки върши глупости, някой се учат от тях някой ги правят постоянно

                Коментар


                • #68
                  От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                  Ама тая ОС, колега, вече е изработена от още по-специална стомана, наварена...
                  И накрая следва ремонт след ремонт, пък почват и други детайли и възли да снасят, само заради едната ОС от по-специалната стомана.
                  Дет казваш, човека може и тоалетна да си направи в скоростната кутия, негова си е машинката, обаче въпроса е друг. Въпроса е не кой каква тоалетна може да си сътвори, а как трябва да се правят нещата. Иначе няма смисъл от форуми и споделяне на мнения. Щото ако и форума е тоалетна, няма смисъл човек да чете в него, нали? Мисълта ми е, че поне във форума трябва да се казва как нещата трябва да се случват правилно, а не да се стремим да не обидим съответния потребител. Мое мнение, сигурно греша, ама то вече човек в тая демокрация не може да е сигурен в нищо.
                  Наздраве на всички!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                    Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                    .... а как трябва да се правят нещата....... Щото ако и форума е тоалетна, няма смисъл човек да чете в него, нали?
                    Прав си!
                    За добро или лошо обаче живеем в демократична република или поне се води такава и всеки е свободен да прави каквото иска.
                    - за тоалетната си абсолютно прав! Не случайно нашия форум се слави като "най-техническия" и "най-достоверен". А и в края на краищата всичко опира до личностно виждане на нещата. Някой си го кефи да живее в тоалетна, друг пък създава всичко на тоалетна, има и други които пък от тоалетна правят палат и тнт.

                    Нека оставим колегата да завърши "проекта" пък ако не се е случило това, което замислил и иска да коментираме, ще се опитаме с взаимни усилия да решим неговите душевни терзания

                    Коментар


                    • #70
                      От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                      Мразя да спамя, но ми се отдава често.
                      Обаче и ти си добър и то много, признавам те!
                      Даже в един момент си помислих, че искам да те видя и да се запознаем, но после алкохолът ме разколеба.
                      И докато не ме е пуснал алкохолът, само да вметна, че няма значение кой какви душевни терзания има, а какво се случва на практика.
                      Както и да е, извинявам се, наздраве и т.н.!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                        Охоо, много се разпалихте тука. Ще Ви обясня защо го направих тези успоредни наваряния по оста. Просто защото вала е свален и струга не работи, но шпиндела се върти. И както се сещате това всичко го правих на ръка, точно така, въртях универсала на ръка с включен самоход. И следователно се постарах да наваря малко, за да може с дремела да стане работата. Ако бях наварял плътно щеше да се шлайфа това нещо доста време и отделно имах съмнения, че оста от нагряването щеше да се изметне. Понеже нямам стругар на който да се доверя, да ми центрира вала до стотна. Понеже този вал вече е бил наварян на мястото на лагера до ремъчната шайба и това място като го цемтрирах вала, тази шийка имаше биене 0.1мм, не знам как са го правили, но това е много. И затова мисля, че новата ремъчна шайба, която ще слагам, влиза идеално. Предната шайба което беше имаше видимо биене и не беше от тази машина. Сега имам друга работа, но като почна пак ще качвам снимки и ще се види резултата. Исках отначало да си взема цял нов съединител, но се оказа, че не мога да намеря, моя се водил стария модел и така. Отделно едната зъбчатка за едната скорост ми е изядена, но ми казаха цена от 100лв за едната, а те трябва да се сменят и двете и около 2 месеца изработка, но трябвало да пратя моите за мостра, и се отказах. Просто няма да я ползвам тази скорост. Така че се спасявам както мога.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                          O, tempora, o mores, o santa simplicitas.

                          Цитирам Ян Хус, на кладата.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                            Привърших със смяната на лагерите, машината стана уникално тиха, не можах да повярвам. Кеф ми е само да си работи и да слушам. Съединителя е сглобен само с предна скорост, за да работи и да мога да направя леглата на лагерите на зъбчатката за обратна скорост.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190813_100956-600x1067.jpg
Прегледи:1
Размер:237.6 КБ
ID:5819133
                            По оправих малко и маслените тръбички както според мен трябва да са. На лагерите на вретеното, на лагерите на съединителя, една тръбичка да олива съединителя за права скорост, една за муфата за превключване на съединителя, и една да пръска на стъкълцето за изправност.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190813_100933-800x450.jpg
Прегледи:1
Размер:153.6 КБ
ID:5819135
                            Тука вече подготвям зъбното колело за лагера.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190813_134139-600x1067.jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:5819136

                            Коментар


                            • #74
                              От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                              Фабрично на пакета на съединителя няма масло. Видно е, че тук някой го е направил да омаслява и там. Чакаме повече и подробни снимки като приключиш

                              Коментар


                              • #75
                                От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                                Преди като взех струга го отворих, за да видя дали има масло и дали работи маслената помпа. Тръбичките за мазане бяха по следния начин, по една към двата пакета съединители, една да облива муфата за превключване на съединителите, и по една тръбичка към лагерите на вретеното. Тогава не обърнах толкова внимание, че нещо не е наред. След време обаче като почнах да обръщам посока на въртене при включване на обратна или задна скорост, почна да се чува дрънчене. И затова реших да направя цялостно разглобяване и профилактика. Добре че има и други теми с Ц5 и от снимките в тях видях, че моята мазилна схема е сбъркана малко. Между другото чел съм няколко пъти Sek.1 да казва, че е хубаво пакетния съединител да се облива с масло. При мен така беше направено, но обаче нямаше тръбички, които да пръскат масло към втулковите лагери на съединителите. При което втулката на съединителя за права скорост е що годе добре, понеже той почти не се върти, тъй като този съединител е зацепен през повечето време. Проблема е във втулката за обратна скорост, където беше много износена защото съединителя за обратна скорост почти никога не е зацепен и там се получава свободно въртене и триене и липсата на струя масло е лошо. Преди изобщо нямаше и тръбичка, която да пръска в стъкълцето. Има и още неща като разглобявах скоростната кутия, които излезоха и ги оправях. Сега ще стане както трябва поне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X