Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DL650 V-Strom

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki DL650 V-Strom

    След един сезон на седлото на Wee-Strom-а, над 18 000 км. и редица упреци, че не съм направил review, ще взема да се захвана.

    Малкия Стром е мотор много обичан по света. Предлага уникален комфорт, защита от времето, надеждност и икономичност. Не по- малък фактор за това е и изконното съотношение цена/ качество, което Сузуки успяват да постигнат с почти всичките си модели.



    Двигателя е изключително приятен и за поведението му няма да чуете лоша дума, дори от феновете на емблематичните марки. Единствения мотор в този клас, чийто оборотомер стига до приятните 11 000 оборота преди червената зона.
    Спокоен, динамичен, това зависи от вашето настроение.
    Разход на гориво, около 5/100 с багаж, при агресивно каране, не повече от 6/100.
    Скоростната кутия е направена, така че да можете да карате по черни пътища на първа и втора, с изключителен контрол на V-образната тяга, дори за неопитни ездачи като мен.
    На магистралата поддържа без проблем скорости до 180 км/ч. Карал съм го с малко над 210, но повече не посмях...
    Окачването дава сигурност и комфорт, както по разбитите павирани улици, където ХХ-овете просто се влачат, така и по завоите в някое дефиле.
    Стойката е за безброй километри, супер комфортна и позволява много движение.
    Защитата от дъжд и вятър е пре- достатъчна, ако не сте над 190см.
    Фаровете са просто уникални. Два фара Н4 като за лек автомобил. Нощното каране е същото удоволствие като дневното, без майтап.


    Задължителен аксесоар са роубарите, без които, при едно полягване настрани може да изгубите не само предния мигач, но и някой от спойлерите. Веднъж сложени, такива проблеми не съществуват.
    ABS (допълнителна екстра) е уникално добре напаснат и се включва само, когато нистина ви трябва. Спасил ми е кожицата два пъти със сигурност.

    Какви тестове и награди има модела, включително и в класове над собствения си, няма да пиша, нито пък технически данни, но ако се зачетете по форумите на собствениците ще ви е изключително трудно да намерите някой недоволен от нещо.

    Специфична особеност е, че при поставянето на допълнително електрическо оборудване (подгрев ръкохватки, ксенони и т.н.) трябва масите да се отвеждат в акумулатора, не да се хващат за рамката. Това е изрична препоръка на производителя, но има хора, които са карали години с маси по рамката и проблеми нямат.

    Друго приимущество на модела е неговото тегло, 220 килограма с всички течности и пълен резервоар (22 литра).
    Правя пробези от по 350 километра, без да се притеснявам, че ако се наложи ще направя още 50-80, но никога не съм тествал колко ще изкара докато угасне.



    С DL650 са направени безброй дълги пътувания, на всякакви терени. В повечето случаи от двама души с багаж и в нито един пътепис (освен моят за Испания и Португалия, когато ми се скапа акумулатора) няма технически проблеми, камоли пък характерни такива.

    Това е, каквото се сещам, ако някой има въпроси - да пита.

    А това е резултатът след каране по завоите, оставям изводите на вас
    Последно редактирано от huko; 29-01-11, 00:39.
    Зима иде

  • #2
    От: Suzuki DL650 V-Strom

    Huko, как се държи двигателя?
    Има ли характерното V2 придърпване при обороти под 2500?
    Къде му е пика на мощността?
    Къде са му комфортните обороти и скорост?
    След кои обороти започва да "лапа"? Това каква скорост е долу-горе?

    Тествал ли си го на пясък, кал или мокра трева?
    Колко е клирънса?
    Тествал ли си как се държи с малко "по-рошави" гуми? Не много по-рошави. Нещо като TKC80 или подобно?

    Как се кара в града? Тежък усеща ли се там?
    Центъра на тежестта?
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki DL650 V-Strom

      Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
      ...
      Ей така се задава въпрос
      Така:

      Двигателя има придърпване, на високите предавки. В общи линии гледам да го карам над 3000 оборота, но както казах до 11 500 остава много.
      Според ТТ данните конете 67 се правят на 8 800 оборота, а макс въртящ момент от 60 нютона се постига при 6 400. Тоест моторът се чувства перфектно между 6 000 и 9 000 оборота и е много податлив на това, което правиш с газта.
      За мен лично, най- кнфортната скорост е 130-140. За лапането - ако караш под 110 получаваш разход под 5, над 120 е над 5.

      Тествал съм го само на хубав черен път, с едни баири с едри камъни и вапреки скромния ми опит - не съм се чувствал притеснен. Както казах по- горе първа скорост е "къса" и дава изненадващо добър контрол. Мони също тества мотора по едни пътчета в неговия район и, ако съдя по усмивката, с която се върна, трябва мотора да се е представил добре. Повече инфо - надявам се и той да драсне ред - два.

      Клирънса е малък! 165 мм. Има яки кори на големите тунинг марки и те са задължителни, ако ще се кара повечко офф. Моята кора пази ботушите от вода само , но пък дава "фаца" както казват във Варна. За "яките" кори и малкия клирънс - има няколко пътеписа за Африка и Сибир с този Стром - еми карат си хорта
      По- рошави гуми не съм слагал, но на Ерцберг видяхме поне 5-6 такива строма, които караха на пролога. Има някъде в темата снимки на Жоро Донечки...

      Ето една снимка на трасето на Пасарел (Строма само отиде дотам, после пое КТМ-а)
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130003.jpg
Прегледи:1
Размер:281.4 КБ
ID:5247480

      В града си го карах доста, не съм имал особени проблеми, освен, разбира се, широчината. Фаровете, разбутват трафика много добре, а и самия мотор в бяло не остава незабелязан. Сега с новия ауспух, предполагам, че ще е съвсем добре.

      Последно редактирано от huko; 29-01-11, 12:06. Причина: добавяне на снимка
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki DL650 V-Strom

        И на мен ми стана интересно - какви са оборотите при комфортното ти движение с около 130-140км/ч? (За сравнение големия Стром тогава е някъде между 4000-4500об/мин - ама червения сектор започва от 9500... И около 90-100км/ч практически му е минимума за 6та предавка, надолу си иска 5та, 4та...)
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki DL650 V-Strom

          Ами не си спомням... като го изкарам за сефте за новия сезон, задължително ще погледна.
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki DL650 V-Strom

            Здрасти,
            Имам същия мотор само че К8. Даже мисля че лятото те засякох на светофара на Горубляне (на околовръстното). С жена ми чакахме на червен светофар и ти профуча откъм Панчарево :-P
            Да кажа и моите аматьорски впечатления: Това е първия ми мотор така че не мога да направя сравнение с други. Като цяло бих казал весела и безгрижна моторетка. Яде километрите и пита за още Има си недостатъци разбира се, no те са отстраними с афтермаркет ъпгрейди, в зависимост от личните предпочитания - някои са по-евтини, други по-скъпи
            Например:
            - При скорости над 140-150 екрана понякога прави доста гадна турбуленция.
            Решението е това:


            или това:

            http://www.madstad.com/s.nl/it.A/id.121/.f

            Или и двете :-P :-P :-P

            Сега нямам време, но ще следя темата с интерес и ще добавям още впечатления. Мисля че може да се получи добра дискусия

            Ето я хубавицата:



            Поздрави!
            Калин - О88 б579I9I
            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki DL650 V-Strom

              Някои ги карат така:


              Други така:
              Калин - О88 б579I9I
              Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki DL650 V-Strom

                Здравейте момчета,

                Първо благодаря за информацията която споделяте. Аз лично съм в процес на търсене на един от тези красавци. За около няколко години минах през CBR f4 и сега се измъчшам със Спортстер 1200, но съм твърдо решен тази пролет да се насладя на DL 650 или DL 1000.
                Всъщност сигурен съм че вие бихте могли да ме насочите по -добре в света на ендуро моторите при условие че нямам опит с такива. Все още се колебая между по - големия брат или този кози който е 650 куб.
                Преди време имах възможност да тествам за кратко DL 1000 и беше доста комфортен имаики в предвид че аз съм и малко по - висок.

                Благодаря за инфото предварително и дано скоро караме заедно

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki DL650 V-Strom

                  http://spisanie.mobile.bg/motori/beg...strom-650.html

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki DL650 V-Strom



                    Това е моето конче, приготвено за поредното пътешествие.
                    BMW F700GS
                    BMW R1150RT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuki DL650 V-Strom



                      Със смесени чувства съм :/

                      Поприбрали са пласмасите - ок
                      Понатокали са седалката - ок
                      Намалили са резервоара със 2л. не е ок...

                      С тия фарове "гледа" като изоставена булонка....
                      Калин - О88 б579I9I
                      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuki DL650 V-Strom

                        Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение

                        Със смесени чувства съм :/

                        Поприбрали са пласмасите - ок
                        Понатокали са седалката - ок
                        Намалили са резервоара със 2л. не е ок...

                        С тия фарове "гледа" като изоставена булонка....
                        Миииии... то туй същи FAZER бре...
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • #13
                          От: Suzuki DL650 V-Strom

                          Малко е стара темичката.. ама да попитам
                          -каде му е центъра на тежестта - високо или ниско?
                          -при изпускане от място или ниска скорост какви са пораженията - интересува ме основно дали може да възникнат усложнения като изкривени степенки, лостчета, счупени лостове на спирачката, съединителя...
                          -как се държи при движение с ниска скорост ( не само на прав път, ами примерно фиби тип Стелвио ).
                          -до колко позволява лягане в завои ( и бързи и бавни )
                          -някакви характерни "хардуерни" проблеми?
                          По-конкретно ме интересуват моделите 2000-2005

                          Коментар


                          • #14
                            От: Suzuki DL650 V-Strom

                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            ? ? ?

                            -каде му е центъра на тежестта - високо или ниско?

                            По-скоро високо.

                            -при изпускане от място или ниска скорост какви са пораженията - интересува ме основно дали може да възникнат усложнения като изкривени степенки, лостчета, счупени лостове на спирачката, съединителя...

                            Ами изпускал съм го при много бавна скорост (~5 км/час) подхлъзна предната на едни пясъци тупнахме на земята Още не бях сложил ролбарите и щетите бяха ожулен ляв спойлер и спукан "ръкобран". След като сложих ролбарите съм го изпускал още 3 пъти с нулеви поражения.

                            -как се държи при движение с ниска скорост ( не само на прав път, ами примерно фиби тип Стелвио ).
                            Държи се идеално, макар че мнението ми е малко неренталбилно - нямам особено голяма база за сравнение :Р
                            Два пъти (2005 и 2006г.) печели тестовото сравнение Alpen Masters на немското списание Motorrad

                            -до колко позволява лягане в завои ( и бързи и бавни )

                            Горе долу толкова:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FL_DL650_action_bg.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5341916



                            -някакви характерни "хардуерни" проблеми?

                            Не знам за такива.

                            Калин - О88 б579I9I
                            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Suzuki DL650 V-Strom

                              Huko, били споделил една година по-късно какви са впечатленията от мотора ?
                              Колко километра си минал вече с него ?
                              Някакви забележки, особености в поддръжката, 'болежки', въобще нещо да се е обадило по-сериозно ?

                              Благодаря предварително!
                              .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X