Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щека за маслото на ДВГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щека за маслото на ДВГ

    Колеги помагайте... Загубих си щеката за маслото. Не можах да намеря никъде по магазините. От друга лада не стават. По къси са от на нивата. Не е проблем да си направя от друга кола, но не знам какви са размерите. Интересува ме колко см. е самата щека (от тапата надолу) и на какво разстояние са двете деления (min/max) Mоля някой да погледне на неговата Нива и да сподели. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Щека за маслото на ДВГ

    Виж си отдушника,че няма да насмогнеш на щеки!
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Щека за маслото на ДВГ
      Здравейте. Дължината на стержена, от ръба на тръбичката, в която влиза към мотора, до белега min (вкл. част от пластмасата) е 440 мм, а до белега max - 415 мм. Разстоянието м/у 2-та белега е 25 мм.
      Последно редактирано от trapper; 28-01-11, 08:16.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Щека за маслото на ДВГ

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Виж си отдушника,че няма да насмогнеш на щеки!
        Колега, нямам проблем с отдушника (не надува към щеката). Щеката я загубих в тъмницата защото я бях извадил за да капна няколко капки масло на един ръждясал катинар. (нямах под ръка друго масло) и така я запилях някъде. Мерси все пак.

        Коментар


        • #5
          От: Щека за маслото на ДВГ

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Здравейте. Дължината на стержена, от ръба на тръбичката, в която влиза към мотора, до белега min (вкл. част от пластмасата) е 440 мм, а до белега max - 415 мм. Разстоянието м/у 2-та белега е 25 мм.
          Благодаря колега. Проблема е решен. Един приятел ми даде оригинална щека останала му от преди. Поздрави.

          Коментар


          • #6
            От: Щека за маслото на ДВГ

            Между min и max е 23мм. мотора е 1.6.Колега кажи при теб какво е разтоянието.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Щека за маслото на ДВГ

              Моя мотор е 1.6 , а ми дадоха щека от 1.7 Дали има някакви разлики колега?

              Коментар


              • #8
                От: Щека за маслото на ДВГ

                Щеката, която мерих, е от 1,7и, но на нея пише само 2121 и би трябвало да са еднакви.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000814.jpg
Прегледи:1
Размер:32.9 КБ
ID:5247343Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000815.jpg
Прегледи:1
Размер:31.6 КБ
ID:5247342
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Щека за маслото на ДВГ

                  И аз така мисля. предполагам че са еднакви.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Щека за маслото на ДВГ

                    А някои да има щеката заедно с алуминиевото капаче / отдушник че моита щека е на блока и не показва вярно.
                    [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Щека за маслото на ДВГ

                      Колега снимай двигателя от страната на щеката и ще ти кажа да ли са еднакви. На моята пише 21214. Има тръбичка за удължаване на инжекторните.
                      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Щека за маслото на ДВГ

                        аз имам на село. ако все пак не ти става тази, пиши съобщение и като се прибера ще я взема и ще ти я пратя. но тогава ще си ми длъжник една бира

                        Коментар


                        • #13
                          От: Щека за маслото на ДВГ

                          Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                          Колега снимай двигателя от страната на щеката и ще ти кажа да ли са еднакви. На моята пише 21214. Има тръбичка за удължаване на инжекторните.
                          Колега, те всички Ниви имат тръбичка. Тя е направена за да е по-лесен достъпа до щеката, който за разлика от обикновените лади, при Нива е ограничен заради резервната гума.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Щека за маслото на ДВГ

                            Първоначално публикуван от gsp Преглед на мнение
                            Колега, те всички Ниви имат тръбичка. Тя е направена за да е по-лесен достъпа до щеката, който за разлика от обикновените лади, при Нива е ограничен заради резервната гума.
                            И заради евентуален дълъг престой в дълбока вода.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Щека за маслото на ДВГ

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              И заради евентуален дълъг престой в дълбока вода.
                              Много точно колега. За това нещо не се бях сетил.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X