Обява

Свий
Няма добавени обяви.

РПК Калашников и наличието и, в БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: РПК Калашников и наличието и, в БА

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Онова, дето не сте го виждали, е РПД-44. И у нас го е имало, не знам в какви количества.
    С Люиса има толкова общо, колкото каруцата с танка - някакви колела имат и двете.
    Онова "дето не сме го виждали" е РПД наистина, а онова дето ти нямаш и представа за него е ПД. Няма никаква идея за "унифициране между автомата и картечницата", защото "автомат" просто е нямало. Става въпрос за 1928год... а тук до средата на `60-те. И си е Люис

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pd_1.jpg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5249706
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: РПК Калашников и наличието и, в БА

      Всъщност тази картечница, поне при нас се казвала ДП - Дегтярев Пехотный, калибър 7,62Х54 мм. Лично аз стрелял от нея, егати турбомашина, егати откат, егати пукотевица.

      Коментар


      • #48
        От: РПК Калашников и наличието и, в БА

        ДП, с тепсията, и РПД, пък нямат хептен нищо общо. РПД е 7,62х39, и е едва ли не първото оръжие с тоя патрон. На снимката на Сибирски имаше РПД.

        Коментар


        • #49
          От: РПК Калашников и наличието и, в БА

          ...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: РПК Калашников и наличието и, в БА

            Само леко да вметна, кой какво е виждал и т.н. Някъде така се пие ракия:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0592.jpg
Прегледи:1
Размер:155.2 КБ
ID:5325363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0597.jpg
Прегледи:2
Размер:164.4 КБ
ID:5325364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0601.jpg
Прегледи:1
Размер:168.5 КБ
ID:5325365

            И останах със странното впечатление, че никой не е чувал за военно временна комплектация на подразделенията в БНА и като брой и организация на личния състав и като въоръжение и техника, защото тука се говори само за това колко и какво е било в казармата, а то няма нищо общо с другото по ред причини, а именно - че наборния принцип не набавяше необходимия брой хора за пълната окомплектвовка на подразделенията, а това е било възможно само при всеобща мобилизация на запаса! Техниката си стоеше консервирана, а в частите имаше колкото да се усвоява и дава бойно дежурство и т.н. С онова малокалибреното нещо не съм имал досег, но с ПК и оптика ставаха чудеса и на по-големи дистанции...
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 06-12-11, 07:46.

            Коментар


            • #51
              От: РПК Калашников и наличието и, в БА

              Хора малко помощ по темата. Преди време в един форум на личмо съобщение ми писаха следното:
              "На съветските РПК двунагата е изнесена почти под мушката. Има български вариант, при който двуногата е пред газовата тръбичка. Знам разликата между ПК и РПК, една година съм я влачил ПК денонощно, не съм я гледал в класното."

              Чета го това съпбщение и се чеша там където неме сърби и си задавам въпроса;
              Аджеба за какво животно говорим?

              Та имали такова чудо

              Коментар


              • #52
                От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                РПК ръчна картечница Калашников е по същество АК с по дълга цев и по голям пълнител . Поне Арсенал я произвежда в в два калибъра 5.56х45 и 7.62х39 . Това е руската нашите са малко по пипнати от към дизайн има два модела със сгъваем приклад единя е като стария надолу и като на новия настрани . Та и аз не мога да вдента какво точно те е питал . ПК е съвсем друго нещо . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Soviet_RPK.JPEG.jpeg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5806823
                Последно редактирано от sek.1; 20-01-19, 16:01.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                  Нищо общо между двете.Визуална прилика в цевта и газоотводната тръба само.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #54
                    От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Нищо общо между двете.Визуална прилика в цевта и газоотводната тръба само.
                    Виждал ли си го на живо ? Щото на мен ми се е налагало .
                    https://www.youtube.com/watch?v=fWgwSXX9xCI
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      Виж сега Sibirski, вашето ВДВ и нашето (не знам как да го нарека) изпълняват различни цели и задачи и в тази връзка имат различно оборудване. Ако не греша на щат ВДВ имат бронирани машини и дори скачат от самолет с тях. Нали? Е ние нямаме и съответно не скачаме. Идеята на нашите специални сили преди време беше момчетата да отиват някъде в тила на противника, да водят разузнаване, да взривяват това-онова и да се изтеглят по най бързия начин. Те нямат за цел да задържат огневи позиции срещу настъпващи чеченски терористи, защото и чеченци нямаме (слава Богу!). В тази връзка една по-лека картечница повече подхождаше като въоръжение за тези мобилни отряди. Използването и се предполагаше единствено за осигуряване на етап изтегляне или в много краен случай при превземане на обект с бой. Личното ми мнение като войник е че в такъв случай е много по-удобно да си нося боекомплекта на врата в две сумки и да си презареждам когато се налага, отколкото през цялата операция да ми тежи на ръцете един 9 килограмов винкел с прикачена за него консерва пълна с 250 копърки, препасани една за друга в метални гащи. Стана хубава метафора

                      Ако обаче ми трябва огнева мощ и се предполага, че някъде трайно съм се окопал, тогава изхвърлям "Р"-то и ги почвам лошите с "ПК"-то

                      П.С. Въпреки цитираните наръчници, твърдо заставам зад твърдението си, че РПК-74 бие като точност и прецизност ПК. Това е на база опит, а не четене.
                      Не знам от къде ти е опита ама елементарната механика те опровергава.
                      При РПК въртящия момент е насочен на горе. При ПК /на границата и викаха Баба Кера/ надолу. При стрелба от двунога бабти Кера цена няма. Където и кажеш там удря.
                      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                      freelander 1,8 2001g.

                      Коментар


                      • #56
                        От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                        Аз така като пия ракия рано или късно някой ми бута чашата,все му се изплъзнало някое желязо
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                          ОК, не я бех чел тая тема. Ясно, това РПК е вариант за скачащи, тичащи и прочие бързо подвижни дето си нямат МПС-та наблизо. От снимките от Кербала /на предната страница/, разбирам, че и там войската е била с такова... Поради что, някой знае ли?

                          Коментар


                          • #58
                            От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                            По-удобни са за градски бой.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #59
                              От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                              От кое са по-удобни?
                              От АК или ПК?

                              Коментар


                              • #60
                                От: РПК Калашников и наличието и, в БА

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                От кое са по-удобни?
                                От АК или ПК?
                                Изгледай филмчето от линка на sek1
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X