Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барабан за миди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Барабан за миди

    Всички които обичат да ядат и да си вадят миди , знаят колко е досадно да се почистят качествено от налепи и т.н. Лично на мен не ми харесва традиционния начин миди да ги въртя във каса и в крайна сметка резулатата не винаги е задоволителен.Та вдъхновен от желанието за приятно мезе за студената биричка в знойните жеги и от един видян понтон в Созопол , реших да се опитам да дам нов живот и предназначение на един стар очукан барабан от пералня.

    Малко корекции с "управителя"..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02001.jpg
Прегледи:1
Размер:205.3 КБ
ID:5915606


    Пробиване на отвор от едната страна..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02002.jpg
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5915602


    Заварям гайка с която ще предавам въртеливо движение..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02003.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5915607


    Импровизиран шплент..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02004.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5915609

    Така изглежда от другата страна..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02005.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5915604

    Стар капак , май беше от прахосмукачка..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02007.jpg
Прегледи:1
Размер:154.6 КБ
ID:5915610


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02006.jpg
Прегледи:1
Размер:167.7 КБ
ID:5915608

    Затварям с подвижна гайка и шплент.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02009.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5915613

    Преди..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02010.jpg
Прегледи:1
Размер:176.2 КБ
ID:5915612

    Шарка "Пирели" , за сортиране на мидите и за изхвърляне на налепите..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02011.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5915611


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02012.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5915603

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02013.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5915605


    Така , с това идеята ми е да се въртят определено количество миди затворени в барабана и търкайки се една в друга и в корпуса да се самопочистват.Целия барабан трябва да е потопен във водата поне на 1/3 за да се мият добре мидите.
    Остава само стойката , но тя е в проект , понеже искам да е компактна и лека.Май ще прежаля някой стар стол с метална рамка..но винаги съм отворен за идеи.

    Поздрави.
    Последно редактирано от Jamo; 29-01-11, 18:28. Причина: Корекция на снимка.
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

  • #2
    От: Барабан за миди

    Добра занимавка колега, но нещо не се сещам къде ще я държиш и ползваш тази мидочистачка? Трудно си представям да я помъкна на къмпин-мястото за да си изчистя 1 тенекия (от сирене) миди. Иначе ако ти се играе може и с вятърно задвижване да я направиш Е тогава вече ще е гига-мега-ултра-супер-хипер-трипер еко инсталация за учистка на аквакултури.
    Хей, не знам дали става ясно от написаното по горе но в никакъв случай не искам да прозвучи като подигравка с това което правиш. Ако имах възможност и аз бих правил такива щуротии

    В добавка ще кажа че аз също не пропускам да си извадя и хапна миди, но не ги чистя. Варя си ги така с тяхната си вода. Играл съм си да ги чистя добре само за "цели миди с ориз".
    Наздраве.
    ооох, една салфетка може ли???
    Последно редактирано от MAP; 03-02-11, 13:33.

    Коментар


    • #3
      От: Барабан за миди

      Пък и около Свети Иван са си чисти, ако не те набара собственика де.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Барабан за миди

        Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
        Всички които обичат да ядат и да си вадят миди , знаят колко е досадно да се почистят качествено от налепи и т.н. Лично на мен не ми харесва традиционния начин миди да ги]
        [ATTACH=CONFIG]295038[/ATTACH]
        Така , с това идеята ми е да се въртят определено количество миди затворени в барабана и търкайки се една в друга и в корпуса да се самопочистват.Целия барабан трябва да е потопен във водата поне на 1/3 за да се мият добре мидите.
        Остава само стойката , но тя е в проект , понеже искам да е компактна и лека.Май ще прежаля някой стар стол с метална рамка..но винаги съм отворен за идеи.
        Поздрави.
        Много добра идея. Дори още не знаеш колко е добра. Ти я мислиш за миди - окей, става. Рапани също.
        Сега помисли за колко още работи става - картфи, моркови, фъстъци (ако процепите пасват). Охлюви, трюфели и ... още поле за приложение ще се разкрие. На подобна "центрофуга" може да си сортираш речни камъни по едрина. С регулиране на процепа или на оборотите.
        А бе довърши я. Поздрави !

        Коментар


        • #5
          От: Барабан за миди

          Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
          Всички които обичат да ядат и да си вадят миди , знаят колко е досадно да се почистят ...
          Целия барабан трябва да е потопен във водата поне на 1/3 за да се мият добре мидите.
          Остава само стойката , но тя е в проект , понеже искам да е компактна и лека.Май ще прежаля някой стар стол с метална рамка..но винаги съм отворен за идеи.
          Може да си направиш работен стол от стар велосипед и да въртиш барабана с педалите или да го прикачиш към педалите на водно колело - влизаш с него в морето, пълниш барабана, и докато въртиш на връщане, мидите ще блеснат от чернота.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Барабан за миди

            Той барабана освен ,че наистина смятам ,че ще върши работа , ще уплътнява и времето на кибиците . А мидите колкото и да са чисти по тях има налепи които като се приготвят ( но споменавам , че ние приготвяме мидите почти на пара , а не ги варим ) винаги остават и полепват по ядките което за мен е досадно после да чистя или плакна.Пък и как се чистят миди за 20 кг. примерно ядка ( така си имаме и за зимата ).Място за барабана и стойката все ще се намери , пък и не са толкова тежки.Една от основната идея на барабана е и да сортира самите миди.Който е вадил или чистил знае как се отделят малките от гроздовете.Така се надявам да се сортират над определен размер миди , а и при въртенето малките миди ще изпадат във водата обратно.
            Колегата BGBUL намира и други приложения , с подобна центрофуга чистиха картофите в казармата , доколкото за рапаните няма да ми трябва понеже само ги попарваме за да извадим ядките , така ,че кво да им чистя на черупките.
            Мина ми и през ум да се върти с педали , ама вече отивам на професионално добиване на миди
            Стойката е готова , остава само да я снимам след като и ударим една боя поне

            Поздрави.
            "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
            "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

            Коментар


            • #7
              От: Барабан за миди

              Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
              Мина ми и през ум да се върти с педали , ама вече отивам на професионално добиване на миди.
              Страхотно, веднага си представих вятърен генератор с двойно предназначение, монтиран на лодка: прави ток за ел-мотора на лодката и върти барабана. Може да се автоматизира да върти барабана само когато е пълен с миди (с определена маса). Айде, успех.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Барабан за миди

                Добре, хайде едно конструктивно предложение и от мен. Хващаш един пробой и един малък "съветник" и обръщаш мустаците на всички дупки навътре. Или хаиде да не са всички но поне през ред. Вярвам че това ще подобри КПД'то.

                Коментар


                • #9
                  От: Барабан за миди

                  Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                  Добре, хайде едно конструктивно предложение и от мен. Хващаш един пробой и един малък "съветник" и обръщаш мустаците на всички дупки навътре. Или хаиде да не са всички но поне през ред. Вярвам че това ще подобри КПД'то.
                  Е ти направо ми намери работа до нова година .... сега сериозно , това наистина е много добре като идея , голямо чукане ще е , но ще пробвам.
                  "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                  "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Барабан за миди

                    Идеята ти е хубава, но към обръщането на мустака (непременно), ще добавя : помисли и да направиш цялото нещо разглобяемо.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Барабан за миди

                      Jamo само незнам идеята с която си подходил - "търкайки се една в друга и в корпуса да се самопочистват" малко ме съмнява да се изчистят! Ще трябва да въртиш като замаян! Ще трябват високи обороти!
                      Я турни и един реотан и да се варят направо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Барабан за миди

                        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                        Идеята ти е хубава, но към обръщането на мустака (непременно), ще добавя : помисли и да направиш цялото нещо разглобяемо.
                        Ами то всичко си е разглобяемо и мисля ,че от снимките по горе се вижда добре.

                        Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                        Jamo само незнам идеята с която си подходил - "търкайки се една в друга и в корпуса да се самопочистват" малко ме съмнява да се изчистят! Ще трябва да въртиш като замаян! Ще трябват високи обороти!
                        Я турни и един реотан и да се варят направо
                        Предпочитам да въртя този барабан , отколкото да ги въртя по традиционния метод по морето в каса с някоя тръба или кол , премивай , пак наново и т.н.,а и качеството на чистене ще е по добре....според мен..
                        Високи обороти няма да са нужни мисля , усилие също.Както всяко нещо най-важно ще е оптималното количество миди.Използваните материали са скраб така ,че не съм вложил кой знае какво та да съжалявам ако не се получи нищо...макар ,че съм убеден ,че ще съм много по производителен

                        Ето и стойката вече е готова:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02014.jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5250192

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02015.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5250196

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02018.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5250193

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02017.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5250194

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02016.jpg
Прегледи:1
Размер:163.4 КБ
ID:5250195
                        "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                        "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Барабан за миди

                          ...колега , като въртиш ръкохватката ще блъскаш по водната повърхност и после ще преодоляваш съпротивлението на водата ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Барабан за миди

                            Първоначално публикуван от Булти Преглед на мнение
                            ...колега , като въртиш ръкохватката ще блъскаш по водната повърхност и после ще преодоляваш съпротивлението на водата ...
                            Да прав си , макар ,че идеята е да се върти бавно за да може мидите да се плъзгат по шкарп търкайки се една в друга и в корпуса.А отделно ако рамото е по късо няма да е по лесно не мислиш ли
                            В крайна сметка барабана вече съм го пробвал няколко пъти и върши чудесна работа и най уморителна е жегата
                            "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                            "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Барабан за миди

                              Браво колега !!! Чудесно съоръжение , смятам и аз да си измайсторя нещо такова . Много полезна информация !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X