Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota RAV4 след 2006г. - впечатления, трансмисия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Впечатления за Toyota RAV4

    Първоначално публикуван от CarTest™
    Кой блокаж ..... щото някой имат по три
    А пък аз само един ..... и се влкючва когато си поиска ..
    Явно новите модели имат междинен блокаж. Старите нямаха.
    Обаче как работи...

    Коментар


    • #47
      Re: Впечатления за Toyota RAV4

      Аз съм пълен лаик по тия теми, само за инфо, като натисна тоя бутон и тръгна на първа задницата кляка а предницата се изправя. И ускорява до бързо сякаш.

      Коментар


      • #48
        До: Впечатления за Toyota RAV4

        Здравейте.
        И аз съм лаик, но и според мен блокажът се изключва след 40 км/ч. Поне така си превеждам описанието. Доколкото схващам от описанието, потеглянето е винаги 4х4, при скорост над 40 км/ч се изключва блокажът и следва преминаване към предно предаване; дори и след това скоростта да падне под 40 - остава на предно; би трябвало бутонът да има смисъл в този момент - налага се 4х4 - натискане на бутона - блокажът се включва, и отново - след надвишаване 40 км/ч се изключва автоматично.
        Според мен това е следствие от многото критики към предишните модели заради неуправляемия блокаж, и като следствие - повишен разход.
        Не съм управлявал предишен модел, а от собствениците на сегашния познавам само трима. Всичките са с бензинови, оплаквания има от единия в смисъл, че "не върви".
        В нашата фирма имаме един от сегашните, но е дизелов - D4D 2.2, и аз поне засега нямам оплаквания.
        Според мен, определящо за впечатленията е: за какво му е нужен на човек този автомобил, какво очаква от него, и не на последно място - как го експлоатира. Сериозно влияние оказва и това, от какво слиза.
        Машината естествено си има и недостатъци, но определено е много здрава и наистина е добра комбинация между лек автомобил и "нещичко" за по-сложни условия.
        При нас е "изчислено" закупена - нужна беше някаква недотам скъпа машина, с приличен външен вид, с право на данъчен кредит, дизелова (останалите са ни такива), с приличен разход, с висок рейтинг по отношение на поддръжката, 4х4 (нямаме нито една с висока проходимост - поне зимна, а отношението към зимата в Бургас е твърде артистично), но да се държи добре и на шосе. И по тези критерии излезе тя.
        Аз лично съм потресен от разхода - като всеки българин, не вярвам на рекламата, но в момента (на 14 000 км е) дава среден разход 7,9 при над 75% градско, и то основно из центъра на града (основно 1-ва и 2-ра, тук-таме 3-а предавка).
        Впрочем, това много зависи и от горивото - предполагам го знаете и изстрадвате повече от мен. RAV-ката доскоро вървеше прилично само с дизеловото гориво на ЕКО-Елда. А отскоро с новото дизелово гориво на OMV (не помня точното наименование, рекламират го май като първото Euro 5) направо няма нищо общо (не съм им рекламен агент). Е, с колкото спадна разходът, с толкова е по-висока цената, но пък върви...

        Коментар


        • #49
          До: Впечатления за Toyota RAV4

          здравейте!
          аз карам също такава d4d от 1/2 година.моята също дава разход средно към 7-8,предимно карам градско и аутобан.
          интересувам се от чипа за увеличаване на мощността,може ли някакви координати?
          Vмах на колата е 180км/h според техн.данни,точно толкова развива според навиг. система,по километраж 190.
          а за това доколко е offroad съм изненадан много,пробвах я из едни снежни поляни,снега стържеше на пода.без грешка е,невероятна.разбира се терена не трябва да е много пресечен,че не е много висока.
          а блокажа 4х4 няма никаква нужда да се включва ръчно,направен е само ако закъсаш някъде или на пясък.компютъра си следи тракциона и подава когато е нужно и на задните колела.
          голям кеф е на сняг,пробвайте!

          ps:нещо не мога да разбера как да напиша лично съобщение на някой или е-мейл?на tdrome заради чипа например?
          Последно редактирано от heavy66bg; 19-07-07, 22:42.

          Коментар


          • #50
            До: Впечатления за Toyota RAV4 - D-CAT

            Новият Рав4 се предлага с още 1н дизелов двигател в някои държави от ЕС (Германия напр.) - 2.2 D-CAT, който е с 177к.с. и 400 н.м. въртящ момент, 18ки 235x55x18, уширения на калниците (вежди) и някои други екстри спрямо продаваните в БГ. . Успях да си го уредя от Германия. Друг някой да се е оборудвал с такова возило??
            Последно редактирано от Yaro; 26-03-10, 13:02. Причина: Линк

            Коментар


            • #51
              До: Впечатления за Toyota RAV4 - D-CAT

              Първоначално публикуван от ivan_g Преглед на мнение
              Новият Рав4 се предлага с още 1н дизелов двигател в някои държави от ЕС (Германия напр.) - 2.2 D-CAT, който е с 177к.с. и 400 н.м. въртящ момент, 18ки 235x55x18, уширения на калниците (вежди) и някои други екстри спрямо продаваните в БГ. . Успях да си го уредя от Германия. Друг някой да се е оборудвал с такова возило??
              Вече същият се предлага и в България. До скоро нямаше квота за внос на такъв в БГ. Двигателя е същият, има разлика в челата на буталата и в горивната система. Основната разлика е наличието на пета дюза и доста по високотехнологичен катализатор който позволява депонирането на сажди в себе си и последващото им изгаряне в подходящ момент.
              Последно редактирано от Yaro; 26-03-10, 13:02. Причина: Линк

              Коментар


              • #52
                До: Впечатления за Toyota RAV4

                Колега,
                последният път като минавах през вносителя на Тойота ТМ Ауто (преди месец) го нямаше и въобще и дума не обелиха за евентуален внос на този модел. Къде се предлага по твойта инфо? Дано да си прав, повече внос ще облекчи сервизното обслужване и доставката на части-не ми се иска на моя автомобил да се упражняват монтьорите..

                Коментар


                • #53
                  До: Впечатления за Toyota RAV4

                  Моя грешка, наистина до нова година няма да може да се поръчва, но вече може да се поръчва авенсис Д-КАТ, което на практика е същата горивна система, така че очаквам скоро и РАВ4.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Впечатления за Toyota RAV4

                    Темата е стара и дано да се намери някои да ми отговори.
                    Колко киловата е двигателя на RAV4 този които е в Сащ 2.4 литра 4 цилиндъра? Конете са му 166, но някои ми беше казал че това е по SAE което щяло да рече че е 120 киловата защото в Сащ ги смятали по SAE а в Европа по DIN. Има ли нещо такова? Искрено се моля да е така.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Впечатления за Toyota RAV4

                      Темата наистина е стара, и това с DIN и SAE е вярно.
                      А по-нагоре четох разни вариации на тема задвижване и т.н. Нищо от които не е вярно.
                      Стандартно Тойота РАВ4, последния /настоящия, актуалния/ модел е със 100 % задвижване на предните колела.
                      При наличие на приплъзване и изобщо по преценка на системите за сигурност на автомобила, електронно може да се разпределя въртящ момент, който да бъде от 99 % на предния и 1% на задния /теоретично/ до максимум 55 % на предния и 45 % на задния мост.
                      Въпросният бутон, който е на таблото, между радиото и волана, има за цел да блокира независимо от пътните условия и по желание на водача това разпределяне на въртящия момент в максимално възможното съотношение 55 % преден и 45 % заден мост. Тази ръчна блокировка се изключва автоматично при надвишаване на скорост от 40 км/ч.
                      Препоръчително е, когато предстои препятствие, което се предполага, че ще бъде трудно за преодоляване само с предно предаване, тази блокировка да бъде включена предварително, а не след изпадане в затруднение, както бе писано по-горе. Настройката на електрониката не позволява на автомобила да реагира по най-добрия начин, и автоматичното включване помага в по-безобидни ситуации, не и в наистина труден терен. За него е добре предварителното зацепване на задния мост чрез въпросния бутон.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Впечатления за Toyota RAV4

                        Първоначално публикуван от dobrinb Преглед на мнение
                        Въпросният бутон, който е на таблото, между радиото и волана, има за цел да блокира независимо от пътните условия и по желание на водача това разпределяне на въртящия момент в максимално възможното съотношение 55 % преден и 45 % заден мост. Тази ръчна блокировка се изключва автоматично при надвишаване на скорост от 40 км/ч.
                        Щом 55/45 е максималното съотношение, значи 50/50 е минималното, което пък значи че щом няма фиксиран процент на съотношение предни/задни, няма твърд блокаж.
                        Така ли?

                        Коментар


                        • #57
                          До: Впечатления за Toyota RAV4

                          Не. Тук стандартно е само предно, т.е. 100/0 (преден/заден мост). При блокирането /натискането на бутона/ се получава 55/45.
                          С твърдия блокаж не съм много наясно, но ми се струва, че отговорът е не и на този въпрос.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Впечатления за Toyota RAV4

                            Вече четвърта година карам моя RAW4 (закупих го чисто в края 2006г.) и от натрупан опит мога да споделя впечатленията си.Рафа е много добра кола за асфалт и за сухо време, бърза, сигурна, комфортна, но не може в никой случай да се сравнява за офроад с горската ми таратайка Мицубиши Паджеро Супер селект 2/къса база/, който галено наричам Дъртанян .

                            Коментар


                            • #59
                              До: Впечатления за Toyota RAV4

                              Тъй като в последно време проявявам интерес към модела да задам и аз едно въпросче свързано с 2.0 дизеловият мотр.Някакви впечатления от него като вървеж, разход и здравина?Харесал съм една края на 2005 година, бъкана с всички възможни екстри и искам да знам за какво да се подготвя да гледам при евентуалната покупка?
                              Балгодаря предварително и поздрави!
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар


                              • #60
                                До: Впечатления за Toyota RAV4

                                Колега, нямам кой-знае какво за казване относно модела, повече познавам следващия (2006).
                                Важно е, че вашият непрекъснато е зацепен (4х4). Оттам - и по-високият разход. Но, това касае основно бензиновите. Като пиша "по-висок", сравнявам с дизеловия модел 2006 D4-D 2.2, който на извънградско има понежен разход (между 6.5 и 7 л/100 км), защото при нормална скорост преминева към предно предаване. Иначе, в сравнение с разхода на останалите СУВ-ове от този клас, разходът на вашия модел си е нормален (т. е. - подобен).
                                Гледайте внимателно и цените в момента. Ако е чувствително по-ниска, със сигурност нещо не е наред. Принципно, втората употреба продължава да държи цена.
                                В момента, както и при всички други автомобили, в представителствата на Toyota се продават много автомобили от последните модели, на много добри цени (бивши лизингови, а и втора употреба). Добра идея е да поразпитате.
                                Не съм автомобилен специалист, а само потребител. Ако решите, че с нещо още мога да съдействам, пишете ми на Л. С.

                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X