Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РПК Калашников и наличието и, в БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: РПК Калашников и наличието и, в БА

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    ОК, не я бех чел тая тема. Ясно, това РПК е вариант за скачащи, тичащи и прочие бързо подвижни дето си нямат МПС-та наблизо. От снимките от Кербала /на предната страница/, разбирам, че и там войската е била с такова... Поради что, някой знае ли?
    По принцип тази концепция всичкото оръжие в една бойна единица да е един калибър е доста стара . В доста армии е популярна М 249 SAW а в по старо време руснаците имат РПД 44 . Колкото по малко калибъра има толкова е по лесна логистиката . При РПК и пълнителите са взаимозаменяеми с на АК .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: РПК Калашников и наличието и, в БА

      Е така е, от един калибър на едно място - от там тръгва идеята. И имаме един усилен автомат - "щурмова пушка", дето ни дава едни 100-200 метра повече точност и малко по-висок темп на стрелба. За да се използва тоя ефект пълноценно, си мисля, че трябва и някакъв по-така боеприпас, не тоя дето си го носят и останалите... Всъщност, нямам представа - при еднаква бойна скорострелност с АК, кое първо ще почне да "плюе"... Само на витрина съм го виждал тоя автомат, харесва ми, няма лошо да има 1-2 такива във взвода, четата или каквото там му се казва сега. Ама чак пък "ръчна картечница", не ми се вижда да е такова, макар че и постоянна двунога си има... Как да е, клипа не съм го гледал, събота или неделя ще го гледам, ама пак не разбрах - в Кербала, ако не е военна тайна - показали ли са някакви отчетливи предимства пред другото щатно?

      А, и друго да питам. Сигурно е коментирано тука или на други места, не знам, ама в база "Индия" с какво са стреляли по камиона на атентаторите? С какъв калибър? Казват някъде, че картечниците на постовите са го спряли, други пък, че снайпери... Той даже май единият войник често се показва по телевизията.

      Коментар


      • #63
        От: РПК Калашников и наличието и, в БА

        През последните 30 - 40 години наред с всичко останало много напред отидоха и сплавите на различните метали . Това което при една температура се е разширявало до недопустими граници преди 60 - 70 години вече отдавна е заменено със стомани с много по добри характеристики . Цевите на съвременното оръжие са ковани и хромирани все технологии увеличаващи с пъти якостта и износоустойчивостта . Все пак това което в момента е на въоръжение е проектирано и произведено в мирно време без недостиг на суровини ; материали и други ресурси при висока степен на автоматизация на производството . От там и ниската цена един АК със зип и 4 пълнителя струваше от завода около 100 $ .
        Последно редактирано от sek.1; 25-01-19, 03:36.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          От: РПК Калашников и наличието и, в БА

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          От там и ниската цена един АК със зип и 4 пълнителя струваше от завода около 100 $ .
          Тази цена реална на излизащо изделие ли е или рекламна?Ако помня за да е евтин говорехте из форума, че трябва да е с щанцовани цевни кутии а не фрезовани примерно?

          Коментар


          • #65
            От: РПК Калашников и наличието и, в БА

            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
            Тази цена реална на излизащо изделие ли е или рекламна?Ако помня за да е евтин говорехте из форума, че трябва да е с щанцовани цевни кутии а не фрезовани примерно?
            Напълно реална си беше през онези години . Като цените на суровините ; материалите и енергията са ти на символични цени съответно и крайния продукт ти е евтин . То и сега не вярвам от завода да излиза като себестойност много на тази цена . Мога да звънна тия дни да попитам въпреки че цената за 10 броя и за 10 000 броя може да е различна с пъти . В тази търговия има много особености .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #66
              От: РПК Калашников и наличието и, в БА

              Ако добре си спомням, преди около десетина години се спрягаше цена 264,00лв/бр(на толкова ги купува МО).
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #67
                От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                Ми тя и преди +30г е била толкова долара, че и по- малко. Колко лева е друг въпрос.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #68
                  От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  Тази цена реална на излизащо изделие ли е или рекламна?Ако помня за да е евтин говорехте из форума, че трябва да е с щанцовани цевни кутии а не фрезовани примерно?
                  Писах вече веднъж. В ОСО-то АК-47 със сгъваем приклад I-ва категория се водеше на цена 150 лв.
                  За сравнение въздушна пушка Хайнел - 312 /ГДР/ беше 300 лв.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #69
                    От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Ми тя и преди +30г е била толкова долара, че и по- малко. Колко лева е друг въпрос.
                    По онова време имаше много еквилибристики с долара и другите западни валути . За нашата продукция 2С1 на портала на завода излизаше на цена около милион долара . Казваха че ако сделката е минала през Химимпорт и стоката е платена не директно кеш а в петрол реално сме взимали двойно .
                    Последно редактирано от sek.1; 27-01-19, 06:51.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      ..
                      А, и друго да питам. Сигурно е коментирано тука или на други места, не знам, ама в база "Индия" с какво са стреляли по камиона на атентаторите? С какъв калибър? Казват някъде, че картечниците на постовите са го спряли, други пък, че снайпери... Той даже май единият войник често се показва по телевизията.
                      С два броя "сгъвайки" АК (7,62) + късмет.
                      Последно редактирано от BulAf; 27-01-19, 05:54.

                      Коментар


                      • #71
                        От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                        Да, благодаря!
                        Аз, по принцип, късмета го смятам винаги на първо място де... Сега, тука в нашия случай, това че сгъвайките са били 7.62, а не 5.45 или 5.56 - дали е лош или добър късмет - сигурно знае само Горния...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X