Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jaguar X-type

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jaguar X-type

    Tова си е пълноценна 4Х4 кола и трябва да я има и тук. Още повече, че малката ми дъщеря решила, че скучая с поддръжката на Паджерото и си купи такава. Така че понякога вече съм и Джеговод, но предимно съм сервиз и поддръжка, защото за колите на семейството технически се грижа аз.
    Доволно непопулярна за България кола, предстои ми да разбера защо
    Странна смесица от достолепен вид и евтинджос изпълнение на детайлите. В смисъл - мощен, надежден и тих V-6 мотор с двеста коня, но компютърът разрешава да го караш само като английски пенсионер. Свещите му са на толкова тайно място, че за 170 000км. никой не е посмял да ги смени. Тежко на вид купе и окачване, но все има нещо дребно да почуква и да те изнервя. От многобройните електрозадвижвания и джвъчки все някоя е в отпуска.
    Общо взето дреболии, които бързо ще изчезнат.
    И после дано пак ме налегне скука...

  • #2
    От: Jaguar X-type

    Шаси на Мондео комбинирано с някакъв опит на Форд да направят копие на скъпата и луксозна марка. С две думи нищо особено със скъпа поддръжка.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Jaguar X-type

      Много скъпа. Двата фара на S-type са 6 000 лева

      Иначе на тази твоята (на дъщерята) окачването си е форд мондео 1 към 1

      Коментар


      • #4
        От: Jaguar X-type

        Колега,сподели малко впечатления,би трябвало вече да си натрупал опит

        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар


        • #5
          От: Jaguar X-type

          Ами имаше дреболии за оправяне, сега само се кара. Питай конкретно, не знам какво по-точно те интересува.

          Коментар


          • #6
            От: Jaguar X-type

            Женски татко си ти, няма да те оставят да скучаеш, дори и да искаш...

            Ама приятно, пък...

            Здраве да има

            Коментар


            • #7
              От: Jaguar X-type

              Като начало намират ли се чаркове в Б-я или всичко се поръчва от Англия.Дай някакви примерни цени , разход градско...каква е раздатъчната кутия/диференциал или виско муфа нещо-не намирам информация.Общо взето това е...Заглеждам се по V6-ците 4х4.Евентуално газифициране.Надежден автомобил ли е?


              Поздрави!
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #8
                От: Jaguar X-type

                Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                Като начало намират ли се чаркове в Б-я или всичко се поръчва от Англия.Дай някакви примерни цени , разход градско...каква е раздатъчната кутия/диференциал или виско муфа нещо-не намирам информация.Общо взето това е...Заглеждам се по V6-ците 4х4.Евентуално газифициране.Надежден автомобил ли е?


                Поздрави!
                Освен консумативи съм сменявал биелети и накрайници, неоригинални, от Бг-онлайн магазин. Качество и цени като на всички други. А оригинални - от МотоПфое или Англия. Скъпи катализатори например, на около 180 000 се обаждат.
                Разход по бордкомпа - от 12 нагоре градско и от същата цифра надолу по пътищата.
                Раздатката е несиметричен централен диф с отношение на въртящия момент към преден/заден мост 40/60 + вискомуфа.
                От газова не съм се интересувал, но слагат, цената й клони към два бона.
                Автомобилът е с надеждни двигатели, скорости (автомат/ръчни) и ходова част. Раздатката е нежна, в сравнение с джиповите разбира се След нея кардан с висящ лагер, който се разбива горе-долу заедно с катализаторите. Лагерът струва 7 лева, обаче от Пфое искат целия кардан с каре и лагер за рециклиране и ти дават друг срещу 700...
                Иначе ключалки, ръчки, джвъчки, все има по нещо дребно за правене, както казах в началото

                Коментар


                • #9
                  От: Jaguar X-type

                  Правилно ли подозирам, че Волво С60 4х4 е на същата база ?
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jaguar X-type

                    Не е. Джага е на базата на Мондео 1997, а С60 си е на негова собствена шведска база. Волвото е много по кола от Джага.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jaguar X-type

                      Кажете нещо за X-type 2.0D 130кс. Освен, че е мондеовски мотор и окачване, а в интернет срещам статии в които пише, че е на Мондео 3 платформата. Също така в интернет срещам мнения, че мотора е почти 90% Форд и такива които споделят, че е наполовина Форд.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jaguar X-type

                        Да, на базата на Мондео 3 и двигателя си е на практика Форд, обаче колко процента не знам
                        И не е 4Х4 за разлика от бензиновите си събратя, само с предно е.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jaguar X-type

                          А откъде пазариш части за автомобила? Аз гледам Ebay и един английски сайт за части на Land Rover и Jaguar само (britishparts)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jaguar X-type

                            Дизеловия мотор си е на Форд, еднакви са на 100%. Също така и цялото окачване е еднакво - главини, носачи, дискове, амортисьори.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jaguar X-type

                              Първоначално публикуван от simeon40 Преглед на мнение
                              А откъде пазариш части за автомобила? Аз гледам Ebay и един английски сайт за части на Land Rover и Jaguar само (britishparts)
                              Ами той за две години не се е чупил и не са ми трябвали.
                              Биелетки, накрайници, семеринг един... мисля, че това беше за периода и ги намерих от наши онлайн магазини за части. А, и термостат от Мото Пфое, защото е по-особен. Оттам се намират и части на нормални цени, но има и някои... мани, бегай!!
                              Проблем е повече майсторлъкът на тези коли, защото не са толкова масови и не всеки майстор се наема да ремонтира.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X