Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota RAV4 след 2006г. - впечатления, трансмисия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от vokel
    Първоначално публикуван от Yaro
    Абе имиграция в Австралия му е майката..
    Това много ми хареса
    Ами да, там освен истински Дифендър, можеш да си купиш и истинска Тойота, за разлика оттук, пък и не само заради това..

    Първоначално публикуван от vokel
    ...Иначе и аз мисля като hummer-не е за тежък офф роуд но си има други предимства
    Съгласен. Говорим за различни автомобили за различни цели. От този ъгъл и на мен ми харесват Диско 3 и Рейндж Ровър Спорт..

    Коментар


    • #17
      новият рейндж, или диско 3, с прилични гуми са друга класа ред раж-чето, което си е от типа на фрилендър...

      Коментар


      • #18
        Ние имаме УАЗ и си нямаме проблеми
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Yaro
          естесвено и великия hill descent control
          Яро съгласен съм със всичко,освен с неприемането на цитираната опция.Мога да те уверя че е супер полезно нещо,особено извън пътя.Никога не съм го използвал на асфалт,но при спусканеизвън пътя винаги.Не случайно и в тлк120 го слагат дори и на задната скорост.дава много голяма сигурност в управлението и компенсира евентуални проблеми с качеството на използваните гуми.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от братчеда
            Първоначално публикуван от Yaro
            естесвено и великия hill descent control
            Яро съгласен съм със всичко,освен с неприемането на цитираната опция.Мога да те уверя че е супер полезно нещо,особено извън пътя.Никога не съм го използвал на асфалт,но при спусканеизвън пътя винаги.Не случайно и в тлк120 го слагат дори и на задната скорост.дава много голяма сигурност в управлението и компенсира евентуални проблеми с качеството на използваните гуми.
            Тази система помага в средно статистическият случай , не винаги и не на всекиго тук из форума се "мотеше" едно филмче за Тойота при спускане и опит за завой (не правете така в къши) където отлично се вижда че системата пречи на водача в неговото начинание, да ако водача прави глупости тя ще му помогне, но ако избягва препятствие тя ще го "Хакне" в него

            Коментар


            • #21
              kажете как бачка таз щуротия? аз съм много доволен от спускане с мойте бавни и блокиран междуосов...

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от alex_markov
                Първоначално публикуван от братчеда
                Първоначално публикуван от Yaro
                естесвено и великия hill descent control
                Яро съгласен съм със всичко,освен с неприемането на цитираната опция.Мога да те уверя че е супер полезно нещо,особено извън пътя.Никога не съм го използвал на асфалт,но при спусканеизвън пътя винаги.Не случайно и в тлк120 го слагат дори и на задната скорост.дава много голяма сигурност в управлението и компенсира евентуални проблеми с качеството на използваните гуми.
                Тази система помага в средно статистическият случай...
                Съгласен съм с Алекс! Не съм фен на ел. системи, които са там за да ми помагат.. Пък и говорех конкретно за Freelander-a, където това е единственото нещо, което (стои там за) да ползваш извън асвалт-а. При теб, братчед, има и два твърди моста, блокаж на междуосев и понижаващи предавки..

                Коментар


                • #23
                  Okaза се че въпросното филмче никога не е пускано, та с любезното съгласие на авторите му пускам линк към него - внимателно наблюдаваите поведението на Тойотата при слизане и завой (до колкото знам Вушев не е използвал спирачка - той кога ли ползва а стоповете светят доста често)

                  Коментар


                  • #24
                    Alex не се заяждам ама четеш между редовете ...в темата,където беше пуснато филмчето се обясни защо светат стоповете,пък и всички бяха доволни от системата

                    Коментар


                    • #25
                      Този филм мисля го гледахме на един от курсовете и още тогава се опитах да обясня че поведението на тойотата е такова не заради контрола при спускане по наклон а заради прогамата за управление на стабилността,но не бях разбран.
                      за насов:системата бачка по следния начин:автоматика се заковава на първа бавна и при спускане надолу колата не може да вдигне повече от 5км?ч (примерно),същевременно се избягва и всякакво приплъзване на гумите посредством увеличаване на оборотите според наклона/натоварването и всичко това без натискане на един педал.аз лично трудно мога да се оправя по-добре,защото не мога принудително да увелича оборотите на двигателя без да дам газ, а оттам и увеличаване на скоростта.много и се радвам на таз придобивка.
                      на фрилендъра има също смисъл.каката която го кара вместо да мисли как да слезне по наклона от вилата просто натиска жълтия бутон(там е така) и се спуска по-добре отколкото тя може да си представи.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #26
                        много важно допълнение.при контрол на спускането всяко натискане на спирачката изключва системата и нещата тръгват по каналния ред.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от r-evolution
                          Alex не се заяждам ама четеш между редовете ...в темата,където беше пуснато филмчето се обясни защо светат стоповете,пък и всички бяха доволни от системата
                          Ми не съм чел, защото не съм намерил тема в която "..всички са доволни..."
                          дай линк към тази тема.

                          Коментар


                          • #28
                            Моя грешка. Имах предвид,че впечатлението,с което са останали тестващите е много добро,а доколкото до темата нещо не мога да я намеря..беше за новият Land Cruser

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от r-evolution
                              Моя грешка. Имах предвид,че впечатлението,с което са останали тестващите е много добро,а доколкото до темата нещо не мога да я намеря..беше за новият Land Cruser
                              Ми и аз не я намерих и като си поговорих схората снимали Филма те твърдят че не са я Пускали!? А за доволни аз за Тойотата лошо не съм казал (макар и сигурно да може да се измисли нещо), коментирахме само спускането по баир с електроника която мисли вместо нас (Тефал ти мислиш за всичко)

                              Братчеда,
                              Съгласих се напълно (и по горе съм го написал!) че в средностатистическият случай, на средностатистическият шофьор системата ПОМАГА, просто казах че много хора особено въвФорума все се опитват да балансират на Ръба (много стръмни и кални наклони, лед, където ако не дадеш газчица (твърдо не спирачка) си се въртиш като пумпал) където тази система - на Тези хора (аз не се пиша сред тях) им пречи, не просто Не им помага, а откровенно си пречи поне аз така си мисля, тъй като не съм от тях и не карам Х5-ца

                              Коментар


                              • #30
                                Toyota RAV4 след 2006г. - впечатления, трансмисия

                                И аз имам не много добри отзиви за Grand Vitara-та защото един колега има такава, сервизната книжка е заприличала на ученически бележник.
                                Аз мога доста да кажа за RAV4 този от 2006-та. Карам го от 6 месеца вече, сигурно 70% са му на асфлат другите 30% са по калища и каманяци, просто работата ми е свързана с такива места. Мойто впечаление за тази кола след тези 6 месеца се промени изкючително много от първоначалното ми. В началото си мислех, че съм се качил в баш женска кола на която целта и е да те закара до магазина и да те върне. Ама всъщност се оказа, че може още много и в интерес на истината до ден днешен не спира да ме изненадва. Колата е 2.2 D4D с ръчни скорости стандартно е 136 коня но аз и сложих чип и сега е 165, разхода за такъв мотор и каране като мойто е повече от доволен. На асфалт се държи чудесно много стабилно и послушно тия 240 дето и ги пише на километража ги дига, но не съм пробвал да ги държа, прсото не ми допада тази скорост. Все пак това не е състезателна кола. М/у 180/200 се кара без грам проблем по магистралата. Сега зимните гуми са Мишлен Алпин и трябва да кажа, че доста добре се справят в снега и в/у леда изобщо добра комбинация се получи. Колата като цяло е удобна и практична от време на време забравям, че задната врата се отваря на страни и когато трябва да прибера нещо в багажника, 1-во се мърдам и след това го прибирам. Но тук проблема си е в мен, не в колата . Вътре... семпло и с добър дизайн 5 човека патуват без никакъв проблем. от вън симпатичен като всяки нов SUV, Така дойде времето на грапавия и хлъзгав терен, вече няколко пъти ми се случва да се завра в ужасна кал, направо да те хване страх да стъпиш в нея когато си пеш. Има един момент в който и става трудно но път за това си има блокаж на диф. Досега не ми се е случвало да чакам трактори и разни такива неща да ме теглят от някаде. Дори последния път издърпах на колегата Hilux-а който беше малко паднал в една канафка, естествено после имах 2см кал и на тавана но това не ме притеснява, дори повече ми харесва като е мръсна. В Общи линий досега не съм имал проблем с местата на който работя освен, че до там се стига на 1-ва и в частност на 2-ра, Ако имаше демултипликатор щеше да е номер1. Има си и недостатъци, но за мен това вече за глезотий Дори мойта специално беше без тази стабилизираща система против приплъзване и т.н.... И като споменах тази система. Незнам как спира Витарата, но този RAV4 просто ако ти се наложи да спреш аварийно ще се уплашиш колко бързо спира... Това е в общи линий може да съм пропуснал нещо.
                                [b]Toyota RAV4 D4D 2006 165Hp /403Nm[/b]
                                [img]http://www.picvalley.net/u/122/30435_741.JPG[/img]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X