Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jaguar X-type

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jaguar X-type

    И за Форда се намират ефтини части.На 6-ка му се оказа голям проблем охладителната уредба.В рамките на 2-3 месеца се смени де що имаше тръборляк,термостати,водни помпи.Системата е на принципа О-пръстени върху алумин или пластмаса.Пълен ташак отвсекъде.Преполагам че е в резултат на български антифриз и незнайни добавки.Накрая клиента не издържа и го обяви за продан.Постоянно нещо се троши.Иначе 4х4 е супер и с тая мощност е безкомпромисно....докато се счупи нещо
    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
    Disco 1 бекъп
    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

    Коментар


    • #17
      От: Jaguar X-type

      И малко по-актуална информация Случайно попаднах на един такъв( 2.5 - V6, 4x4) преди няколко месеца и съвсем незнайно до ден днешен защо, но се очаровах и много ми пасна. Взех го естествено! Имаше проблем с ТПС-а, бил около 1300 лв. барабар с цялата дроселова клапа в Пфоето...е,аз си го взех за 23 паунда от ибей и сега си върви безгрижно. Дори си се самонагласял като го сложиш. Та в този ред на мисли- няма нищо плашещо като цени...задни дискове и накладки 104лв. (някакви си там ). Разхода ми градско е около 11-12+, на дълго със 100 ( на темпомат) 7.4, средно за около 5000км до сега е около 10/100. Не смятам да го газифицирам. Има много приятен въртящ момент в ниските. Направо си е като дизел на сериозен баир на 2-ра си драпа на 900 оборота почти без да подаваш газ. Единственото, което не мога да разбера е защо доливам охладителна течност около 1 литър за 800-1000км? Няма никакви видими причини. Някой знае ли?
      П.П. И естествено е издран вече и е минавал през Искъро успешно!
      Последно редактирано от goshko-loshko; 05-07-15, 13:08.

      Коментар


      • #18
        От: Jaguar X-type

        Сцепен маркуч? Капеща свръзка?

        Коментар


        • #19
          От: Jaguar X-type

          Огледай разширителния съд за пукнатина.

          Коментар


          • #20
            От: Jaguar X-type

            Имам въпросния модел Х-тайп 3.0 4х4 и имам следния проблем със задвижването. Когато мина 30км. в час започва едно пилещо виене и немога да определя от къде може да идва. Не са лагери на колелата и не спира виенето като освободя от скорост с увеличаване на скоростта изтънява виенето. Чува се под колата но не мога да определя отпред ли е отзад ли е. Бихте ли ми дали някакви насоки как да установя проблема.

            Коментар


            • #21
              От: Jaguar X-type

              Няма нужда да го установяваш Директно ти казвам, че е висящият лагер на кардана. Има варианти за смяната му

              Коментар


              • #22
                От: Jaguar X-type

                Закупих въпросния лагер утре ще го сменям. Видях, че си едно от "светилата" в Ягуар форума но отдавна не се подвизаваш там. Имам и други въпроси свързани с колата (проблеми) ще се надям да дадеш съвет и насока.

                Коментар


                • #23
                  От: Jaguar X-type

                  Днес смених висящия лагер и виенето намаля но го има.Майстора каза ,че може би е от гумите понеже установихме 2 криви а и предните са летни а задните зимни(така купих колата).Понеделник ще сложа 4 еднакви и ще видим какво ще стане.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jaguar X-type

                    Днес изкарах кола на снега с мисълта ,че ако вие от гумите на сняг няма да има проблем но уви виенето е някакси механично и според мен не е от гумите. В 2 сервиза вече вдигат рамене и за сега съм в задънена улица

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jaguar X-type

                      Сигурно вие раздатката колега, за съжаление в момента и аз съм във филма с раздатка, тъй като при смяна на дясно вътрешно каре извадих чашката заедно с оста (в последствие видях сервизното ръководство, че така се нараняват вътрешните семеринги на раздатката) и в момента трансмисионното масло тече в раздатката и оттам през отдушника. Та тези семеринги нещо не мога да ги открия никъде и замислям да взема направо раздатка втора ръка. В ягуар форума е пълно мълчание, тъй като в този форум всичко е 4х4 дали можете да ми препоръчате майстор (региона Благоевград-София) евентуално за смяна на раздатката и също някакъв магазин за семеринги, където биха могли да открият въпросните семеринги.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jaguar X-type

                        Здравейте!
                        Обмисля да си взема Jaguar X-type 2004г. По лесно ли се намират части днешно време за него, скъпа ли е потдръжката и като цяло струва ли си подобен автомобил в днешно време?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jaguar X-type

                          Здравейте колеги от месец имам Ягуар 3.0 4x4 с ГИ. Имам проблем който не се отстранява, а смених ламбда сонда, изпарител на газта, бобина, детонационен датчик набутах доста пари, а проблема остава и той е следния: в движение колата има едно побутване (хълцане, сецане) при обороти около 1500 до 2000. Остана ми единствено да проверя дроселовата клапа, тъй като ми вади грешка P1582. Прави го и на бензин, и на газ някои имал ли е подобен проблем и дори да не сте имали бихте ли ме посъветвали от какво може да е, че се изтормозих за този месец с тази кола...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jaguar X-type

                            Неща и да чуя за такава кола вече, а му бях толкова мераклия на един X type. В Милано карах тази пролет един 2.5 V6 196 коня 4Х4,2003 година. На вид беше много издокаран, даже мислех да го купя да се прибера с него, но се прибрах с 316ка (друга тема). Но за 20 дни каране там се проявиха всички слабости за модела 1во: светна ми чек енджин и колата глъхнеше оказа се ламбда сонда. 2ро при по рязко натискане на съединителя той пропадаше за малко, чудих се какво е ужким всичко по системата си беше ок. 3то взе да ми губи охладителна течност, не можахме да установим от къде, но не губеше много незнам дали в следствие на това губеше парното. И върхът без никакви признаци и шумове хвърли раздатката, оставих го да го правят, взех 316ката и повече не го карах даже и виждах докато бях в Италия. За разход гореше доста бензин спрямо другата ми кола 330i E46 231 коня може да се каже че гори повече от нея, едно 20 бензин градско си ходеха, а 330ката с ръчкане по кръстовищата ми дава 16, а бмвто върви повече. Ягуара имаше страхотен звук-много яко ревеше. Иначе ми се стори доста пъргав и еластичен, на 1ва в прекъсвач прави около 80км/ч, втора ми се стори по къса. А като цяло колата е доста елегантна с излъчване на аристократизъм, нищо че технически е Форд, дадения модел имаше доста екстри и глезотий. Имам един приятел кара такъв джаг, същите проблеми му е правил,а смяната на раздатката му струваше 1800лв,смяната на 4те му диска на спирачките е към 400лв,та и поддръжката си му е аристократична.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jaguar X-type

                              Здравейте, и аз съм във филма с раздатката. Ходих в 2 сервиза, и в двата ми казаха, че раздатката е за смяна. Симптомите са, че след 90 км. при подаване на газ се чува виене. Не е толкова силно и натрапчиво, но си го има. При отпускане на газта изчезва. Че на всичкото отгоре и маслото е сменяно преди 5000 км. Та какви са вариантите. Да заложа на някоя втора ръка ли ? Моя е 2006г. 3.0 автомат. Доколкото знам трябва да е след 2004г. в случая (преди 2004 са с виско муфа, въпреки, че в Мото Пфое дава, че е еднаква от 2001 до 2009). Има ли значение дали ще е от 2.5 или 3.0 и дали ще е от ръчна или автоматична кутия. Срещах из форумите, че има варианти за смяна на лагерите в нея, но дали може да се направи успешно и да няма проблеми след това. Всякаква информация ще е от помощ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X