Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DL650 V-Strom

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Suzuki DL650 V-Strom

    Никой ли няма да сподели за разхода на гориво на Suzuki DL 650 V-Strom в скоростния диапазон 30-60км/ч в градски условия?

    Коментар


    • #47
      От: Suzuki DL650 V-Strom

      Добре е като се говори за разход да се споменава за кой точно модел става въпрос, защото има важни разлики. Може да се разделят на три групи: Група 1: DL650 до К6 Група2 К7 нагоре. И разбира се Група3 новия модел който се произвежда от 2012г.

      И така К8 (Група2) - До 100 - 110 км./ч - 4л. на сто, до 120-130 км./час - около 5 сто. За по-високи скорости не мога да дам добри данни, защото не карам толкова по магистрали.

      Рекорда ми е за голям разход е 8/100 - Август месец, двама човека и топ-каса, 40градуса жега, София-Бургас цялата магистрала с напълно отворена газ. По едно време на равно не можеше да вдигне повече от 160. Може и бензина да е бил кофти не знам, но това е единствения път в който успях да постигна такъв разход. Но пък теста бе добър, двигателя се справи без никакви драми от сорта на повишена консумация на масло, загряване и тем подобни.
      Калин - О88 б579I9I
      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

      Коментар


      • #48
        От: Suzuki DL650 V-Strom

        Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
        Добре е като се говори за разход да се споменава за кой точно модел става въпрос, защото има важни разлики. Може да се разделят на три групи: Група 1: DL650 до К6 Група2 К7 нагоре. И разбира се Група3 новия модел който се произвежда от 2012г.

        И така К8 (Група2) - До 100 - 110 км./ч - 4л. на сто, до 120-130 км./час - около 5 сто. За по-високи скорости не мога да дам добри данни, защото не карам толкова по магистрали.

        Рекорда ми е за голям разход е 8/100 - Август месец, двама човека и топ-каса, 40градуса жега, София-Бургас цялата магистрала с напълно отворена газ. По едно време на равно не можеше да вдигне повече от 160. Може и бензина да е бил кофти не знам, но това е единствения път в който успях да постигна такъв разход. Но пък теста бе добър, двигателя се справи без никакви драми от сорта на повишена консумация на масло, загряване и тем подобни.
        ОК, а гредско в скоростният диапазон за който съм псал, при плавно каране?

        Коментар


        • #49
          От: Suzuki DL650 V-Strom

          Айде да съживя малко темата...
          Притежавах Встром 650 модел 2012 точно 13 месеца, навъртяни около 13000 мили, 3 дълги пътувания и много кратки разходки.
          Разхода е добър, но естествено зависи в какви обороти и скорост се кара.
          На магистрала 75-80 мили в час, разход 42-45 мили на галон.
          Градско 40-55 мили в час спри, тръгни, разход 50-55 мили на галон.
          Извънградско, каране за кеф с 50 мили в час и без спирания и тръгвания-69 мили на галон /не е грешка/
          Извинявайте, че пиша за мили и мили на галон, ама ме мързи да ги обръщам.
          Мотора е изключително опростен, непретенциозен и ще те закара до където си тръгнал без никакви грижи, естествено и ще те върне.
          В зависимост от разбирането за "off road" е в пълно състояние да се справи със повечето терени по които всеки нормален човек, които съзнава, че кара 200+ кг мотор и не е твърдо решен да си съсипе мотора се пробва. Разбира се гумите и задкормилното устройство са фактор номер 1.
          Моята причина да сменя мотора е строго индивидуална и по-всяка вероятност не се отнася за голяма част от колегите.
          Моята причина , е че живеейки в Чикаго имам между 500 и 1000 мили в едната посока до интересните места, това са много мили магистрално каране в средния запад на страната, където вятърът и камионите прото ти разкатават фамилията. Имал съм случаи силен полъх да ме премести в другата лента за част от секундата с добре натоварен мотор и моите 90 кг отгоре, както казах това е строго индивидуално.
          Стойкате на тялото е изключително удобна и предполага мнооооого дълги преходи. Най-дългият за мене беше 845 мили за под 13 часа, можех и още, но нямаше накъде, бях си в къщи. Същия ден, мой приятел с Встром 650 от стария модел направи 1250 мили за под 24 часа, все още го навивам да си поиска сертификат от Iron But Association.
          Мощност и динамика не са ми липсвали и дори сега, когато съм на 137 коня, пак твърдя, че Встрома има достатъчно "топки".
          Единствената задължителна модификация беше нова седалка, но това при мен е нещо като традиция, да си сменям седалките на всеки нов мотор.
          В заключение ще добавя, че сериозно се замислям в следващите година-две да инспектирам достоверността на пътеписите на Стъни и Purple Elephant и Встром 650, след 2012г ще бъде моя избор за мотор, всъщност вече започнах да се оглеждам, ама жена ми още не знае
          Последно редактирано от Mitko69; 24-04-15, 01:57.
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар


          • #50
            От: Suzuki DL650 V-Strom

            Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
            В заключение ще добавя, че сериозно се замислям в следващите година-две да инспектирам достоверността на пътеписите на Стъни и Purple Elephant и Встром 650....

            Айде.. Объркай пътя и мини през Монтана

            Коментар


            • #51
              От: Suzuki DL650 V-Strom

              Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
              Айде.. Объркай пътя и мини през Монтана
              През Август, но с много условности и уговорки може да стигна до Yellowstone, на един хвърлей от тебе...
              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

              Коментар


              • #52
                От: Suzuki DL650 V-Strom

                Супер!! Миналото лято бях там.... Като че ли ще се наложи да си обновя темата.

                Август там ще е пълно.... Дръж ме в течение, ще се радвам да се срещнем.

                Коментар


                • #53
                  От: Suzuki DL650 V-Strom

                  Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                  Супер!! Дръж ме в течение, ще се радвам да се срещнем.
                  Задължително ще се обадя, дано не мине котка път, че има много фактори които може да провалят пътуването. Идеята е да сме там на 3 и 4ти август и после до Black Hills на купон...
                  The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Suzuki DL650 V-Strom

                    Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                    .... Като че ли ще се наложи да си обновя темата.
                    Ти като че ли имаш доста да споделяш...
                    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Suzuki DL650 V-Strom

                      Ех, ами аз как искам да мина по тея места....ама Ц.
                      HONDA XL650

                      Коментар


                      • #56
                        От: Suzuki DL650 V-Strom

                        Бърз и ефикасен начин да бъда командирован на дивана
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1185.jpg
Прегледи:1
Размер:232.3 КБ
ID:5661503
                        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Suzuki DL650 V-Strom

                          Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                          Бърз и ефикасен начин да бъда командирован на дивана
                          [ATTACH=CONFIG]801602[/ATTACH]
                          Браво Митко

                          Коментар


                          • #58
                            От: Suzuki DL650 V-Strom

                            здравейте колеги ,
                            може ли снимка или по подробни указания от къде се регулирата предницата за твърдост ?
                            от къде мога да вдигна оботротите и колко всъщност трябва да са ниските ?
                            Благодаря !
                            p.s. modela e 2004g.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Suzuki DL650 V-Strom

                              Отгоре на коловете има прорези като за отвертка. А отстрани ще видиш, че има резки на разстояние от по няколко милиметра. Стандартно, трябва да се виждат три. С широка отвертка или с 5 стотинки навиваш на болтовете на коловете, като броиш оборотите. Моя го бях стегнал на две чертички и стана доста по-твърд. В последствие го карам на заводските настройки.

                              Оборотите при загрял двигател трябва да са 1200-1300. Регулират си с винтче, което се намира странично, отляво точно под черната пластмасова кора.

                              Ако ти трябва още нещо пиши.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Suzuki DL650 V-Strom

                                http://www.motorcycle.com/manufactur...le.com20170605

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X